Ar žinote apie papajos vaidmenį kontroliuojant diabetą? Papaja visada buvo gerai žinoma kaip egzotiškas vaisius, pripildytas daugybės antioksidantų, maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų. Šis vaisius turi būti diabeto dietos dalis. Šiame vaisiuje esantys natūralūs antioksidantai padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Šiam vaisiui suteikiamas papildomas pranašumas yra tai, kad jis yra vienas iš nedaugelio vaisių, kuriuos galima lengvai įsigyti ištisus metus

1 pastaba: Kontroliuojamas papajos vartojimas per dieną, galbūt jūsų vienintelis ir greičiausias vaistas nuo jūsų diabeto problemos.

Papaja diabetui

Kas yra diabetas?

Tai liga, kuri atsiranda, kai cukraus kiekis kraujyje arba gliukozės kiekis organizme yra per didelis. Diabetas atsiranda, kai jūsų kasa negamina insulino, kuris yra būtinas norint paversti gliukozės kiekį kraujyje energija. Jei ilgą laiką gliukozės kiekis kraujyje yra per didelis, tai taip pat gali sukelti keletą kitų pagrindinių ligų.

Ar papaja tinka diabetikams?

Papaja diabetui yra puikus pasirinkimas, nes šis nepaprastas vaisius visiškai neturi nesveiko cukraus, todėl jis idealiai tinka diabetu sergančiam asmeniui. Papajoje esantys vitaminai A ir E padeda palaipsniui pašalinti cukraus perteklių iš jūsų sistemos. Natūralūs antioksidantai, esantys papajoje, yra idealus vaisius diabetu sergantiems žmonėms. Sveikas maistas, įtrauktas į papają, gali padėti sumažinti diabeto lygį (1).

Užrašas 2: Dietologai paprastai rekomenduoja valgyti papają sergant cukriniu diabetu. Jie rekomenduoja vartoti vaisius žalių vaisių pavidalu.

Papajos nauda diabetui:

Papaja diabetu sergančiam pacientui yra labai naudinga, nes joje gausu antioksidantų. Jis rūpinasi ląstelių struktūra ir užtikrina tinkamą cukraus kiekio kraujyje reguliavimą. Tai labai svarbu diabetu sergančiam asmeniui, nes jie yra linkę į kitas sveikatos problemas, turinčias įtakos jiems. Tai padeda sustabdyti progresavimą nuo 2 tipo diabeto iki 1 tipo.

Kaip papajos padeda sergant diabetu?

Papaja 2 tipo diabetui yra puikus pasirinkimas, nes ji yra pigi ir prieinama ištisus metus. Be mažo cukraus kiekio, vaisiuose yra daug kitų svarbių maistinių medžiagų, kurios padeda įveikti kitas pagrindines ligas, kuriomis serga diabetu sergantis žmogus (2).

  • Papajos vaisiuose gausu folio rūgšties, vitamino A, B, E, magnio, beta karotino, vario, liuteino, pantoteno rūgšties, kalio ir likopeno.
  • Papaja yra turtingas skaidulų ir vandens šaltinis, naudingas tiek 1, tiek 2 tipo diabetui.
  • Papajos supakuotos su galingais antioksidantais ir apsaugo kūno ląstelių struktūrą nuo diabeto sukeltos žalos.
  • Nereguliarus cukraus kiekis kraujyje gali padidinti širdies ligų riziką. Papajoje esantys antioksidantai yra naudingi pacientams, sergantiems cukrumi, nes apsaugo ląsteles nuo pažeidimų ir sumažina tokią riziką.
  • Papajoje esantis pluoštas padeda palaikyti gliukozės, insulino ir lipidų kiekį kraujyje, todėl papajos vartojimas sergant cukriniu diabetu yra labai naudingas.
  • Dėl mažo cukraus kiekio jis yra puikus sprendimas diabetu sergantiems žmonėms, nes lengvai virškinamas dėl mažo gliukozės kiekio.
  • Kai kurie tyrimai taip pat parodė, kad papajos ekstraktas padeda kontroliuoti 2 tipo diabeto progresavimą.
  • Kai valgote papają su daug baltymų turinčiu maistu, pavyzdžiui, sūriu ar jogurtu, sumažėja hiperglikemijos tikimybė.
  • Geriausias būdas gerti papajos sultis (3) arba vaisiai yra neapdoroti ryte, kur juos galima valgyti su grūdais arba kaip užkandį. Tai užtikrina maksimalią papajos naudą diabetui.

Papaja gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų diabetu sergančiam asmeniui ir yra puikus sprendimas patenkinti jų smaližius! Tyrimai rodo, kad papajos ekstraktas gali sulėtinti 2 tipo diabeto progresavimą, nes kasa praranda gebėjimą išskirti ir gaminti insuliną. Taigi, papaja yra vienas iš tokių diabetui palankių vaisių, kurį galima saugiai vartoti, nebijant, kad jis padidins cukraus kiekį kraujyje!