Joga yra praktika, apimanti tam tikras pozas, raumenų tempimą ir atsipalaidavimo metodus. Tai ne tik padeda raumenims susitvarkyti, bet ir pagerina kūno laikyseną bei sutvirtina standžias kūno dalis. Ypač esant tokiai būklei kaip skoliozė, įrodyta, kad joga yra labai naudinga. Skoliozė yra stuburo sutrikimas, kai stuburas yra sulenktas į šoną. Paprastai tai įvyksta stuburo augimo metu po brendimo ir tokie veiksniai kaip raumenų distrofija ir cerebrinis paralyžius yra atsakingi už skoliozę. Joga skoliozei yra labiausiai rekomenduojamas gydytojų ir terapeutų gydymas.

Geriausios jogos asanos skoliozei gydyti

Ar joga tinka skoliozei?

Skoliozė pasireiškia 10–15 metų vaikams ir turi stuburo kreivumo nuokrypį. Skoliozės, kuri yra nugaros smegenų lenkimas, fiksavimą galima išspręsti reguliariai praktikuojant jogą. Joga turi tam tikras specialias pozas ir tempimo pratimus, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama pačiai nugaros smegenims. Šios asanos padeda pertvarkyti stuburą ir palengvina pacientą nuo skausmo ir stuburo sustingimo. Joga taip pat padeda žmogui įgyti psichinių jėgų susidoroti su šia būkle ir ugdyti pasitikėjimą. Be gydytojo paskirtų vaistų, fiziologas ar jogos instruktorius gali būti puiki pagalba šiuo tikslu.

Kaip joga gali padėti ištaisyti skoliozę ar stuburo kreivumą?

Jei atliksite teisingas pozas ir pratimus, atsipalaidavę raumenys susitrauks, o silpni taps pakankamai stiprūs, kad nugaros smegenis vėl laikytų teisingoje vietoje. Tai savo ruožtu leis kūnui padėti nugaros smegenims, naudojant kaulą, o ne raumenis. Nuolatinė praktika privers žmogų taip priprasti, kad jam ir vėl nebus sunku. Per jogą žmogus visiškai neatsikratys kreivės, bet tikrai išmoks gyventi su tuo disbalansu. Skausmas sumažės, o kūnas jausis patogiai.

Yra tam tikros kūno dalys, į kurias galima sutelkti dėmesį, kad būtų pašalinta ši problema:

1. Kvėpavimas:

Atliekant jogą, reikia tinkamai kvėpuoti. Kvėpavimas turi būti siunčiamas į sugriuvusį šonkaulį, kuris automatiškai padidins įsiurbimo pajėgumą ir padės kvėpuoti stuburui ir krūtinei. Šis procesas automatiškai padės žmogui jaustis žvaliam ir taip pat apsaugos jį nuo nepageidaujamų mėšlungių.

2. Kojos:

Asmuo turi stengtis vaikščioti tiesiai ir daryti spaudimą kojoms ir pėdoms, o ne stuburui. Tai padės stuburui būti laisvam ir lengvam, taip pat sustiprins kojas. Ši praktika sumažins pusę darbo ir atleis papildomą naštą nuo stuburo.

3. Pečių kaulas:

Pečių kaulai turi būti laikomi lygiagrečiai vienas kitam ir vienoje linijoje su ausų skiltimis. Pečiai iš esmės turi būti šiek tiek sulenkti į priekį. Tai padės stuburui nesulenkti keistai, taip pat apsaugos jį nuo bet kokio streso. Taip pat pagerės žmogaus laikysena ir skausmas gali sumažėti.

4. Stuburas:

Pagrindinis elementas, stuburas, turi būti pataisytas. Stuburas turi būti pakeistas teisingoje padėtyje. Kreivė turi būti sumažinta, o savo ruožtu reikia stengtis ją ištiesinti atliekant pratimus ir laikantis tikslių laikysenų kasdieniame gyvenime.

5. Pilvas:

Pilvo raumenys turi būti tvirti ir neturėtų būti per silpni. Jei jis tampa priešingas, nei tikimasi, tai gali sukelti nugaros smegenų įtampą. Netoli laido esantys raumenys ir pats laidas turės nenaudingai dirbti daugiau nei reikalaujama. Šis slėgis savo ruožtu gali pažeisti laidą.

Visi aukščiau pateikti paaiškinimai visiškai paaiškina, kad kūno dalys turi būti tinkamai išdėstytos ir naudojamos. Tam tikrų kūno dalių įtempimas automatiškai pakenks. Virvelė yra esminė kūno dalis ir ja rūpintis mes esame atsakingi. Didelė jo žala pakenks visam mūsų kūnui. Skausmas, kurį paprastai sukelia nugaros smegenys, yra blogas ir trukdo normaliai kasdieninei veiklai.

6 geriausios jogos pozos skoliozei:

Reguliari jogos asanų praktika ir laikysenos korekcija gali būti puiki pagalba skoliozei. Patikrinkite geriausią skoliozės jogos seką:

1. Balasana arba vaiko poza:

Ši asana vadinama vaiko poza, nes ji primena vaiko padėtį motinos įsčiose. Tai lengva jogos asana skoliozei.

Kaip daryti:

 • Atsiklaupkite ant žemės, sėdmenis padėdami ant padų
 • Lėtai lenkitės į priekį ir kaktomis palieskite žemę
 • Lėtai ištieskite rankas atgal delnais į viršų
 • Likite tokioje padėtyje 30 sekundžių
 • Lėtai grįžkite į pradinę padėtį

Kaip ši poza padeda ištaisyti skoliozę?

Ši laikysena padeda ištaisyti stuburo kreivumą ir jį sureguliuoti. Jis gali ištempti nugaros raumenis ir pailginti stuburą.

2. Trikonasana:

Trikonasana taip pat vadinama trikampio poza. Ši stovi padėtis padeda ištempti raumenis aplink šonkaulius ir liemens sritį.

Kaip tai padaryti:

 • Atsistokite ant žemės plačiai kojomis
 • Ištieskite rankas ir sulenkite į šoną
 • Viena ranka turi liesti žemę, o kita – ore
 • Jūsų kaklo padėtis turi atitikti rankas
 • Pakartokite asaną kitoje pusėje

Kaip ši poza padeda ištaisyti skoliozę?

Trikonasana padeda sumažinti nugaros raumenų įtampą. Tai gali atleisti standumą ir ištaisyti stuburo kreivumą. Tai taip pat puikiai padeda atsikratyti psichinio streso.

3. MarjariAsana:

Ši asana vadinama Katės tempimo poza, nes ji panaši į tai, kaip katė ištiesia savo kūną. Tai viena iš geriausių jogos skolioze sergantiems pacientams.

Kaip tai padaryti:

 1. Sėdėkite ant kelių, sėdmenis laikydami ant padų
 2. Lėtai pastumkite kūną į priekį ir padėkite rankas ant grindų delnais žemyn.
 3. Sulygiuokite rankas su keliais, o rankas ir šlaunis statmenai grindims.

Kaip ši poza padeda ištaisyti skoliozę?

Ši asana padeda padaryti stuburą lankstesnį ir sustiprinti nugaros raumenis. Tai gali palengvinti nugaros skausmus ir sustingimą.

4. Shalabhasana:

Ši poza vadinama skėrių poza, nes ji primena skėrių formą. Tai labai naudinga koreguojant stuburo kreivumą. Peržiūrėkite toliau nurodytus veiksmus.

Kaip tai padaryti:

 1. Atsigulkite ant pilvo, delnais po rankomis
 2. Lėtai įkvėpkite ir pakelkite kojas aukštyn, nesulenkdami kelio
 3. Atremkite smakrą į žemę
 4. Likite tokioje padėtyje 20 sekundžių
 5. Atleiskite poziciją

Kaip ši poza padeda ištaisyti skoliozę?

Ši asana atpalaiduoja standžius raumenis ir padeda jūsų kūnui atsikratyti nuovargio. Tai taip pat padeda gydyti nugaros skausmą ir ištaisyti stuburo kreivumą.

5. Setu-Bhandasana:

Ši asana vadinama tilto poza. Tai puiki asana gydant stuburo problemas, ypač skoliozės atveju. Tai taip pat gali sustiprinti kūną ir pašalinti įtampą.

Kaip tai padaryti:

 • Atsigulkite ant nugaros ant žemės.
 • Lėtai pakelkite galinę dalį, išlaikydami kaklo ir rankų padėtį taip, kaip yra
 • Likite tokioje padėtyje 10 sekundžių ir atleiskite

Kaip ši poza padeda ištaisyti skoliozę?

Ši asana ištempia nugaros raumenis ir koreguoja stuburo laikyseną. Tai gali palengvinti skoliozės sukeltą diskomfortą ir sustiprinti stuburą.

6. Adho Mukha Svanasana:

Ši asana nuostabiai padeda pailginti stuburą ir gydyti nugaros negalavimus, tokius kaip skoliozė. Tai taip pat gali išlaisvinti jus nuo apatinės nugaros dalies skausmo.

Kaip tai padaryti:

 • Padėkite kūną taip, kad jis stovėtų ant rankų ir kojų
 • Lėtai iškvėpkite ir stumkite klubus aukštyn
 • Sulenkite stuburą ir padėkite galvą tarp rankų
 • Veidu žemyn

Kaip ši poza padeda ištaisyti skoliozę?

Ši poza gali ištaisyti stuburo laikyseną ir pailginti kaulus. Tai gali sumažinti standumą ir sustiprinti raumenis. Ši asana naudinga ir kaklo bei pečių raumenims.

Skoliozė yra sunkiai gydoma stuburo būklė. Tačiau joga veikia kaip stebuklas, ištaisydamas šią būklę ir išlaikydamas natūralią stuburo formą. Netinkama laikysena gali iškraipyti vaikščiojimą, diskomfortą ir stiprų skausmą. Skoliozė gali sutrikdyti žmogų, neleisdama jam atlikti įprastos veiklos, pvz., Vaikščioti, bėgti, žaisti ir pan. Tačiau naudojant jogą neįmanoma išspręsti šios problemos. Turėdamas ryžtą ir atkaklumą, žmogus gali lengvai įveikti šią būklę.