Mūsų kasdienis gyvenimas yra ne tik užimtas, bet ir kupinas streso. Jogos užsiėmimas nėra naudingas jūsų sveikatai, bet taip pat suteikia ramybę jūsų protui. Tai ne tik atgaivina kūną, bet ir suteikia žvalumo bei energijos visą dieną. Anjaneyasana, dažniausiai žinoma kaip pusmėnulio poza, yra labai paplitusi tarp sportuojančių žmonių.

Jei norite patobulinti savo bėgimo įgūdžius, pradėkite praktikuoti Anjaneyasana nuo šiandien. Pavadinimas Anjaneyasana kilęs iš žodžio „Anjani“, kuris buvo viešpaties Hanumano motina. Dėl šios priežasties žmonės kartais tai vadina „Hanumano poza“. Žemiau pateikiami žingsniai, kuriais galite lengvai atlikti „Anjaneyasana“.

Anjaneyasana (pusmėnulio mėnulio poza), kaip tai padaryti ir nauda

Kaip padaryti Anjaneyasana:

1. Padėkite kilimėlį ant grindų. Dabar stovėkite tiesiai ant kilimėlio. Atsistoję tiesiai, tiesiog atlaisvinkite kūną ir eikite į kalno pozą.

2. Dabar lėtai sulenkite kūną adho mukha svansana (žemyn nukreipto šuns) padėtyje.

3. Atsargiai pradėkite judinti kairę koją į priekį taip, kad ji būtų tarp rankų.

4. Dabar pradėkite nuleisti dešinę koją, tačiau įsitikinkite, kad ji tiesi. Venkite jo sulenkti. Jei matote jį veidrodyje, jis turėtų būti pasviręs. Leiskite dešinei kojai atsiremti į grindis.

5. Dabar lėtai pradėkite kelti rankas į orą. Ištempkite kiek galite. Tempdami taip pat stenkitės laikyti pirštus atskirai.

6. Kol tempiate, taip pat pabandykite ištiesti rankas. Galite pastebėti, kad tempiant rankas krūtinė gali automatiškai išsipūsti.

7. Laikykite veidą aukštyn, nukreiptą į dangų.

8. Nustatę save šioje padėtyje, tiesiog pabandykite labai mažai nuleisti kūną tik nuo klubų.

9. Likite tokioje padėtyje maždaug minutę ar dvi, o tada lėtai pradėkite atleisti kūną.

10. Pirmiausia atleiskite rankas ir atleisdami būkite atsargūs, neskubėkite, kitaip galite tiesiog pakenkti sau.

11. Įsitikinkite, kad šią asaną darote ir iš kitos pusės

Praktikuojant Anjaneyasana pozą galima ne tik pailginti, bet ir sustiprinti visą kūną. Tačiau daugelis žmonių nedaro šios pozos teisingai. Jei pozos išlyginimas neteisingas, praktikui tai gali būti nenaudinga. Žmonės, kurie susiduria su širdies ir aukšto kraujo problemomis, turėtų vengti šios pozos.

Jei turite kokių nors medicininių ar stuburo traumų, kreipkitės į gydytoją dėl šios pozos. Pabandykite atlikti šią pozą 5-6 kartus per dieną. Tai padės atkurti energiją ir sumažinti nuovargį.

Anjaneyasana privalumai:

Kiekviena asana turi savo naudą. Jūs turite pasirinkti, kuri asana geriausiai tinka jūsų kūnui. Anjaneyasana yra gera kiekvieno žmogaus kūno asana. Tai padeda išlaikyti tobulą kūno laikyseną.

Tai taip pat padeda ištempti rankas, pečius, kojas ir klubus. Tai taip pat padeda pagreitinti kraujotaką. Be to, jei įtraukiate šią pozą į savo kasdienės veiklos sąrašą, jums gali tekti niekada nejausti jokio kelio, peties ar pilvo skausmo.

Anjaneyasana taip pat padidina jūsų kūno lankstumą ir pašalina standumą. Taigi reguliariai praktikuodami šią konkrečią asaną visiškai pakelsite visų rūšių ligas ir būsite visiškai sveiki bei sveiki. Taigi negalvodami pradėkite šią asaną nuo šiandien. Tačiau įsitikinkite, kad praktikuojate šią pozą anksti ryte. Tai ne tik atgaivins jūsų gyvenimą, bet ir suteiks jūsų kūnui gaivumo.