Žodis Ardha Chandrasana yra kilęs iš sanskrito kalbos žodžių, kur Ardha reiškia pusę, o Chandra – šviečiantis mėnulis. Taigi bendras Ardha Chandrasana terminas taip pat yra „Half Moon Pose“. Tokios pozos ne tik padeda išlaikyti kūno pusiausvyrą, bet ir padeda kovoti su daugeliu kūno problemų.

ardha chandrasana

Ši poza ne tik padidina jūsų energijos lygį, bet ir padeda atsikratyti blogos kūno padėties. Šią pozą reikia praktikuoti kasdien, nes ji padeda stiprinti bicepsą. Norėdami išmokti tokio tipo asanos, atlikite toliau nurodytus veiksmus:

Kaip padaryti Ardha Chandrasana

  •  Padėkite save ant kilimėlio stovint.
  •  Dabar padėkite save trikampio pozoje. Įsitikinkite, kad stovite stačiai, kojos yra maždaug metro atstumu viena nuo kitos. Dabar uždėkite kairę ranką ant kairiojo sėdmens, o dešinę – beveik liesdami dešines kojas.
  • Atlikdami šią asaną, būkite ypač atsargūs, kad ranka ir petys būtų tiesioje linijoje. Jei ne, įsitikinkite, kad taip sulygiuojate savo kūną, tiesiog judėdami priešais save.
  • Dabar įkvėpkite šiek tiek oro savo kūne ir lėtai nuimkite dešinę ranką nuo dešinės kojos ir padėkite šiek tiek toliau nuo dešinės kojos, tačiau įsitikinkite, kad ji nėra labai toli, nes galite tiesiog prarasti kontrolę ar kūno pusiausvyrą.
  • Atlikdami šią asaną, tiesiog laikykite kojas tiesiai. Įsitikinkite, kad net šiek tiek nesulenkėte kelių.
  • Lėtai pabandykite pakelti kairę koją į orą 90 laipsnių kampu. Jis turi būti tiesioje linijoje su galva.
  • Po to pradėkite kelti kairę ranką į orą, tik įsitikinkite, kad ji yra tiesia linija, atitinkančia dešinę ranką.
  • Pažvelkite tiesiai į kairę ranką. Pasilikite šioje galutinėje padėtyje 2-3 minutes, sulaikydami kvėpavimą.

Žmonės, kenčiantys nuo kaklo ar peties, neturėtų praktikuoti šios asanos nesikreipdami į savo gydytojus. Jei kaklo ar pečių problema išspręsta, galite pradėti šią asaną, bet tik vadovaujant jogos mokytojui. Pusmėnulio pozą reikia praktikuoti kasdien. Atliekant šią asaną labai svarbu kvėpuoti ir iškvėpti.

Kaip padaryti Ardha Chandrasana (pusmėnulio pozą) ir jos privalumus

Ardha Chandrasana privalumai

Jogos praktika yra labai naudinga jūsų sveikatai. Tai ne tik padeda padaryti jūsų kūną lankstesnį, bet ir rūpinasi jūsų nedidelėmis problemomis bei skausmais, atsirandančiais kūne.

Ardha Chandrasana ne tik daro jūsų stuburą lanksčiu, bet ir rūpinasi nugaros ir apatinės stuburo dalies skausmais. Šią asaną praktikuoja daugelis riebių ir sveikų moterų, nes ji padeda sumažinti riebalus nuo juosmens, klubų ir sėdmenų.

Taigi žmonės, kurie tikrai nori numesti svorio, turėtų pradėti praktikuoti šią asaną. Daugelis žmonių gali žinoti, kad ši asana padeda išlaikyti jūsų kūno formą. Jei susiduriate su bet kokia virškinimo ar virškinimo trakto problema, pradėkite daryti Ardha Chandrasana nuo šiandien.

Tai tikrai padeda pagerinti jūsų virškinimą ir taip pat padeda pagerinti jūsų pusiausvyrą. Praktikuojant pusmėnulio pozą ne tik atsipalaiduoja, bet ir jaučiasi gerai iš vidaus.

Reikėtų pakartoti šią asaną 3-4 kartus per dieną. Dažniausiai joga yra labai geras ankstyvas rytas, tačiau jei turite laiko vakare, būtinai praktikuokite šią asaną. Jogos užsiėmimas suteikia didžiulę naudą.

Jei praktikuojate šią asaną labai aktyviai ir reguliariai, tai gali jus tiesiog atitolinti nuo skausmo ir vaistų. Taigi nustokite skaityti ir pradėkite praktikuoti šią asaną nuo šiandien.