Ardha Matsyendrasana taip pat žinoma kaip pusė žuvų pozų valdovo. Ši jogos poza yra labai įprasta žmonėms, kenčiantiems nuo stuburo problemų. Joga Matsyendrasana pavadinta didžiojo jogo Matsyendranath, kuris buvo tikrasis jogos įkūrėjas, vardu. Ši jogos poza ne tik padeda išgydyti nervų sutrikimus, bet ir suteikia ramybę visiems jos praktikams.

Ardha Matsyendrasana, kaip tai padaryti, ir jos nauda

Ši poza dažnai suteikia praktikui puikią formą ir suteikia daug naudos sveikatai. Ši poza ne tik suteikia energijos mūsų kūnui, bet ir padeda atkurti kūno pusiausvyrą. Jei norite išmokti šios asanos, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

Ardha Matsyendrasana atlikimo žingsniai

1. Tiesiog padėkite kilimėlį ant grindų.

2. Pirma, tiesiog sėdėkite Padmasana pozoje ir laikykite savo kūną komforto zonoje. Leiskite visam kūnui atsipalaiduoti.

3. Dabar atsargiai pradėkite lenkti atgal. Sustiprinkite savo kūną rankomis ir alkūnėmis.

4. Dabar pradėkite šiek tiek pakelti krūtinę. Lėtai pakelkite galvą atgal ir labai atsargiai pradėkite nuleisti galvos vainiką link grindų. Įsitikinkite, kad jis nesiremia į grindis.

5. Dabar lėtai laikykite pirštus ir tiesiog padėkite alkūnes ant grindų.

6. Leiskite galvai, sėdmenims ir kojoms išlaikyti viso kūno svorį.

7. Dabar atsargiai grąžinkite visą kūną į pradinę padėtį. Tiesiog pakeiskite savo judesių tvarką.

8. Dabar galite tiesiog pakartoti asaną sukryžiavę kojas į kitą pusę.

9. Būtinai laikykite šią asaną mažiausiai 3 minutes.

10. Taip pat lėtai ir giliai kvėpuokite, kai esate galutinėje padėtyje.

Šią asaną galite praktikuoti kasdien. Žmonėms, kurie ką tik pradėjo šią asaną, gali būti, kad ši asana yra šiek tiek sunki. Taigi per šį laiką galite pradėti šiek tiek keistis. Šią jogą galite praktikuoti vingiais. „Twist“ suteikia daug lankstumo ir tikrai padės subalansuoti. Matsyendrasana padeda išlaikyti jus sveikus, jaunus ir energingus.

Taigi būtinai praktikuokite šią asaną 5 minutes anksti ryte. Žmonės, kenčiantys nuo širdies ligų ir nugaros skausmų, turėtų vengti šios asanos. Prieš praktikuodami šią asaną, pasitarkite su gydytoju. Praktikuokite šią asaną savo ribose. Ši asana suteikia daug privalumų.

Matsyendrasana privalumai

Manoma, kad Matsyendrasana teikia savo praktikams didžiulę naudą. Jis teigia, kad sunaikina mirtinas ligas žmogaus organizme. Tai taip pat padeda pažadinti jūsų kūne kosminę energiją, vadinamą kundalini.

Tai padeda ištempti klubus, pečius, kaklą ir stuburą. Jis linkęs atleisti jūsų kūną nuo visų rūšių skausmo ir nuovargio.

Jei jums skauda išialgiją ar stipriai skauda nugarą, praktikuodami šią pozą ilgainiui palengvinsite savo kūną. Manoma, kad jis yra terapiškai veiksmingas žmonėms, turintiems astmos problemų ir vaisingumo sutrikimų.

Ši asana stimuliuoja jūsų virškinimo pluoštą ir padeda didinti apetitą. Žmonės, kurie dažnai kenčia nuo virškinimo problemų, turėtų įtraukti šią asaną į savo kasdienę veiklą.

Daugelis žmonių gali žinoti, kad ši asana taip pat stimuliuoja jūsų inkstus ir kepenis bei padeda tinkamai veikti organizmui. Daugelis moterų praktikuoja šią jogą, kad sustiprintų pilvo raumenis. Dabar tiek vyrai, tiek moterys labai daug dėmesio skiria sveikatai. Taigi jie stengiasi įtraukti jogą į savo dienos sąrašo veiklą. Tai ne tik suteikia energijos kūnui, bet ir ilgainiui išsprendžia jų kūno problemas.