Daugelis žmonių dažnai pradeda nuo jogos praktikos, tik tada, kai kenčia nuo bet kokių lėtinių sutrikimų ar sveikatos komplikacijų. Bet jei jūsų ligos komplikacijos progresavo, ar nejaučiate, kad po tam tikros ribos jogai darosi šiek tiek sunku daryti stebuklus. Štai kodėl dažnai siūloma jogą ar asaną atlikti nuo mažens, nes tai suteikia daug naudos sveikatai.

Bakasana (varnos poza) Kaip tai padaryti ir jos nauda

Norite išmokti asaną, kuri yra ne tik geresnė, bet ir paprasta. Bakasana yra viena iš tokių asanų, kuri gali atrodyti labai sunki, tačiau tai yra paprasčiausia asana. Bakasana yra sanskrito žodis ir paprastai žinomas kaip gervės poza. Ši jogos poza yra labiausiai vertinama, nes ji palengvina baimę.

Jei planuojate mokytis Bakasana, vadovaukitės toliau pateiktomis paprastomis instrukcijomis:

Bakasana atlikimo žingsniai:

 •  Padėkite save ant kilimėlio stovint. Tai viena poza, kurią reikia pradėti nuo kitos asanos. Pradėkite šią asaną pirmiausia būdami kalnų pozos pozoje su sukomponuotomis kojomis.
 • Dabar lėtai sulenkite žemyn, padėkite rankas į kelių vidurį.
 •  Atsargiai uždėkite delnus ant kilimėlio ir tiesiog išskleiskite pirštus. Pečiai neturėtų liesti kūno ir būti atskirti vienas nuo kito.
 • Dabar tiesiog pradėkite kelti klubus aukštyn. Pakelkite jį kuo aukščiau. Pakėlę, tiesiog pradėkite sulenkti alkūnes į šoną taip, kad užpakalinės rankų lentynos remtųsi į kelius.
 •  Pasiekę šią pozą, pažvelkite žemyn ir susikoncentruokite į tašką, kad padidintumėte koncentracijos lygį. Įkvėpkite, pabandykite perkelti savo kūno svorį ant pirštų, kad asana jums būtų įdomesnė.
 • Lėtai iškvėpkite, laikykitės šios pozos ir pasakykite apie 3-4 minutes. Dabar nuleiskite kojas ir atsargiai grįžkite į pradinę padėtį.

Jei esate šios pozos pradedantysis, tai gali būti šiek tiek skausminga jūsų riešams. Taigi būkite šiek tiek atsargūs. Stenkitės vengti šios pozos, jei patiriate riešo ar rankos traumas. Nėščios moterys taip pat turėtų vengti šios asanos. Žmonės, kenčiantys nuo riešo kanalo sindromo, turėtų visiškai vengti šios asanos. Šią pozą geriausia atlikti anksti ryte.

Ši poza savo praktikui suteikia daug jėgų ir lankstumo. Daugelis žmonių sako, kad ši asana puikiai gydo jūsų kūną. Ši poza padeda jūsų kūnui išlaikyti puikią pusiausvyrą. Su šia asana siejama didžiulė nauda sveikatai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie jo naudą sveikatai.

Privalumai sveikatai:

Bakasana yra nepaprastai naudinga mūsų organizmui-

 • Tai tikrai padeda tonizuoti jūsų kūną ir suteikia aukščiausios klasės paramą jūsų pagrindiniams raumenims.
 • Tai suteikia jūsų stuburui elastingumo dėl per didelio viršutinės nugaros dalies ištempimo.
 • Tai tikrai padeda tinkamai funkcionuoti virškinimo sistemai, taip sumažinant polinkį į rūgšties susidarymą, taip pat padeda atsigauti po rėmens skausmo.
 • Ši laikysena padeda bendrai vystytis jūsų kūnui. Tai ne tik padeda koordinuoti ir susikaupti, bet ir užtikrina jūsų kūno pusiausvyrą.
 • Tai padeda stimuliuoti jūsų organus, ypač kirkšnį ir pilvą.

Atlikdami šią asaną, galite jaustis kaip paukštis, o oras vaidina labai svarbų vaidmenį suvokiant jus. Taigi, pradėkite šią pozą nuo šiandien. Tai tikrai padės išlaikyti jūsų fizinę formą ir sveikatą. Taigi pradėkite mokytis ir laimingai praktikuokite. Esant bet kokiam skausmui, pasitarkite su specialistu.