Jogos praktika prasidėjo dar prieš vedinius laikus mūsų šalyje, Indijoje. Joga yra labiausiai paplitusi mankštos forma. Jai teikiama pirmenybė prieš įtemptą treniruotę, nes jogos pratimai ne tik veikia kūną, bet ir stabilizuoja protą bei dvasią.

Taigi atsisakykite tų varginančių treniruoklių sporto salėje ir imkitės natūralios mankštos formos – jogos. Jūs tikrai pajusite savo gyvenimo pozityvumą kasdien praktikuodami. Kaip mes visi žinome, jogoje yra daugybė pozų, apie kurią dabar kalbėsime, tai „EkaPadaKoundinyasana 1“, kuri yra gana sunki laikysena.

Eka Pada Koundinyasana (koundinya's Pose) Kaip tai padaryti ir nauda

„EkaPadaKoundinyasana“ yra sanskrito terminas, reiškiantis vienos kojos Sage Koundinya pozą. Ši poza skirta išminčiui, vardu Koundinya, taigi ir pavadinimui. Šis pratimas turi du variantus, tačiau dabar aptariamas yra pirmasis. Kadangi tai gana sudėtinga ir sunki jogos poza, patartina būti kantriam ir lėtai, kad tai pavyktų.

Kaip tai padaryti

Atsigulkite ant krūtinės ant kilimėlio ar antklodės. Dabar padėkite rankas ant kilimėlio, nukreipto į priekį, ir atsigulkite. Rankos turi būti pločio pločio, kol sulenkiate alkūnes. Dabar pakelkite liemenį, ypač klubą. Kai pasieksite krūtinkaulį link kilimėlio priekio, svoris turėtų būti perkeltas į priekį, kad jūsų kojos taptų lengvos ir galėtumėte jas patraukti link sėdmenų..

Pabandykite kelius nubrėžti kuo arčiau dešinės pažasties, o kairės rankos svoris lieka laisvas. Iškvėpkite. Pradėkite tiesinti kojas. Jūs turite padaryti apverstą trikampio pozą. Stumkite dešinį šlaunikaulį atgal, kai spaudžiate į dešinįjį didžiojo piršto piliakalnį. Kartu su juo paspauskite į priekį kairiuoju didžiojo piršto piliakalniu. Susikoncentruokite į kvėpavimą ir kelias sekundes palaikykite pozą.

Nedidelis įspėjimas prieš atliekant šį pratimą yra tai, kad krūtinė ir pečiai gali sugriūti, jei nesilaikysite žingsnių tiksliai. Kadangi tai yra sunkus pratimas, būkite kantrūs, kad jį atliktumėte teisingai.

Kaip tai mums padeda

Kai baigsite tobulinti šią laikyseną, tikrai įgysite daug teigiamų dalykų. Dabar aptarkime „EkaPadaKoundinyasana“ naudą.

Pilvo organų masažas:

Šios asanos spaudimas ant pilvo kojomis padeda masažuoti pilvo organus.

Stiprina ir atjaunina stuburą:

Jei jus kankina nugaros skausmai arba stuburas nėra pakankamai stiprus, tai jums tinkamas pratimas. Ši jogos padėtis apima stuburo sukimąsi, kuris stiprina, plečia ir atjaunina nugaros smegenis.

Sukuria tvirtą šerdį, pečius ir kojas:

Kadangi tai yra sudėtinga ir sudėtinga laikysena, kurią reikia atlikti puikiai, tai tikrai naudinga tiems, kuriems sekasi. Tai padeda sukurti tvirtą šerdį, pečius ir kojas, nes pagrindinis šių pratimų dėmesys skiriamas toms gyvybiškai svarbioms kūno dalims. Tuo pačiu metu jis stiprina rankas ir kaklą.

Pilvo tonizavimas:

Jei turite išsikišusį pilvą ir norite neleisti jam toliau plakti, įtraukite šį pratimą į savo kasdienę jogos rutiną. Pratimai EkaPadaKoundinyasana padės tonizuoti jūsų pilvą ir suformuoti formą.

Bendras kūno suvokimas ir kontrolė:

Be visų aukščiau paminėtų privalumų, šis jogos pratimas padeda ugdyti bendrą kūno suvokimą ir taip pat kontroliuoja jūsų kūną.