Joga yra senovinė, tačiau jos pamišimą naujai sukūrė fitneso amžius, kai kiekvienas individas dabar taiko skirtingus metodus, kaip padaryti savo kūną geidžiamą. Šioje begalinėje kovoje dėl tendencijų ir stilių siaučiančios sveikatos problemos taip pat pakenkė kiekvienam asmeniui, todėl joga buvo buitinis vardas pastaruosius porą metų ir daugiau. Paprastai lėta ir surinkta joga gali būti atliekama jūsų kambario ribose, atsižvelgiant į jūsų patogumą, laiką ir galimybes. Šiame straipsnyje mes kalbame tik apie vieną iš jogos šakų, paprastai žinomą kaip Jathara Parivartanasana. Nors pavadinimas gali sudaryti įspūdį, kad tai nuožmi poza, tai nebūtinai yra.

Pirmoji Asana, pristatyta jogos pradedantiesiems, yra Jathara Parivartanasana, populiariai žinoma kaip pilvo posūkio poza. Ši asana ypač skirta klubų, viršutinių šlaunų ir pilvo bei jo šonų tonizavimui. Reguliariai praktikuojant šią asaną, stuburas ilgainiui taps lankstus. Žodis Jathara Parivartanasana buvo kilęs iš sanskrito kalbos, kur Jathara reiškia „pilvas“, o Parivarta – „cirkuliuojantis ar kilpinis“, o Asana – „laikysena“. Teigiama, kad jogos poza yra efektyviausia, kai ji gali duoti maksimalią naudą jūsų kūnui su minimalia rizika, o Jathara Parivartanasana tai daro.

Jathara Parivartanasana (sukama pilvo poza):

Jathara parivartanasana

Visų pirma, norint efektyviai atlikti šią pozą, reikia turėti tvirtą šerdį ir labai tiksliai atlikti judesį. Šią pozą reikia praktikuoti dalyvaujant sertifikuotam jogos mokytojui arba padedant patikimai, nes laikysenai reikia svertų ir tai gali sukelti kaklo, stuburo, apatinės nugaros dalies ar klubų pusiausvyros sutrikimą, jei netinkamai atliekama. Yra tikimybė, kad gali atsirasti nuolatinis blauzdikaulio traukimas, patempimas. Taigi, praktikuodami šią jogos pozą, turėtume būti labai atsargūs. Iš esmės yra dvi dažniausiai praktikuojamos „Jathara Parivrtiti“ versijos, ir abiejose stengiamės išlaikyti sulenktus ir kartu sulenktus kelius, kitaip laikome vieną sulenktą kelį, o kitą – tiesią. Šioje pozos versijoje Jathara Parivartanasana puikiai tinka pasukti stuburą ir ištempti apatinės nugaros dalies raumenis. Galite nukreipti viršutinę nugaros dalį, pečius ir kaklą, pakeisdami rankų judesius. Panašiai, jei pakeisite kojų padėtį ir judesius, galite dirbti su pagrobėjais, suktuvais, klubų lenkėjais ir šlaunikauliais.

Žiūrėti daugiau: Hanumano jogos poza

Kaip tai padaryti:

 • Atsigulkite ant jogos kilimėlio. Įsitikinkite, kad nugara liečiasi su žeme, kai atsiguliate veidu į viršų ir kūnu formuojate abėcėlę T.
 • Laikykite stuburą tiesiai, kaip ir kojos, o rankos turi būti ištiestos į abi puses. Tai žymi jogos pozą.
 • Dabar sulenkite vieną iš kelių ir pabandykite pakelti klubą aukštyn, kol pasuksite į kairę. Jei judate kairės pusės link, dešinė koja turi būti sulenkta ir atvirkščiai.
 • Dabar, laikydami viršutinę kūno dalį tiesiai, sulenkite, sulenkdami koją į kairę, apjuosdami ją arčiau krūtinės.
 • Kad pradedantiesiems būtų patogiau, geriau pradėti nuo abiejų kojų, tačiau pratę pereikite prie vienos.
 • Tai iš esmės paprašytų jūsų pasukti apatinę kūno dalį į šonus, išlaikant priekinę dalį vertikaliai.
 • Vienas iš daugelio „Jathara Parivartanasana“ variantų apima ir kaklo pasukimą į šoną, tačiau viršutinė kūno dalis, krūtinė į skrandį, turi likti vertikaliai.
 • Kitas šios jogos pozos variantas gali būti sklandus pradedantiesiems, kai jiems nebereikia sulenkti galūnių. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai ištiesti juos į šoną taip, kad jūsų kojos būtų tiesios, tačiau posūkis būtų akivaizdus.
 • Tai darydami nepamirškite į kiekvieną žingsnį įtraukti gilaus kvėpavimo. Po pirmosios kojos grįžkite į pradinę padėtį ir per sekundę atsikvėpkite, tęskite kitą.

Jathara Parivartanasana privalumai:

 • Pirmoji ir svarbiausia pagalba, kurią jūs pasiekiate iš šios jogos, yra palengvinti bet kokį skausmą apatinėje nugaros dalyje. Paprastai sukimasis kalba pats už save, kai sukate apatinę kūno dalį, atlaisvindami raumenis nuo bet kokio standumo. Visi tie užsispyrę apatinės kūno dalies skausmai dabar gali jus pabučiuoti.
 • Kalbant apie apatinės nugaros dalies skausmą, dar viena tokia pagalba, gauta iš jogos pozos, yra čiulpų ar stuburo skausmo malšinimas. Prailgintos darbo valandos paveikė jūsų stuburą ir kaklą, o dabar laikydamiesi šios laikysenos galite išsilaisvinti iš nelankstumo ir tapti lankstesniais.
 • Kol sukasi ir sukasi, jūsų kūno sudedamosios dalys taip pat praeina ir susisuka, įsitikindamos, kad jūsų organai puikiai veikia. Štai kodėl virškinimo sutrikimas ar bet kuri kita su skrandžiu susijusi problema gali būti išvengta. Ši joga padeda sustiprinti skrandį.
 • Ši jogos poza yra plačiai žinoma dėl savo kūno detoksikacijos galimybių, kur sakoma, kad ši laikysena išskiria kūno toksinus, stengdamasi padidinti medžiagų apykaitą.
 • Jei kalbėsime apie tai, kas buvo anksčiau, be toksinų ir priemaišų savyje, mes jau einame link daug taikaus kelio. Joga yra geras streso malšintojas ir visada padėtų harmonijai jūsų protui ir kūnui.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

Saugią ir veiksmingą Jathara Parivartanasana praktiką galima užtikrinti vengiant šių dažniausiai pasitaikančių klaidų.

 • Neleiskite keliams pasislinkti žemiau dubens srities. Tai gali sukelti nereikalingą spaudimą apatinei nugaros daliai ir palikti juosmens slankstelius pažeidžiamus.
 • Neleiskite kairei rankai ir pečių ašmenims pakilti nuo žemės, kad jūsų pečiai, kaklas ir stuburas nebūtų spaudžiami.

Tarp reikšmingų kontraindikacijų yra tos, kurios patyrė stuburo traumų, moterys, kurioms yra mėnesinės, ir moterys, kurios yra nėščios, nes tokia jogos padėtis reikalauja pilvo jėgos ir pilvo raumenų įtempimo. Tie žmonės, kurie neseniai patyrė lėtinį kelių, klubų ar nugaros sužalojimą, gali praktikuoti Jathara Parivartanasana laikydami kelius ant grindų. Šiems asmenims rekomenduojama naudoti atramas, kad jie galėtų pailsėti apatinėje kojų dalyje; nes tai labiau atkuria.

Šioje kartoje, kai žmonės yra apsėstas ilgų varginančių užsiėmimų prie televizoriaus ir kompiuterio, šis pratimas mums atrodo kaip palengvėjimas ir palaima. Ši jogos poza yra labai rekomenduojama ir tikrai naudinga. Tikimės, kad praktikuosite šią jogos pozą ir sveikinsite laimingą, sveiką ir be streso gyvenimą.