Joga buvo neatskiriama Indijos kultūros dalis ir greitai užima vietą visame pasaulyje. „Eka Pada Rajakapotasana“ yra puiki jogos asana, padedanti palengvinti įtemptus klubus, išialgiją ir nugaros skausmus. Šios asanos praktikavimas padės natūraliai atverti klubus. Be to, atliekant „Eka Pada Rajakapotasana“ yra daug privalumų, tokių kaip nerimo, baimės, traumų ir padidėjusio streso mažinimas.

Eka Pada Rajakapotasana

Peržiūrėkime šį straipsnį, kad sužinotume daugiau apie „Eka Pada Rajakapotasana“ ir kaip tai atlikti.

Kas yra Eka Pada Rajakapotasana joga?:

„Eka Pada Rajakapotasana“ arba karaliaus balandžio poza yra sėdynė, sulenkianti nugarą, suteikianti didžiulę naudą jūsų kūnui. Šios asanos pavadinimo reikšmė yra eka = viena, pada = pėda ar koja, raja = karalius, kapota = balandis. Ji taip pat vadinama gulbės poza yin jogos forma. Šiame skyriuje aptariami visi privalumai, kuriuos galite gauti praktikuodami šią asaną.

„Eka Pada Rajakapotasana“ privalumai:

Pristatome jums privalumus, susijusius reguliariai atliekant „Eka Pada Rajakapotasana“.

1. Padidina klubo lankstumą:

Atliekant „Eka Pada Rajakapotasana“ padidėja klubų srities kraujotaka, padidėja jo judesių amplitudė.

2. Sumažinti apatinės nugaros dalies skausmą:

„Eka Pada Rajakapotasana“, dar vadinama balandžių poza, malšina apatinės nugaros dalies skausmą, palaikydama apatinius nugaros raumenis ir stuburą. Be to, jis padeda tonizuoti ir stiprina nugaros ir pilvo raumenis.

3. Padeda su šlapimo problemomis:

„Eka Pada Rajakapotasana“ masažuoja jūsų vidaus organus, o tai padeda efektyviai spręsti šlapinimosi problemas.

4. Ištempia pečius, krūtinę, kaklą, pilvą, kirkšnis, psoas ir šlaunis:

„Eka Pada Rajakapotasana“ suteikia jums keletą fizinių privalumų, tokių kaip kirkšnies, psoas, šlaunies, sėdmenų raumenų pratęsimas. Tai taip pat padeda pailginti klubo lankstiklį ir atveria klubo sąnarius. Be to, jis padeda pailginti psoas raumenis, reguliuojant kojas.

5. Pagerina jūsų laikyseną:

Pratimai „Eka Pada Rajakapotasana“ pagerina išlyginimą, sėdėjimo padėtį ir padidina jūsų klubų lankstumą. Taigi, praktikuokite šią asaną kuo dažniau, kad efektyviai pagerintumėte savo laikyseną.

6. Išskleidžia neigiamus jausmus:

„Eka Pada Rajakapotasana“ nauda nesibaigia ne tik fizine, bet ir pagerina psichinę sveikatą. Ši asana padeda panaudoti jūsų teigiamą energiją, išlaisvindama neigiamus jausmus, tokius kaip stresas, baimė, traumos ir nerimas.

Eka Pada Rajakapotasana atlikimo veiksmai:

Norėdami efektyviai atlikti „Eka Pada Rajakapotasana“, atlikite šiuos paprastus veiksmus:

 • Į stalviršio padėtį įkelkite rankas ant grindų, šiek tiek toliau nuo peties ir kelių po klubais.
 • Dabar įstumkite dešinę koją į vidų, kol kulnas nukreiptas į kairįjį kelį, o dešinįjį kelį paimkite už dešiniojo riešo.
 • Dabar vienu metu pastumkite kairę koją atgal ir nuleiskite dešinę koją ant grindų.
 • Nors kairioji koja lieka tiesi, kad sureguliuotų pozą, ištiesinkite kairįjį kelį. Iškvėpdami nuleiskite liemenį. Tada judėkite į priekį, ištiesdami rankas, o tada grįžkite prie liemens paruošimo.
 • Dabar pakelkite liemenį nuo šlaunies, pirštų galiukais spausdami grindis. Dabar vienu metu pailginkite apatinę nugaros dalį, stumdami uodegos kaulą į priekį.
 • Po to leiskite krūtinkauliui atsigręžti į lubų pusę, pakeldami liemenį per šonkaulį. Tada, pakeldami galvą atgal, šiek tiek išlenkite kaklą į vidų.
 • Sulenkite ranka kairįjį kelį ir sulenkite galvą. Remin šioje pozicijoje keletą sekundžių, o tada lėtai palikite kairę koją prie grindų.
 • Tada ištiesinkite galvą ir padėkite rankas ant grindų, tuo pačiu išlenkdami liemenį.
 • Dabar pastumkite dešinę koją atgal, pakeldami dešinius klubus nuo grindų, o kairę koją padėkite ant kelio.
 • Atsipalaiduodami lėtai grįžkite į stalviršio padėtį.

Atsargumo priemonės ir kas turėtų vengti „Eka Pada Rajakapotasana“?

Čia pateikiamas kelių atsargumo priemonių, kurių reikia imtis, ir žmonių, kuriems reikia vengti „Eka Pada Rajakapotasana“, sąrašas.

 • Patariama padėti tvirtą pagrindą šiai pozai, kad sugertų svorio pokyčius, kai keliate dešinį kelį už dešiniojo riešo, nes svoris pasislenka į dešinę pusę.
 • Kairę koją laikykite už kūno ir tiesiai. Įsitikinkite, kad kojų padėtis yra tinkamoje vietoje, kad išvengtumėte raumenų traumų.
 • Geriausia sutelkti dėmesį į kulno padėtį, kai stumiate koją atgal, kad dubuo nusileistų ant grindų. Atlikite šią pozą kantriai, nes jei kairėje šlaunikaulio padėtyje atsiranda dezorientacija, gali būti spaudžiamas dešinysis kelias.
 • Praktiškai šios asanos turėtų vengti žmonės, patyrę traumą pečių, kelių, kulkšnių, kirkšnių ir dubens srityje.
 • Venkite atlikti „Eka Pada Rajakapotasana“, jei esate paskutiniame nėštumo etape. Vietoj to, pasikonsultuokite su gydytoju, kad atliktumėte šią asaną pradiniais nėštumo etapais.
 • Žmonės, turintys sėdimojo nervo būklę, turėtų vengti atlikti šią asaną, nes tai gali pabloginti situaciją.

Jei planuojate įtraukti treniruotę, kuri yra ir efektyvi, ir ne tokia varginanti jūsų kūnui, joga yra efektyvus būdas. „Eka Pada Rajakapotasana“ padeda atverti klubus ir suteikia begalę naudos jūsų kūnui. Tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums idėją apie šią asaną ir kaip ją atlikti. Nepamirškite pranešti mums, jei šis straipsnis jums buvo naudingas!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje paminėti patarimai ir pasiūlymai yra skirti informaciniais tikslais, o ne pakeičia profesionalias medicinos rekomendacijas. Prieš išbandant ką nors naujo, visada saugu pasikonsultuoti su gydytoju ar dietologu.

DUK:

1. Kokios parengiamosios pozos prieš atliekant „Eka Pada Rajakapotasana“?

Ans: Toliau pateikiamos asanos, kurias turite turėti praktikoje, kad galėtumėte lengvai atlikti „Eka Pada Rajakapotasana“.

 • Surya Namaskar (sveikinimai saulei).
 • Baddha Konasana (susietas kampas).
 • Ado Mukha Svanasana (žemyn nukreipta šuns poza).
 • Tri Pada Adho Mukha Svanasana (trijų kojų žemyn nukreipta šuns poza).

2. Kas neturėtų atlikti Eka Pada Rajakapotasana?

Ans: Ši jogos poza gali sukelti daug streso klubui, keliui ir pėdai. Todėl žmonės, sergantys sunkia osteoporoze, turėtų vengti šios jogos pozos, kad išvengtų tolesnio streso.

3. Ar saugu atlikti Eka Pada Rajakapotasana nėštumo metu?

Ans: Jei nebuvote užsiėmę joga dar prieš pastojimą, geriausia pasikonsultuoti su specialistu. Antruoju ir trečiuoju nėštumo trimestrais modifikuota balandžių poza laikoma saugia. Sustabdykite save nuo bet kokios pozos, jei tai sukelia diskomfortą, klausydamiesi savo kūno. Prieš pradėdami bet kokią kūno rengybos programą, pasitarkite su gydytoju, ypač jei esate nėščia.