Iš paties pavadinimo galima nustatyti, kad Maha joga yra susijusi su kažkuo tikrai dideliu, bet kas yra Maha joga? Mahayoga yra pirmoji iš trijų vidinių tantrų, kuri pabrėžia vystymosi stadiją. Kiti 2 yra „Anuyoga“ ir „Atiyoga“, kurie pabrėžia užbaigimo etapą ir sintezės etapą. Maha jogą galima dar suskirstyti į du etapus – Sadhana ir Tantra. Šiame straipsnyje mes išsamiai paaiškinsime, kas yra Maha joga, iš kur ji kilo, koks yra praktikos Mahayoga poveikis ir kokios yra tos praktikos sąlygos..

Maha joga - kelias į vidinę taiką ir savirealizaciją

Kas yra Maha joga ir kaip ji atsirado?

Na, kas yra maha joga? Maha joga kilo iš Tibeto budizmo ir yra viena iš devynių kartų jogos praktikos. Jis kilęs iš sanskrito žodžio „Maha“, reiškiančio „Didis“. Mahayoga yra vienas iš trijų vidinių tantrų padalinių ir yra susijęs su vidinių bėdų, depresijos, agonijos, skausmo ir kančių palengvinimu. Joga Maha yra laikoma aukščiausia jogos forma, taigi ir pavadinimas.

Turinys:

 1. Maha jogos principai
 2. Maha jogos sudedamosios dalys
 3. Kaip atlikti Maha jogą
 4. Maha jogos privalumai
 5. Maha jogos atsargumo priemonės

Maha jogos principai:

Prieš pradedant Maha jogą, reikia žinoti tam tikrus principus:

 • Svarbiausias Siddha Maha jogos aspektas yra tai, kad snaudusią Kundalini energiją pažadina Guru, kuris yra Siddha Yogi.
 • Energija iš Guru bus perduota mokiniui; fazė, vadinama Šaktipatu.
 • Siekiančiajam svarbu visiškai tikėti Guru.
 • Norint pasiekti Šaktipato fazę, pretendentas nebūtinai turi būti fiziškai šalia Guru.
 • Joga yra prieinama visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų kastos, tikėjimo, religijos, amžiaus ir lyties.
 • Aspirantas turi įsitikinti, kad jis/ji skiria bent vieną valandą jogai atlikti.

Kokios yra Maha jogos sudedamosios dalys?

Mahayogasiddha jogą sudaro praktikos, įskaitant asanas, pranajamas ir mudras. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie juos išsamiai:

1. Maha jogos pozos:

Maha jogos pozos

Maha jogos pozos lavina jūsų kūną taip, kad jaustumėtės ramus ir atsipalaidavęs. Tai išlaisvins jus nuo visų įtampų ir atleis visas neigiamas energijas, jei jos egzistuoja. Patirsite labai ramią, ramią ir subalansuotą proto būseną, kuri pagerins jūsų medžiagų apykaitą ir suteiks jūsų kūnui jėgų.

2. Pranajama:

Maha joga Pranajama

Pranajamai kilę iš žodžio Prana. Pranas laikomas svarbiausiu dalyku. Ši maha jogos pranajama pašalins iš jūsų kūno visus toksinus, o tai paskatins tinkamą nervų ir liaukų sistemos vystymąsi. Žmonės, išgyvenantys įtampą ir skausmą, tai padarę gaus daug palengvėjimo.

3. Atsidavimas:

Atsidavimas

Maha joga reikalauja pasiaukojimo metodų. Tai suteiks ramybę, harmoniją ir broliškumo bei meilės jausmą. Visos bėdos, su kuriomis žmogus susiduria šiame pasaulyje, kyla dėl meilės trūkumo, o joga veiksmingai kovoja su tokia problema.

4. Meditacija:

Maha jogos meditacija

Meditacija yra natūrali mūsų visų proto būsena. Jums nereikia eiti ir turėti tam tikrų specialių žinių ar supratimo medituoti. Tai pašalina visas baimes ir nerimą iš proto ir veda žmones į visas jų fizines, psichines ir socialines sąlygas.

Kaip atlikti Maha jogą?

Norėdami paruošti savo kūną, protą ir sielą Maha joga, atlikite šiuos veiksmus:

1. Paruoškite save:

Pasiruoškite maha joga

Norėdami užsiimti joga, jums labai svarbu pasiruošti. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai rasti patogią ir atpalaiduojančią vietą; vieta, kurioje nėra triukšmo ir chaoso. Tada pasirinkite tinkamą jogos kilimėlį, kad galėtumėte praktikuoti. Tai labai svarbu jūsų jogos užsiėmimams.

2. Pasirinkite laiko tarpą:

Pasirinkite „Time Frame“ stiliaus gyvenimą

Jei norite ką nors praktikuoti gyvenime, turite turėti tinkamą laiko tarpą. Jei esate pradedantysis, penkiolika -trisdešimt minučių jums turėtų būti ideali. Jei jums tai patogu, galite užtrukti ilgiau. Kadangi laikas yra labai svarbus, turėtumėte jį naudoti efektyviai. Tačiau tai ne visada įmanoma dėl įtempto ir įtempto tvarkaraščio.

3. Maha jogos taisyklės:

Maha jogos taisyklės

Maha jogos taisyklės yra labai griežtos. Visą užsiėmimą turite uždaryti akis ir giliai kvėpuoti. Padėkite rankas ant kelių, nes tai padidins jūsų koncentraciją. Pabandykite pajusti aplink esančią energiją ir leiskite jai patekti į jūsų kūną ir atjauninkite jus nuo galvos iki kojų. Atsipalaiduokite ir pradėkite nuo pozų.

4. Koncentruoti:

Susikaupti

Pradedančiajam ne visada pavyksta susikaupti. Natūralu, kad jūsų protas pasislenka skirtingomis kryptimis, tačiau jų neslopinkite. Vietoj to, jūs turite pabandyti perkelti savo koncentraciją į kitas kūno dalis. Sutelkite dėmesį į energiją, kuri eina per jūsų kūną ir protą.

Maha jogos pranašumai:

Maha jogos privalumai

Maha joga yra žinoma dėl kelių privalumų.

 • Pradėję praktikuoti Maha jogą galėsite geriau kontroliuoti save.
 • Tai padidina jūsų koncentracijos lygį ir ištvermę.
 • Joga skatina gerą miegą ir kokybiškas mintis.
 • Tai padeda visiškai kontroliuoti savo kūną ir protą.
 • Tai apskritai pagerina jūsų protą, kūną ir sielą.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

Prieš atliekant „MahaYoga“ svarbu laikytis šių taisyklių:

 • Prieš pradėdami jogą, turėtumėte turėti didelį norą pasiekti savo dvasinius tikslus.
 • Praktikuojant Maha jogą, reikia laikytis griežtų mitybos taisyklių.
 • Visiškai reikia vengti psichiką keičiančių medžiagų, tokių kaip tabakas, alkoholis, mėsa, svogūnai ir česnakai.
 • Kiekvieną dieną žmogus turi skirti vieną valandą meditacijos praktikai.

Maha joga nėra susijusi su jokia religija. Tai visiška dvasinė patirtis, kuri gali padėti iš naujo atrasti save. Kasdien praktikuodami Maha jogą, galite įveikti bandhas ar prisirišimus iš praeities ir dabarties. Dienoms bėgant, galite nuplėšti šiuos sluoksnius nuo savo gyvenimo, kad išvengtumėte skausmo, kančių ir kančių. Kai įveiksite savo gyvenimo prisirišimus ir pasibjaurėjimą, pasieksite Gurutattvos būseną. Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums suprasti jogos sudėtingumą ir paskatino jus to imtis ateityje.

Taigi Maha jogos tikslas yra supažindinti mus su savo dvasine egzistencija, kuri yra gerokai didesnė už suvokimą apie kūno ir proto egzistavimą. „Kundalini Shakti“ arba, kitaip tariant, „Chaitanya Shakti“ yra kiekviename iš mūsų, tačiau jis miega arba miega. Praktikuodami jogą, galite pažadinti Kundalini Šakti. Tačiau, norint praktikuoti Maha jogą, reikia daug apsivalyti.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ar Maha joga yra susijusi su kokia nors religija??

Ans: Nors Maha joga yra Tibeto budizmo dalis, ji nėra susijusi su jokia religija. Tai grynai dvasinė praktika, kuria siekiama pakelti sielą.

Q2. Koks yra ryšys tarp Maha jogos ir Ramana Maharshi?

Ans: Ramana Maharshi garsėja savęs tyrimo koncepcija. Jis skleidė Maha jogą – paprastą įrankį, padedantį mums suabejoti ir suprasti savo vidinį „aš“. Maha Yogaramana maharishi taip pat yra knyga arba Upanišados istorija, atsižvelgiant į Bhagwan Sri Ramana Maharshi mokymus.

Q3. Kaip sužinoti, ar Maha joga man tinka?

Ans: Yra įvairių meditacijų ir įvairių požiūrių į jogą bei meditacijas. Galite išbandyti bet kurį arba visus šiuos dalykus. Taip pat galite išbandyti Maha jogą. Kelias, kuriuo jaučiatės patenkintas arba supranta, kad tai man tinka, yra teisingas kelias jums, tačiau atminkite, kad visi metodai turi vieną bendrą tikslą, tai yra, kad jūs žinotumėte apie savo vidų ir susisiektumėte su Pranu Šakti, kuris pasiekiamas kruopščiai atliekant ilgalaikę praktiką.