Ar žinai apie Pincha Mayurasana? Tai jogos forma, turinti įvairių tipų asanas ir meditaciją. Joga yra senovinė mankštos forma, kilusi iš Indijos kultūros. Šiais laikais gyvenimas tampa labai įtemptas, o joga atlieka veiksmingą vaidmenį stiprinant kūną ir protą. „Pincha mayurasana“ yra puiki poza, skirta atverti viršutinę nugaros dalį ir subalansuoti galinius galus. Taigi šiandien šiame straipsnyje mes jums pasakojame apie Pincha Mayura jogos asaną ir jų naudą sveikatai.

Pincha Mayurasana (plunksnuota povo poza

Tai nėra lengva poza, norint įgyti rankų stabilumą ir apversti. Sanskrito kalba žiupsnelis reiškia „plunksna“, o anglų kalba – „smakras“. Kartais jis taip pat vadinamas „dilbio pusiausvyra“. Tai labai sunki poza ir, jei reguliariai ją praktikuosite, tapsite šios pozos meistru. Rekomenduojama tik pratinti plunksnuotųjų povų pozų seriją šalia sienos, kad būtų suteikta papildoma atrama, todėl jūsų kūnas nepraranda pusiausvyros ir nenukrenta nugaros kryptimi. Ši asana labai padeda atsikratyti streso.

Pincha Mayurasana pozos instrukcijos:

Dabar mes jums pasakysime apie paprastus ir svarbius veiksmus, kuriais galite tiksliai atlikti šią pozą.

Žingsniai:

Ypač turite žinoti, kad ši poza turėtų būti atliekama tik kambario centre. Kaip pakaitalą, šią pozą taip pat galite praktikuoti atviroje sienos erdvėje. Žemiau paminėsime veiksmus, kaip lengvai išmokti šią pozą.

1. Pradėkite nuo delfinų pozos, pirštų galiukais už kelių colių nuo sienos ir žiūrėdami tarp dilbių. Laikykite rankas pritvirtintas ir pečių ašmenis kartu, pradėkite vaikščioti kojomis alkūnių kryptimi.

2. Ženkite kojas taip arti, kaip jūsų blauzdikauliai saugiai leis. Pageidautina, kad klubai būtų tiesia linija virš pečių.

3. Stabilizuokite pilvo raumenis ir palaikykite nugaros kūną, tvirtai sudėję pečius ir sulenkę alkūnes prie vidurio linijos.

4. Dabar pakelkite dešinę koją į orą. Laikykite kojas į šoną, bet tvirtos ir tiesios. Čia įkvėpkite 3 kartus.

5. Čia galite sustoti arba žengti kelis žingsnius. Laikydami dešinę koją tiesiai ir tvirtai, sulenkite kairįjį kelį, kad gautumėte šiek tiek jėgos.

6. Šokite nuo žemės, stipriai ištiesdami dešinę koją dangaus kryptimi. Dešinė koja gali atsiremti į sieną už nugaros.

7. Pakelkite kairę koją, kad susidurtumėte su dešine koja. Apkabinkite kojas viena šalia kitos ir išskleiskite kojų kamuoliukus į dangų. Judėkite raumenimis žemyn per rankas, traukite pilvo mygtuką į vidų ir pailginkite uodegikaulį kulnų kryptimi.

8. Kvėpuokite dabar tiek, kiek galite, švelniai stenkitės nusileisti iki šios pozos 1 minutę ar ilgiau. Nuleiskite kojas ir imkitės vaiko pozos, tada atlenkite kintančią pusę.

Pincha Mayurasana pozos nauda sveikatai:

„Pincha mayurasana“ pozos teikia daug naudos sveikatai ir kai kurios iš jų pateikiamos žemiau;

  • Ištempia ir palaiko rankas, pečius, kaklą, krūtinę ir kojas.
  • Išlaisvina lengvą depresiją.
  • Padeda kūnui ir protui atsipalaiduoti.
  • Pagerina organizmo organizavimo ir pusiausvyros jausmą.
  • Išspaudžia stuburą
  • Suteikia papildomą kraujo tekėjimą į smegenis.

Taigi, tai yra visa informacija apie Pincha mayurasana ir jų naudą sveikatai. Tikiuosi, kad šis straipsnis jums bus labai naudingas ir informatyvus. Būkite sveiki ir mėgaukitės šia poza!

Vaizdo šaltinis: Shutterstock.com