Pranajama susiduria su subtilia gyvybės jėga. Pranas iš esmės reiškia energiją, kurios reikia mūsų fiziniam kūnui palaikyti ir kurios nesant mūsų kūnas žūtų. Būtent ši prana maitina protą ir palaiko mūsų kūną gyvą. Ši prana sukuria aurą aplink mūsų kūną ir teka per tūkstančius mūsų kūno nadų, taip pat įvairias kūno čakras. Į mūsų kūną patenkančios pranos kokybė ir kiekis lemia mūsų kūno būklę. Naudojant pranajamą, pagerėja ir pranos kokybė, ir kiekis, todėl pagerėja fizinė sveikata, taip pat psichinė būklė ir žmogus tampa labai ramus ir taikus. Todėl būtina praktikuoti pranajama jogą.

Pranajamos joga - kvėpavimo galia ir jos nauda

Kas yra Pranajama joga?

Pranajamos vardas kilęs iš sanskrito kalbos ir sudarytas iš 2 žodžių Prana, reiškiančio kvėpavimą, ir Ayama, reiškiančio kvėpavimo sustojimą. Remiantis Bhattacharyya techniniu apibrėžimu, pranajama joga yra trijų žingsnių modelis, kuriame yra „Purak“-tai reiškia įkvėpti, „Kumbhak“, kuris reiškia sulaikyti kvėpavimą, ir „Rechak“, o tai reiškia, kad reikia iškvėpti. Bhagavad Gitoje taip pat minima Pranajama, kuri reiškia „transas, kurį sukelia sustojęs bet koks kvėpavimas.“ Tradicinė Hatha joga naudoja įvairias pranajamos technikas ir yra labai svarbus žingsnis dvasiniam žmogaus vystymuisi..

Ką reikia žinoti prieš darant Pranajamą?

Prieš žinodami, kaip daryti pranajamos jogą, pirmiausia atkreipkite dėmesį, ką turėtumėte žinoti apie šias jogos asanas. Prieš pradedant Pranajamą, būtina suprasti prana. Būtent prana sukuria žmogaus aurą ar energetinį kūną ir prideda žmogui gyvybinės jėgos. Taigi praktikuojant Pranajamą šios pranos kokybė ir kiekis labai pagerėja. Tačiau pokyčių negalima pamatyti per naktį, taip pat šių kvėpavimo tipų negalima įvaldyti per vieną dieną. Praktika, sako, daro žmogų tobulą, taigi, jūs turite praktikuoti šiuos kvėpavimo būdus, kad juos įvaldytumėte, kad galėtumėte išnaudoti maksimalią naudą.

Daugelis žmonių mano, kad užsiimti joga yra daug naudingiau, nei praleisti valandas daužant mašinas. Joga ne tik palaiko mūsų sveikatą, bet ir ramina mūsų protą, taip pat gydo daugelį ligų, kurios taip pat netaikomos vaistams. Joga taip pat moko mus, kaip įgyti savitvardą. Tai stiprina mūsų koncentracijos galią. Daugelis jogos ekspertų teigia, kad yra keletas pagrindinių asanų, kurios teikia didžiulę naudą vaikams ir suaugusiems. Joga taip pat naudojama siekiant sumažinti veido raukšles ir pagerinti mūsų grožį.

Tarp visų jogos pratimų paprasčiausia jogos forma yra pranajama. Pranajamas (taip pat rašomas kaip Pranajama) gali būti apibrėžiamas kaip procesas ir metodas, valantis visą mūsų nervų sistemą, įskaitant smegenis. Tai suteikia stabilumo, kad stabilizuotų mūsų protą. Šių savybių nori kiekvienas, bet tik nedaugelis iš tikrųjų turi. Pranajamas atliekamas prieš pradedant bet kokias asanas. Tai galima pasakyti kaip apšilimo pratimą prieš pradedant asanas. Tai pašalina kūno tingumą ir mieguistumą ir suteikia mūsų kūnui ramią patirtį. Be to, joga ir pranajamas energizuoja mūsų protą nauja jėga ir ramybe.

Terminą Pranajamas sudarė du žodžiai: Prana (energija) + Ayama (srautas). Pranas yra kūno ir proto nervinių ir ląstelinių audinių vystymosi ir išlaikymo principas. Pranajamas yra panašus natūralaus kvėpavimo procesas. Tai beveik nesuteikia jokių dirbtinumo galimybių. Atlikdami šį jogos pratimą, mes kvėpuojame, leisdami orui patekti pro nosį ir priklausomai nuo bendros sveikatos ir plaučių stiprumo; jis lieka viduje ir tada iškvepiamas. Šis natūralus kvėpavimas ir iškvėpimas vyksta nuolat.

Skirtumas tarp šio natūralaus proceso ir „Pranajamo“ yra tas, kad pirmuoju atveju įkvėpimas ir iškvėpimas nebūtinai yra susiję su protu. Pranajamoje oras tęsiasi dėl natūralaus širdies ir plaučių funkcionavimo. Įkvėpimas ir iškvėpimas nėra atliekami nustatytą laiką. Kai kuriems žmonėms įkvėpimo procesas užtrunka ilgiau nei iškvėpimas, o kai kuriems žmonėms gali atsitikti net priešingai.

Reguliarus šių kvėpavimo pratimų atlikimas padeda pašalinti atliekas, kurias paprastai atlieka mūsų virškinimo sistema, šlapimo sistema ir, žinoma, per odą. Pranajamas apima slėgio keitimo procesą, kuris pagerina mūsų kraujotaką, naudingai mūsų žarnynui ir inkstams, kaip ir kiti pilvo vidaus organai. Norėdami medituoti ir atsipalaiduoti, mes dažnai praleidžiame valandas SPA ar masažo salonuose, tačiau net keletą minučių atliekant „Pranayam“ atleidžia mus nuo streso ir nusiramina. Taigi, užuot pasirinkę SPA centrus, veikia ir kelios minutės pranajamos.

Keletas „Pranayam“ privalumų:

Pranajamos joga tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Žmonės, kurie reguliariai praktikuoja Pranajamą, turi gerą apetitą, nes tai suteikia jėgų kontroliuoti mūsų alkį ir troškulį, sukuria pasitenkinimo, linksmumo jausmą (valios jėga tampa stipri per įprastą praktiką), gerą figūrą, gerą jėgą, drąsą ir entuziazmą ( jis palaiko žmogaus pusiausvyrą visomis sąlygomis ir situacijomis), aukštą sveikatos lygį, gyvybingumą ir gyvybingumą ir netgi padidina koncentracijos galią. Pranajamas padeda mūsų organizmui gauti pakankamai deguonies ir leidžia efektyviai pašalinti anglies dioksidą, taip pat valo kraują nuo toksinų. Tai padeda žmonėms atsigauti po nerimo ir depresijos, taip pat naudinga gydant kitus su stresu susijusius sutrikimus.

Kiti pranajamos jogos pranašumai yra šie:

 1. Pranajamas, reguliariai atliekamas kiekvieną rytą, yra labai naudingas gydant skirtingus kraujospūdžio lygius, nesvarbu, ar tai žemas, ar aukštas, taip pat gydo širdies ligas.
 2. Jis valdo psicho-fizines ligas, mažina stresą ir smegenų įtampą, mažina kitas problemas, tokias kaip pyktis, nerimas, nemiga.
 3. Ir tai daro mūsų protą budresnį ir įžvalgesnį ir puikiai tinka išankstinei meditacijai.
 4. Tai suteikia vidinės stiprybės ir suteikia pasitikėjimo, be to, pašalina juslinį proto blaškymąsi.
 5. Tai pagreitina mūsų kūno gydomąją galią.

Kaip atlikti Pranajamos jogą?

Pranajama yra ketvirta Aštanga jogos dalis, kaip minėta Patandžali jogos sutrose. Toliau pateikiami pranajamos jogos žingsniai, kurių turite laikytis, kad pasiruoštumėte daryti pranajamą. Jie yra tokie kaip:

 • Siekiant geriausių rezultatų, Pranajama turėtų būti atliekama tuščiu skrandžiu.
 • Pranajama pripildo kūną teigiamos energijos ir taip greitai išgydo kūną. Vadinasi, už pranajamą reikia sėdėti labai pozityviai.
 • Vieta, kurioje planuojate užsiimti pranajamos joga, turėtų būti švari ir etiškai higieniška.
 • Reguliariai treniruokitės, kad pasiektumėte gerų rezultatų ir juos išlaikytumėte.

Pranajamo tipai:

Norėdami atlikti visas asanas, pirmiausia turime žinoti apie keletą jogos asanų ar sėdėjimo pozų. Iš esmės kiekviena asana visiškai veikia, kai ji atliekama tiksliai. Taigi, norėdami atlikti visus pranajamos tipus, pirmiausia turime sėdėti Sukha Asanoje. Sukha asana yra lengviausia ir patogiausia meditacijos padėtis, kai mūsų galva, kaklas ir kamienas turi būti laikomi linijoje be kreivės. Iš viso yra septynios pranajamo jogos rūšys, kurios išsamiai aprašytos žemiau.

1. Bhastrika Pranayam (dumplių kvėpavimas):

Bhastrika Pranajama joga

„Bhastrika Pranajama“ yra puiki jogos praktika, padedanti išgydyti daugelį lėtinių ligų, tokių kaip astma, artritas, artritas, depresija, hipertenzija ir daug daugiau. Jis taip pat žinomas kaip švelnus kvėpavimas, nes jis panašus į tai, kaip kažkas pučia dumples. Štai kaip galite atlikti jogos pranajamos pratimus:

Nurodymai:

 • Asmuo turėtų sėdėti Sukha Asanoje arba Dhyan asanoje ir giliai kvėpuoti, kad plaučiai prisipildytų gryno oro ir priverstų pilvą ištraukti. Dėl to krūtinė išsiplės pakilus raktikauliams.
 • Greitai iškvėpkite, numeskite raktikaulius, ištuštinkite krūtinę ir sutraukdami plaučius susitraukite. Pakartokite procesą.
 • Tinkamai atlikus, įkvėpus krūtinė išsiplės, o iškvepiant ištuštės.
 • Paspartinkite kvėpavimą atlikdami daugiau praktikos.
 • Tai suteikia atsipalaidavimą ir ramina mūsų protą.

2. Kapalbharti Pranayam (spindintis kaktos kvėpavimas):

Kapalbharti Pranajama joga

Kapalbharti Pranayam yra vienas garsiausių kvėpavimo pratimų ir yra vienas iš 7 geriausių pranajamų. Jei reikia tikėti Baba Ramdev, tai ši kvėpavimo technika yra pakankamai galinga, kad sumažintų stresą, tonizuotų pilvuką ir pagerintų inkstų sveikatą ir dar daugiau.

Nurodymai:

 • Asmuo turėtų sėdėti Sukha Asanoje arba Dhyan asanoje ir giliai įkvėpti.
 • Įkvėpkite įprastai, įkvėpdami lėtai, bet nepriverstinai. Leiskite plaučiams išsiplėsti, o pilvas išeis; tada pajuskite, kaip krūtinė plečiasi, raktikauliai kyla paskutiniai.
 • Stipriai iškvėpkite iš nosies, traukdami pilvo raumenis.
 • Iškvėpimas turėtų užtrukti daug mažiau laiko nei įkvėpimas.

Privalumai:

Tai darydami, Kapal Bharti Pranayam kasdien 15 minučių ar ilgiau, galite išgydyti tokias ligas kaip nutukimas, nevirškinimas, rūgštingumas, su dujomis susijusios problemos, išgydyti krūties vėžį ir visas kitas su pilvu susijusias ligas.

3. Bahya Pranayam (išorinis kvėpavimas):

Bahya Pranajama joga

Sanskrito kalba bahya reiškia išorę. Taigi ši pranajamų jogos kvėpavimo technika iš esmės sutelkta į iškvėpimą, todėl ji taip pat žinoma kaip išorinis kvėpavimas. Ši pranajama efektyviausiai gydo daugelį su skrandžiu susijusių problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas, rūgštingumas, išvarža, skrandžio problemos ir kt..

Nurodymai:

 • Asmuo turėtų sėdėti Sukha Asanoje arba Dhyanasanoje ir giliai įkvėpti per nosį.
 • Stipriai iškvėpkite naudodami skrandį ir diafragmą, kad išstumtumėte orą nuo kūno.
 • Dabar lėtai pabandykite prisiliesti prie smakro prie krūtinės ir visiškai įsitempti skrandį. Čia tikslas yra palikti tuščiavidurį po šonkauliu, kad priekinė pilvo raumenų sienelė būtų prispausta prie nugaros.
 • Šią poziciją ir kvėpavimą reikia sulaikyti tol, kol jums patogu. Tada lėtai pakelkite smakrą aukštyn ir lėtai įkvėpkite, kad plaučiai būtų pilni oro.
 • Pakartokite šį procesą 3–5 kartus.

Privalumai:

Tai darydami „Bahya Pranayam“, galite išgydyti visas problemas, susijusias su pilvu ir žarnynu.

4. Anulomas Vilomas Pranajamas (alternatyvus nosies kvėpavimas):

Anulomas Vilomas Pranajama

Anulomas Vilomas taip pat vadinamas alternatyviu šnervių kvėpavimu. Tai labai galinga kvėpavimo technika, padedanti išgydyti kvėpavimo sutrikimus, įskaitant astmą. Ši pranajama subalansuoja nadis, išvalo energijos kūną ir taip suaktyvina aukštesnę sąmonę.

Nurodymai:

 • Žmogus turėtų sėdėti Sukha Asanoje arba Dhyan asanoje ir giliai įkvėpti atidaręs vieną šnervę, o kitą uždarydamas pirštais.
 • Tiesiog užspauskite dešinįjį nykštį prie dešinės šnervės, kad jis užsikimštų.
 • Lėtai įkvėpkite per kairę šnervę, kad plaučiai prisipildytų gryno oro.
 • Lėtai nuimkite nykštį nuo dešinės šnervės ir dešinę ranką laikykite šalia nosies.
 • Visiškai lėtai iškvėpkite dešine šnerve, kad plaučiai būtų laisvi nuo oro. Baigę iškvėpimo procesą, uždarykite kairę šnervę.
 • Naudokite žiedą arba vidurinį pirštą arti kairės šnervės. Kai kuriems žmonėms lengviau ir toliau užblokuoti tą pačią ranką bet kuriai šnervei, tačiau galite apsikeisti rankomis, priklausomai nuo to, kurią šnervę blokuojate. Jei ranka pavargsta, taip pat galite jas pakeisti.
 • Trumpai tariant, įkvėpkite per dešinę šnervę. Pripildykite plaučius grynu oru. Pirmiausia uždarykite dešinę šnervę, tada atidarykite kairę šnervę.
 • Tęskite 15 minučių. Po penkių pratimų minučių galite pailsėti minutę. Lėtai iškvėpkite per kairę šnervę.

Privalumai:

Praktikuodami Anulom Vilom Pranayam maždaug 15 minučių per dieną, galite išgydyti tokias ligas kaip astma, bronchitas, diabetas, migrenos skausmas ir hipertenzija ar aukštas kraujospūdis.

5. Bhramri Pranajama (bičių kvėpavimas):

Bhramri Pranajama

Ši jogos kvėpavimo technika kilusi iš Indijos juodosios bitės, dar žinomos kaip Bhramri. Ši pranajama labai veiksmingai nuramina protą. Taigi, kai kitą kartą būsite nusivylę, pikti ar sunerimę, žinosite, kurią pranajamą reikia praktikuoti. Tai momentinis streso šalintojas, kurį galima praktikuoti bet kur – namuose, biure, virtuvėje ar bet kur kitur..

Kryptys:

 • Asmuo turėtų sėdėti Sukha Asanoje arba Dhyan asanoje, tada užmerkti akis.
 • Užblokuokite ausis, uždėdami ant jų nykščius; laikykite rodomuosius pirštus virš akių, neleisdami šviesai patekti į jūsų akis, o likusius pirštus palei nosies šonus. Kiekvieną mažą/bevardį pirštą laikykite šalia šnervės.
 • Giliai įkvėpkite per nosį, leisdami diafragmai judėti žemyn, kad plaučiai galėtų išsiplėsti ir priversti pilvą išeiti; tada pajuskite, kaip krūtinė plečiasi, raktikauliai kyla paskutiniai.
 • Naudodami mažąjį/bevardį pirštą iš dalies uždarykite kiekvieną šnervę, kad plaučiai būtų pripildyti oro.
 • Dūzgdami iškvėpkite per nosį. Svarbu, kad dūzgiantis garsas sklistų iš gerklės ir neleistų jam skambėti kaip iš dalies užblokuotų šnervių rezultatas. Pakartokite tris kartus.

Privalumai:

Atlikdami Bramari Pranayam, galite išgydyti visas ligas, susijusias su akimis, ausimis, nosimi, gerkle ir nervų sistema.

6. Udgeeth Pranayama (giedantis kvėpavimas):

Udgeeth Pranayama

Udgeeth Pranayama yra labai paprastas, tačiau vienas iš galingiausių kvėpavimo būdų ir yra Patandžali jogos sutros dalis. Ši pranajama turi puikių rezultatų gydant hipertenziją ir pagerina atmintį bei koncentraciją. Štai šios pozos pranajamos jogos žingsniai.

Kryptys:

 • Asmuo turėtų sėdėti Sukha Asanoje arba Dhyanasanoje ir tada užmerkti akis.
 • Giliai įkvėpkite per nosį ir labai lėtai iškvėpkite sakydami OM. Kai lėtai tariate OOM, leiskite skiemeniui ištraukti kuo lėčiau.
 • Turėtumėte nepamiršti ištarti O ilgąjį ir M trumpąjį („OOOOOOmm“).
 • Procedūrą pakartokite 3 kartus apie 15 minučių.

Privalumai:

Atlikdami Udgeet Pranayam, galite išgydyti visas ligas, susijusias su gerkle ir nervų sistema.

7. Pranav Pranajama:

Pranav Pranayama

Pranav Pranayama sanskrito kalba reiškia šventą skiemenį OM. Tai paskutinė Pranajama, kaip aptarta Patandžali jogos sutroje. Ši Pranajama turi greitą atsipalaidavimo efektą, todėl taip pat laikoma greita meditacija, kurią galima atlikti vos per 2-3 minutes.

Kryptys:

 • Pirmiausia ramiai sėdėkite Padmasanoje, Sukhasanoje ar Vajrasanoje.
 • Paprastai kvėpuokite sutelkdami mintis į įkvėpimą ir iškvėpimą.
 • Svarbu įsivaizduoti, kad Dievas yra visur ir yra kiekvienoje dalelėje.
 • Įpraskite praktikuoti šią asaną nuo 3 minučių iki 1 valandos pagal turimą laiką.

Privalumai:

 • Ši jogos asana mūsų kūnui suteikia fizinės ir dvasinės energijos.
 • Šios jogos asanos praktikavimas palengvina psichinį stresą ir padeda mums įveikti kitus fizinius sutrikimus.
 • Suteikia gerą sveikatą ir padeda stiprinti protą.
 • Meditacija.
 • Padidina koncentraciją.
 • Tai padeda kurti dvasinį vystymąsi ir praplečia mūsų požiūrį.

Keletas svarbių nurodymų, kurių reikia laikytis Asanos metu:

 1.  Praktikuokite asanas ant antklodės, ištiestos ant grindų ar sode.
 2. Venkite dėvėti akinius praktikuodami asanas. Jie gali būti sulaužyti arba sužeisti akis. Atlikdami asanas, dėvėkite patogius drabužius.
 3.  Laikykitės įprastos pranajamos rutinos. Tie, kurie nepraktikuoja ir nesportuoja reguliariai, naudos neduos.
 4. Geriausias laikas atlikti asanas yra ryte; nors jei negalite ryte skirti laiko, nepamirškite to daryti tuščiu skrandžiu arba mažiausiai tris valandas po valgio.
 5.  Niekada nekeiskite asanų. Jei šiandien atliksite vieną asanų rinkinį, o rytoj dar vieną ir pan., Jūs negalėsite gauti jokios naudos. Jūs turite atlikti tas pačias asanas kiekvieną dieną, nors galite pridėti naujų asanų į savo kasdienybę ir reguliariai atlikti jas su kitomis asanomis.
 6. Kuo pastoviau elgsitės asanose, tuo labiau galėsite susikaupti ir medituoti. Jūs negalite gerai atlikti savo meditacijos, neleisdami savo protui būti vienareikšmiškam ir turėti pastovią laikyseną. Taigi laikykitės įprastos asanų rutinos.

Atsargumo priemonės ir prieštaravimai:

Štai keletas įspėjamųjų ženklų, susijusių su pranajama:

 • Žmonės, turintys išvaržą, pilvo žaizdas, apendicitą, išsiplėtusią gimdą ar tiesiąją žarną, bet kokiomis sąlygomis turėtų vengti daryti Kapal Bhati pranajamą.
 • Netgi neseniai pagimdžiusios moterys turėtų vengti daryti Kapal Bhati pranajamą.
 • Nėščios moterys ir karščiuojantys žmonės prieš darydami pranajamą turėtų pasitarti su gydytoju
 • Vyresni nei 5 metų ir jaunesni nei 12 metų vaikai turėtų praktikuoti anulom vilom ir Kapal Bhati ne ilgiau kaip 5 minutes ir bhastrika pranayama ne ilgiau kaip 2 minutes.

Patarimai pradedantiesiems:

Šie patarimai ir gudrybės padės jums išnaudoti maksimalią asanų pranajamos jogos naudą:

 • Didžiausią Pranajamos naudą galima gauti praktikuojant jas anksti ryte, taip pat tuščiu skrandžiu.
 • Jei norite tai daryti vakare, darykite tai praėjus mažiausiai 3-4 valandoms po valgio.
 • Darydami pranajamą, dėvėkite patogius drabužius.
 • Darykite tik tiek, kiek gali jūsų kūnas. Jei dėl kokių nors pratimų ar asanų jaučiatės sunkiai ar nejaukiai, nedelsdami nutraukite. Be to, jei reikia, darykite pertraukas.
 • Jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų, prieš pradėdami daryti Pranajamą pasitarkite su gydytoju.
 • Jei negalite atsisėsti, atsisėskite ant jogos kilimėlio su stuburu, arba patogiai atsisėskite ant kėdės.

Pranajamos jogos privalumai:

Toliau pateikiami keli Pranajamos pranašumai:

 • Žmogaus kraujotaka žymiai pagerėja
 • Tai apsaugo nuo bet kokių širdies problemų
 • Tai atpalaiduoja protą ir kūną
 • Žymiai pagerėja koncentracija
 • Tai palengvina tokias sąlygas kaip stresas, hipertenzija, depresija ir kt
 • Jis gydo fizines problemas, tokias kaip astma, migrena, virškinimo sutrikimai, neurologinės problemos, migrena, depresija ir kt.
 • Sukuria pasitikėjimą savimi.
 • Mažina nerimą.
 • Tai pagerina įvairių kūno organų darbą.
 • Nuolatinė pranajamos praktika gali išspręsti įvairias klausos problemas.

Pranajama yra absoliučiai naudinga visų amžiaus grupių žmonėms ir net žmonėms išeiti iš įvairių sveikatos sutrikimų. Pasidalykite savo patirtimi praktikuojant pranajamą toliau pateiktose pastabose, nes tai motyvuotų kitus praktikuoti. Taip pat pasidalykite šiuo vadovu ir patarimais su draugais ir artimaisiais ir motyvuokite juos įskiepyti šį savo gyvenimo būdą.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Koks yra geriausias laikas praktikuoti pranajamą?

Ans: Pranajama iš esmės yra kvėpavimo pratimas ir naudingas kūnui, nes jis naudoja gryną praną. Taigi geriausias laikas praktikuoti pranajamą yra ankstyvas rytas, dar prieš saulėtekį, kai oras yra visiškai grynas, o deguonies kiekis taip pat yra didžiausias. Anksti ryte mūsų protas yra šviežias, o kūnas taip pat įkraunamas, kad galėtų absorbuoti maksimalią praną.

Q2. Kas yra Pranajamos procesas?

Ans: Pranajama yra sena pranos (kvėpavimo) valdymo praktika. Taigi visos pranajamos rūšys iš esmės susijusios su oro įkvėpimu ir iškvėpimu. Pranajamos procesą iš esmės galima suskirstyti į 4 dalis, kurios yra:

 • Įkvėpimas: deguonis pripildomas diafragmoje ir pilve.
 • Sulaikymas: deguonis cirkuliuoja visuose gyvybiškai svarbiuose organuose ir transporto priemonėse.
 • Iškvėpkite: visa nešvari, ligota energija išmetama iš kūno.
 • Laikymas: kūnas atjaunėja ir atgaivinamas.

Q3. Kiek laiko turėtume daryti Pranajamą?

Ans: Jei turite pakankamai laiko ir neskubate, galite pereiti prie ilgesnės pranajamos sekos, kurią sudaro 10–15 minučių meditacijos, 25–30 minučių pranajamos ir baigiama 5-10 minučių „Shavasana“. galite praktikuoti įprastas jogos asanas ir pratimus. Joga ir Pranajama kartu atlieka visą pratimų rinkinį, todėl jis taip pat vadinamas jogos Pranajamu.

Q4. Ar galite padaryti Pranajamą po valgio??

Ans: Idealiu atveju Pranajama turėtų būti atliekama anksti ryte tuščiu skrandžiu, kad gautumėte maksimalią naudą. Tačiau jei jums neįmanoma padaryti pranajamos anksti ryte, patartina, kad tarp pranajamos ir valgio būtų 3-4 valandų tarpas ir 45 minučių tarp arbatos ar kavos ir Pranajamo bei 15 minučių po vandens. Nepatartina pranajamos iš karto pavalgius.

Q5. Kada galiu valgyti po Pranajamos??

Ans: Kiekvienas pratimas turi aušinimo laikotarpį, kurio metu nieko negalima valgyti ar gerti. Taigi idealiu atveju negalima nieko valgyti bent 30–45 minutes po Pranajamos. Po to galite laikytis įprastos satviškos dietos.

Pranajamos jogos privalumai