Prasarita Padottanasana arba plačios kojos į priekį sulenkta asana arba jogos padėtis yra viena iš efektyviausių ir sudėtingiausių visų laikų jogos pozų. Šis jogos pratimas tinka kojoms, kirkšnims ir apatinei nugaros daliai. Prasarita padottanasana nuo seno praktikuoja daugybė žmonių ir turi teigiamą poveikį daugeliui kenksmingų ligų.

Prasarita Padottanasana Kaip tai padaryti ir nauda

Jis tinka tiek vyrams, tiek moterims ir turėtų būti praktikuojamas kiekvieną rytą. Ši pusiau apverstos asanos ar jogos poza daugiausia rekomenduojama žmonėms, turintiems depresijos ar nesaugumo problemų. Žmonėms, besimokantiems asmenybės ugdymo kurso, taip pat rekomenduojama šią asaną atlikti du kartus per dieną.

Manoma, kad ši laikysena kažkaip sukuria sąsają tarp proto ir kūno ir pagerina praktikuojančiojo gebėjimą susikaupti. Šioje konkrečioje asanoje pėdos ir galva laikomos ant grindų, o likusiai kūno daliai padeda klubai ir nugaros raumenys. Sirsasana, kuri yra dar viena veiksminga jogos poza, ateina po šios pozos, ir tai laikoma geru apšilimu arba geriausia pradžia prieš šokant į Sirsasana.

Per šią apverstą jogos pozą ištempiami ir sustiprinami blauzdikauliai ir apatiniai nugaros raumenys. Tinkamai praktikuojant šią asaną, jis veiksmingai atvėsins kūną ir suteiks kūnui estetinių savybių. Tinkama Prasarita Padottanasana praktika atvėsins protą ir suteiks ramybės bei ramybės jausmą.

Kaip padaryti Prasarita Padottanasana:

Pirma, jūs turite stovėti rankomis remdamasis į juosmenį. Jei reikia, prieš atlikdami šią apverstą jogos pozą, šiek tiek ištempkite. Dabar įkvėpdami plačiai išskleiskite kojas. Dabar iškvėpkite ir ištempkite stuburą ir ištieskite klubus į priekį.

Antrasis žingsnis reikalauja atleisti rankas ir padėti jas ant grindų, liečiant žemę tik pirštų galiukais. Jei turite trumpą aukštį, palietimui galite tiesiog naudoti plytas, o ne lygias grindis. Rankos turi būti išdėstytos pečių plotyje.

Dabar pailginkite kojas ir lėtai pakelkite krūtinę. Laikydami standžią nugarą, pabandykite pažvelgti aukštyn. Pakelkite galvą į grindis, sulenkdami alkūnes, kad palaikytumėte liemenį. Galvos vainiką padėkite ant grindų ir pabandykite įkišti ranką kojomis. Išlaikykite šią pozą 30-40 sekundžių. Nespauskite daug rankų. Stenkitės kuo labiau spausti kojas.

Dabar lėtai kilkite, pakeldami galvą ir ištiesdami alkūnes bei rankas. Jei esate pradedantysis, tada jūsų rankos bus skausmingos.

Privalumai:

Šis jogos pratimas turi daugybę privalumų. Kai kurie geriausi privalumai aptariami toliau.

  • Pirma, ši apverstos jogos poza sumažins depresiją ir padidins jūsų pasitikėjimo lygį.
  • Antra, tokia laikysena atjaunina nervų sistemą, o širdis ir plaučiai elektrifikuojami. Žmonėms, kenčiantiems nuo kraujospūdžio problemų, šis jogos pratimas bus labai naudingas, nes jis veiksmingai sumažins cukraus kiekį kraujyje.
  • „Prasarita Padottanasana“ taip pat harmonizuoja pilvo raumenis, taip pat malšina galvos skausmą, kurį sukelia per didelis stresas.
  • Kadangi su šiuo jogos pratimu siejama daug tempimo, jogos padėtis plačiomis kojomis į priekį sėkmingai sumažins apatinės nugaros dalies skausmą.