Salabhasana (skėrių poza) – tai laikysena, kurioje daugiausia dėmesio skiriama pilvui, krūtinei ir viršutinei bei apatinei nugaros daliai. Pagrindinis „Locust Pose“ pelnas yra pritaikymas ir kokybė gale.

Ši laikysena yra priešinga poslinkiui į Paschimottanasana (Sėdi į priekį lenkimas), Plūgo pozą (Halasana) ir Sarvangasana (Pečių stovas). Prieš pradedant „Locust“ poziciją, poilsio jogos padėtis atliekama ant skrandžio, o ne ant nugaros.

Salabhasana joga (skėrių poza), kaip tai padaryti ir nauda

Salabhasanos jogos ar skėrio poza – kaip atlikti veiksmus ir privalumus:

Čia pateikiame žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip daryti salabhasana jogą ir jos naudą, taip pat atsargumo priemones ir patarimus pradedantiesiems, kurie padės jums tobulėti šioje jogos pozoje.

1. Salabhasana joga arba skėrių pozos:

 • Norėdami atlikti šią poziciją, jums gali prireikti sušvelninti dangą po šonkauliais ir dubeniu. „Locust Pose“ veiksmai yra tokie patys, kaip ir po to.
 • Norėdami pradėti šią poziciją, turite atsigulti ir gulėti pilvu ant grindų. Rankas laikykite vidurio šonuose, antakius remkitės į žemę ir delnus aukštyn. Jūsų didžiuliai pirštai turėtų būti pasukti į vidų, kad šlaunys būtų pasuktos. Laikykite apatinę dalį tvirtą, kad jūsų uodegikaulis būtų prispaustas prie gaktos.
 • Įkvėpkite ir pakelkite galvą, kojas, rankas ir viršutinę vidurio dalį nuo pat ankstyviausio etapo. Jūs ilsėsitės ant priekinio dubens, pilvo ir apatinių šonkaulių. Patikrinkite, ar jūsų galinė dalis yra tvirta, o jūsų kojos ištiestos. Tegul didžiuliai pirštai lieka atsukti vienas į kitą.
 • Pakelkite rankas siekdami, kad jos būtų lygiagrečios žemei, ir nekantriai ištieskite jas priešinga kryptimi. Įsivaizduokite, kad jūsų žastai nuspaudžiami žemyn ir atsiremia į juos. Jūsų mentės (pečių kaulai) turėtų būti įspaustos į nugarą.
 • Žiūrėkite tiesiai į priekį arba šiek tiek į viršų ir būkite atsargūs, kad nestumtumėte smakro į priekį ir neužkrautumėte kaklo. Kaukolės pagrindas turėtų būti pakeltas, o kaklą dar kartą reikia laikyti ilgai.
 • Laikykitės šios pozos nuo 30 sekundžių iki minutės ir iškvėpkite iškvėpdami. Jei norite, galite keletą kartų įkvėpti ir atlikti veiksmus dar 2–3 kartus.

Salabhasana jogos pranašumai:

Fizinė nauda:

 • Stiprina apatinės nugaros dalies raumenis.
 • Pagerina prisitaikymą prie nugaros.
 • Ypač siūloma sušvelninti apatinės nugaros dalies skausmą ir išialgiją.
 • Stimuliuoja vidaus organus.
 • Pagerina absorbciją.
 • Stiprina pečius ir rankas.
 • Taikomosios programos:
 • Pagerina fiksavimą.
 • Pagyvina swadhisthana čakrą.
 • Pagerina absorbciją.
 • Valdo silpnumą.

Terapinė nauda:

Yra daug skėrių pozų, ir mes dažniausiai sužinome apie naudą sveikatai. Čia paminime keletą to paties gydymo pranašumų:

1. Mažina nuovargį

2. Malšina vidurių pūtimą

3. Gydo vidurių užkietėjimą

4. Padeda išvengti virškinimo sutrikimų

5. Suteikia jums palengvėjimą nuo apatinės nugaros dalies skausmo

2. Atsargumo priemonės salabhasanai arba skėriams:

„Locust Pose“ yra nepaprasta jogos pozicija, tačiau daugeliui žmonių ji nėra laikoma funkcionalia kaip meditacijos pozicija. Tai sukelia didelį nerimą klubo sąnariams ir keliui, todėl į tai turėtų būti atsižvelgiama, ypač mėgėjams.

Tam tikra dalis skėrių pozos ar shalabhasanos atsargumo priemonių apima laikymąsi atokiau nuo šios pozos tuo atveju, jei pakenkėte ar susilpnėjote kelius, nes keliai kelia didelį nerimą. Be to, susilaikykite nuo šlifavimo, jei turite išialgiją. Taip pat turėtumėte susilaikyti nuo šios pozos, jei pažeisite apatinę koją.

Žmonės, turintys kaklo ar nugaros traumą, turėtų griežtai laikytis atokiau nuo salabhasana praktikos. Labai svarbu netempti organų aukščiau tam tikro lygio, nes tai gali neigiamai paveikti jūsų venas ir nervus. Tas pats ir šiuo atveju, jei vis dar manote, kad jums viskas gerai ir nejaučiate jokio skausmo, rekomenduojama tikrai kreiptis į gydytoją.

Jau buvo minėta, kad suvyniota antklodė gali būti naudojama visą laiką, norint nustatyti tinkamą kūno padėtį, ir tai taip pat tinka žmonėms, kuriems kaklo patempimas. Tai ypač pasakytina apie studentus po to, kai jie per ilgai mokosi vienoje fiksuotoje vietoje ir jiems kyla bloga laikysena. Tiesa, judėjimas yra būtinas norint išgydyti fiksuotą laikyseną, tačiau taip pat reikia, kad suprastumėte, jog visai nėra gera mintis tiesiog priversti save bet kokiais judesiais, tokiais kaip skėrių poza, o tada paveikti rimtų problemų.

Pradedančiųjų patarimai, kaip atlikti jogos ar skėrių pozą:

Padorus besimokančiojo patarimas „Locust Pose“ yra sutelkti dėmesį į stuburo išplėtimą. Nesvarbu, kaip aukštai pakeliate. Pernelyg didelis stresas jūsų ūgiui gali apkrauti kaklą ir nugarą ir pakenkti. Šlaunis galite pasukti į vidų, kai didžiuliai pirštai pasisuka vienas į kitą.

Taip išvengsite daug apatinės nugaros dalies užspaudimo. Jūsų dubuo turėtų būti tvirtai pritrauktas prie kilimėlio. Tai leis aukščiau pakelti viršutinę kūno dalį. Užpakaliniai ketvirčiai turėtų būti tvirti, tačiau ne sunkūs. Galite pakelti nugaros ir pilvo raumenis, kad pakeltumėte laikyseną.

Tinkami rekvizitai:

Suvyniota antklodė yra tobulas atramas, kurį galima panaudoti praktikoje, siekiant kuo geriau pasiekti salabhasanos naudos. Tai daugiausia skirta pradedantiesiems, kuriems taisyklinga laikysena yra sunkiausia dalis, o antklodės apvyniojimas aplink apatinę krūtinkaulio sritį gali būti labai naudingas atliekant salabhasanos jogą. Kartais taip pat galite paremti savo kaktą suvyniota antklodės atrama, jei susižeidėte ar patempėte ir jaučiate skausmo dūrį, kai laikote galvą be jokios atramos, o kaklas yra pagrindas jūsų galvos apkrovai atlaikyti. nes galva yra kaip krentantis kamuolys ir reikia tinkamai išlaikyti pusiausvyrą.

Pažanga:

Kai manote, kad jau gerai pripratote prie pagrindinės salabhasanos jogos ar skėrių pozos, galite žengti į priekį. Kaip ir pagrindinės jogos pozos atveju, kai turėsite pakelti kojas tiesiai į viršų nuo dubens, taip ir šioje, galite tiesiog pradėti suglausdami kelius, o tada visą laikyseną grindžiant blauzdomis. Dabar darykite taip, kaip yra, pakeldami liemenį į viršų, tada pabandykite išskleisti kelius tiek, kiek jūs. Nepabandykite šios pozos, kol nesate pagrindinės pozos ekspertas.

Partnerio efektas:

Partneris gali pasirodyti labai naudingas atliekant salabhasaną ar skėrių pozą. Jis gali stovėti tiesiai už tavęs, tada paspausti tricepsą ir tada pakelti rankas nuo peties iki riešų prieš pasipriešinimą, kad gautum daugiau jėgų ir poveikis būtų geresnis..