Supta Virasana arba atsigulusi herojaus rožių poza yra populiari jogos asana, kuri iš tikrųjų kilusi iš sanskrito žodžio, kur „Supta“ reiškia „atsilošęs“, o „asana“ reiškia „laikysena ar padėtis“. Šioje jogos pozoje viršutinė kūno dalis atsiremia į nugarą taip, kad nugara remtųsi į grindis. Rankos taip pat dedamos ant grindų, o delnai nukreipti į lubas.

Tai veiksmingas jogos pratimas, atpalaiduojantis protą ir kūną. Tai taip pat palengvina praktikuojantįjį nuo daugelio raumenų skausmų ir yra naudingas nervų sistemai. Ši tarpinė laikysena yra populiari ir praktikuojama nuo seniausių laikų.

Supta Virasana (gulintis herojus) Kaip tai padaryti ir nauda

Daugeliui žmonių atrodo, kad šią pozą sunku įvaldyti. Bet jei tai bus padaryta tinkamai, tai bus vienas lengviausių ir efektyviausių jogos pratimų, kuriuos kada nors atlikote. Tačiau pradedantysis, atlikdamas šią nuostabią jogos pozą, turės imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Ši jogos poza tinka tiek pradedantiesiems, tiek nuolatiniams praktikuojantiems. Reguliari šios tarpinės jogos pozos praktika bus naudinga jūsų kirkšniui, šlaunims ir kt.

Kaip padaryti „Supta Virasana“:

Toliau pateikiamas iki šiol geriausias sputa virasana jogos pozos atlikimo procesas.

Vieną dalyką, kurį visada turėsite nepamiršti, tai yra teisingas kvėpavimas. Pakankamas įkvėpimas ir iškvėpimas padvigubins teigiamą šio jogos pratimo poveikį.

1. Pirmiausia iškvėpdami lėtai nuleiskite liemenį ant žemės. Norėdami tai padaryti, rankomis atsiremkite atgal, tada naudokite alkūnes ir dilbius. Kai alkūnės prisiima liemens svorį, ištempdami uodegikaulį turėtumėte atleisti apatinę nugaros dalį ir sėdmenis. Tai reiškia, kad minkštimą paskleidžiant link uodegos kaulo. Jogos kilimėlį rekomenduojama naudoti atliekant jo laikyseną.

2. Dabar lėtai stumkite priekinius šonkaulius rankomis. Šiek tiek pakelkite gaktą link bambos. Per šį procesą jūsų apatinė nugaros dalis bus ištempta ir automatiškai pasvirusi į grindis. Tai taip pat suteiks jums tinkamą paramą atlikti supta virasaną. Dabar lėtai padėkite rankas ant grindų ir laikykite 45 laipsnių kampu iš šonų. Be to, laikykite delnus aukštyn.

3. Dabar turėsite nuleisti šlaunikaulius į klubo lizdus. Visa ši laikysena bus efektyvesnė, jei galėsite šiek tiek pakelti kelius nuo grindų ir laikyti juos ant antklodės ar nedidelės taburetės. Kad išvengtumėte klubų ir apatinės nugaros įtampos, kelius laikykite atskirai nuo klubų.

4. Naudokite rankas ir pabandykite pakelti liemenį (virasana). Jūs tai padarėte ir dabar galite lėtai išeiti iš šios pozos ir grįžti į pradinę sėdėjimo padėtį.

5. Išlaikykite šią pozą ne mažiau kaip 30 sekundžių. Kiekvieną dieną pradėkite ilginti laiką ir, kai pasieksite 300 sekundžių ar 5 minučių, tą dieną laikykite save nugalėtoju.

Privalumai:

Kadangi šis jogos pratimas apima daug tempimo, jis veiksmingai ištempia pilvą, kulkšnis, šlaunis ir kelius.

Antra, atsigulusi herojaus laikysena sustiprins lankus ir panaikins pavargusių kojų skausmą.

Įrodyta, kad ši laikysena naudinga menstruacijų skausmui ir skatina geresnį virškinimą.