Yra trys fitneso režimai, kurių paprastai laikomasi. Vienas iš jų yra dietos laikymasis, greitas sulčių valymas arba glitimo valymas, valgymo praleidimas, siekiant didesnio kūno, ilgainiui patekęs į nedidelių kūno problemų, kurios gali būti prarastos, auka. Antrasis – registracija į sporto salę su mėnesiniu ir metiniu abonementiniu mokesčiu, stiprus prakaito praradimas kiekvieną rytą, po kurio seka sveikas maistas ir griežtas pjovimo grafikas.

Uddiyana Bandha (pilvo užraktas), kaip tai padaryti ir nauda

Paskutinis yra joga, lėto tempo kūno judesio pratimas, atliekamas su nedideliais tempimais ir posūkiais, kurie yra patogūs jų namuose. Šiandienos straipsnyje mes eisime į trečiąjį kelią, jogą, ir išsamiai papasakosime apie vieną tokią poziciją, vadinamą Uddiyana bandha. Taip pat bus aptarti žingsniai ir nauda.

Kas yra Uddiyana bandha?

„UḍḍīyanaBandha“ sanskrito kalba reiškia judėjimą aukštyn nuo mula bandha ir taip mes turime antrąją bandha, Uddiyana. Sanskrito kalba uddiyana reiškia skristi aukštyn arba pakilti. Taigi šis „pakilimo užraktas“ reiškia, kad jūsų vidus skrenda aukštyn, o tai reiškia jūsų energiją, apčiuopiamai diafragmą, skrandį ir pilvo organus.

Uddiyana Bandha yra geriausia priemonė nuo pilvo ir skrandžio negalavimų – nuo vidurių užkietėjimo iki virškinimo sutrikimų. Jis stimuliuoja virškinimo sultis, didina medžiagų apykaitą ir tonizuoja pervargusius pilvo organus. Jis taip pat subalansuoja antinksčių sistemą, mažina stresą, mieguistumą ir įtampą. Tai geriausias būdas gauti plokščias skalbimo lentos abs be jokių trūkčiojimų.

Kaip tai padaryti?

Pavadinimas Uddiyana bandha reiškia viršutinį įrišimą, kur „Uddiyana“ reiškia aukštyn, o vėliau reiškia kaklaraištį ar ryšį. Angliškas šios pozos pavadinimas vadinamas pilvo užrakto poza, kuri tiesiogine prasme yra galutinė jogos pozicija. Pradiniame etape tai gali atrodyti sunku, tačiau praktikuodamiesi taip pat galite įvaldyti šią pozą.

Tačiau prieš atliekant šią pozą reikia laikytis kelių apribojimų. Jogo ekspertai griežtai prašo tai padaryti visiškai tuščiu skrandžiu. Tai atliekant gali būti naudojami įvairūs variantai ir pozos, tačiau pradiniame etape geriausia šią jogą atlikti stovint.

 • Pradėkite stovėdami ant jogos kilimėlio, stuburas tiesus ir kaklas sulygintas su stuburu, kai rankos remiasi į šoną. Jei sėdite, padmasaną turėtumėte išlaikyti sukryžiavę kojas. Prieš pilvo užraktą turėtumėte pasirinkti smakro užraktą arba Jalandhara Bandha.
 • Dabar lėtai giliai įkvėpkite ir iškvėpdami sulenkite pečius į vidų, rankos remiasi į šlaunį, kai šiek tiek pakreipiate į priekį.
 • Jei sėdite, padėkite delnus ant šlaunų ar kelių.
 • Iškvėpimas turėtų būti gilus ir tuo pačiu metu turėtumėte susitraukti pilvo raumenis ir stumti juos aukštyn, įtempdami apatinius raumenis. Vieną minutę palaikykite ir užfiksuokite poziciją, prieš tai grįždami į pradinę padėtį.

Praktikai, pradedantys naują, turėtų pasakyti atsargumo žodį. Netrukus po jogos skrandyje galite pajusti minkštųjų raumenų skausmą, kuris yra ne kas kita, kaip raumenys, atsipalaidavę po susitraukimo. Pratimai taip pat palengvins jūsų raumenis. Dažnai, jei esate silpno kūno, atrakinę smakrą galite jausti lengvą nuovargį. Šiuo metu nugaros atrama, galbūt siena už jūsų gali padėti nutraukti kritimą.

Kaip tai mums padeda?

 • Pirmasis šios jogos privalumas yra stipresni pilvo raumenys. Kai spaudžiate pilvą ir stumiate organus aukštyn, raumenys, įskaitant organus, jaučiamas geras masažas, kuris suteiks jums sveiką ir geriau funkcionuojantį pilvą.
 • Tai veda prie menstruacijų ciklo pažeidimų, kuriuos galima gerai susidoroti su šia jogos poza.
 • Ši joga gerina kraujotaką visame kūne. Tai prasideda nuo slėgio zonos, kur smegenys, esančios smakro spynoje, gauna signalą ir siunčia kraują žemyn kūnu, taip pat nuplauna širdį, plaučius ir skrandžio organus. Štai kodėl tai yra dievas jūsų plaučiams ir širdžiai.
 • Tai pagerina virškinimą, įsisavinimą ir pašalinimą; ir valo virškinimo traktą nuo toksinų
 • Tai stimuliuoja ir pakelia apatinio pilvo (apanavayu) energiją ir susijungia su energija, lokalizuota bamboje (samanavayu) ir širdyje (pranavayu)
 • Tai padeda atsikratyti įtampos ir nuraminti
 • Tai pagerina kasos ir kepenų funkciją
 • Uddiyana Bandha masažuoja visus pilvo srities organus.
 • Ši jogos poza gali sukelti išsilaisvinimą. Uddiyana Bandha stumia pranišką srautą link Sushumnanadi. Sushumna yra susijusi su centrine nervų sistema ir taip padidina supratimą, kuris padeda aukštesnėms Dharana, Dhyana ir Samadhi praktikoms.

Atlikite tik tuščiu skrandžiu! Nenaudokite šios bandos, jei turite aukštą kraujospūdį, širdies ligas, skrandžio ir žarnyno opas. Negalima praktikuoti šios jogos nėštumo metu. Ši joga turi būti praktikuojama po asanų ir pranajamos bei prieš meditaciją. Jis taip pat gali būti praktikuojamas kartu su pranajama ir mudromis. Įsitikinkite, kad praktikuojatės vadovaujant mokytojui!

Darbas su savo šerdimi ir kvėpavimas skatina ramybę, jausmą, kad esi emociškai pagrįstas; Uddiyana Bandha aktyvina atsipalaidavimo reakciją.