Yaz kampları, çocukların eğlenceli bir şekilde oynamasını ve öğrenmesini sağlamak için harika bir yoldur! Hindistan’daki yaz kampları, özellikle beceri geliştirme ve yetenek geliştirmeye yöneliktir. Yaz, aktivite kampları ve toplantılar için mükemmel bir zamandır. Çocuklar evden uzakta bir bağımsızlık duygusu geliştirir ve dışa dönük olmayı öğrenir. Yeni şeyler öğrenmenin ve kendini keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Hatta yeni bir arkadaş grubu kuruyorlar ve evde ve okulda yaptıkları olağan şeyler dışında kendilerine yeni şeyler için şans vererek birçok farklı aktivite yaptıkları için becerilerini ve arka planlarını öğreniyorlar. Her yıl Hindistan’ın dört bir yanında yaz kampları düzenleniyor. şehirler. Bu makale, çeşitli şehirlerdeki en iyi 9 kampı listeler.

Ayrıntılarıyla Hindistan’daki En İyi Yaz Kampları:

1. Kriya Yoga Samsthan:

KRIYA YOGA SAMSTAHN, son 19 yıldan beri düzenli olarak yıllık yaz kampları düzenlemektedir. Enstitü genellikle mega ölçekte kamplar düzenler ve her yıl büyük bir başarı elde eder. Çocuklar zamandan gerçekten keyif alıyorlar ve tam bir heyecan ve enerjiyle anne babalarının yanına dönüyorlar..

Hindistan'da yaz kampları

 • Katılımcıları şımartmak ve eğlendirmek için bu kamplarda manevi, zindelik, macera ve eğlence ile ilgili her türlü aktivite yapılmaktadır..
 • Bu kamp genellikle Haydarabad şehri yakınlarındaki bazı tatil yerlerinde yapılır..
 • Kamp, yazın zirvede olduğu ve tüm çocukların yaz tatilinin devam ettiği Nisan ayının ikinci yarısında veya Mayıs ayının ilk yarısında gerçekleştirilir..
 • Yaz kampları 8-16 yaş arası çocuklar için yapılmaktadır..
 • Ücretlerle ilgili sorular için, Enstitü ile web sitesinde iletişime geçmek en iyisidir..

Adres:  Kriya Yoga Samsthan, Merkez Ofis: 2-2-23/37/A, D.D.Colony, Bagh Amberpet, Hyderabad, Andhra Pradesh, HİNDİSTAN.

İletişim No.: +91 40 27422006, +91 40 9392106014

Faks: +91 40 9392033555,

E-posta: [email protected]

2. Creya Öğrenme:

Bu öğrenim programının hedefleri inşaat mühendisliğine giriş, Tasarımın Doğası, Mimarlık ve Mimari Formlar Tarihi, Takım Çalışması, problem çözme, yaratıcı beceriler, Günlük Tutma, Yazılı ve Sözlü İngilizce, Uygulamalı Yeterliliktir..

Creya Öğrenme

 • Bu yaz kampı, çocukları yenilik yapmaya, iç dünyalarını ifade etmeye, bir şeyleri kodlamaya, nesneleri canlandırmaya teşvik eden ve onlarda daha birçok farklı yönü ortaya çıkaran çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor..
 • Kamp sadece kayıtlı ofis binasında gerçekleştirilir..
 • Bu kamp iki yaş grubu çocuklar için yapılmaktadır. Birincisi 6-9 yaş arası çocuklar için, ikincisi ise 10-15 yaş arası çocuklar için yapılıyor..
 • Kamp, sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumda 6 ila 7 gün arasında gerçekleştirilir. Ayrıca, nisan ve mayıs aylarında yaz aylarında gerçekleştirilen kampın birden fazla partisi var..

Adres: 7/A, Yol Numarası 12, MLA Colony, Banjara Hills, Hyderabad, Andhra Pradesh, İletişim No.: +91 9618054515, Web sitesi: www.creyalearning.com

3. Bangalore Yakınlarındaki Yaban Hayatı Yaz Kampı Frolic Boonies:

Bu, sanat, doğa ve bilimin harika bir karışımına sahip bir vahşi yaşam ve macera kampıdır. Sloganları, bugünün tutkusunu yarının mesleğine dönüştürmek için sade ve basittir. Çocuklara ilgi alanlarına göre etkinlikler atamaya odaklanılır..

Bangalore Yakınlarında Yaban Hayatı Yaz Kampı Frolic Boonies

 • Bu kampta gerçekleştirilen etkinlikler arasında, bir kuşun yuvasını oluşturmasını izlemek, taze bir dereden rengarenk balıkları yakalamak, ayı teleskopla keşfetmek, ormanın içinden geçen derede rafting yapmak, dipteki deliklerden yengeçleri seçmek, inceleme yapmak gibi basit aktiviteler yer alıyor. basit bir mikroskopla küçük böcekler, hayvanı ayak izleriyle ilişkilendirir, büyük kırmızı sincabın diğer tarafa ulaştığını tespit etmek için ormana girer, sadece kendi çevrelerindeki vahşi hayvanları tespit etmek için derin ormana gider, kuru ocak toplar. ormandan odun toplayın ve yemeğinizi pişirin, çok sevimli, çok küçük buzdolabı mıknatısları yapın, sıvı çikolatayı şekillendirirken onları şekillendirin, küçük çadırlarda ve bambu kulübelerde yaşayın, hafif ve bal ile Güveleri cezbedin ve bir dizi başka aktivite.
 • Kamp, çocukların maksimum düzeyde eğlenmeleri ve güvenli bir ortam elde etmeleri sağlanarak, yönetimin özenle seçtiği farklı lokasyonlarda gerçekleştirilir..
 • Bu kamp 8-16 yaş arası çocuklara yöneliktir..
 • Kamp genellikle 5 ila 6 gün arasında yapılır..
 • Kamp ücretleri ayrıca kampın konumuna ve yapılacak seyahat masraflarına da bağlıdır..

Adres: Site No. 1, BNK Bulvarı, Bank Bulvarı Arkasında, Babusapalya Horamavu Banaswadi, Coconut Grove Düzeni, Hormavu, Bangalore, Karnataka

İletişim Numarası: +91 9448476888

Web sitesi: www.frolicboonies.com

4. Çoklu Spor Kampı – Çeşitli Mekanlar:

Bu yaz kampı, yalnızca çocuğa sporu öğretmeyi değil, aynı zamanda çocuğun sporla ilk tanışmasını unutulmaz ve heyecan verici hale getirmeyi amaçlayan Hindistan’ın en tanınmış çoklu spor programıdır..

Çoklu Spor Kampı – Çeşitli Mekanlar

 • Bu kamplarda toplarla oynanan 9 farklı oyun türünü kapsayan çok sayıda aktivite ve spor yapılmaktadır..
 • Kamp, enstitünün bulunduğu çeşitli yerlerde yürütülmektedir..
 • Kamp 3 hafta boyunca günlük olarak gerçekleştirilir. Her gün çocuk 2 saat eğlence dolu spor ve aktivite alır.
 • Kamp, 2,5 ila 8 yaş arası çocuklar için yapılmaktadır..

Adres: Sportif Fasulye.

İletişim No: Bayan Sophia – +91 98413 07716, +91 44 66044763.

E-posta: [email protected]

5. ABSPL YAZ KAMPI:

Bu, Zihinsel Aritmetik Sistem kavramlarını öğretmek için daha fazla konsantrasyonun verildiği eşsiz bir kamptır. ABACUS’un geleneksel aracı, hızı ve Doğruluğu, zihinsel kapasiteyi, Konsantrasyon, duyusal aktivite kapasitesini artırmaya katkıda bulunan zekanın merkezi olan doğru Beyin Gelişimi için kullanılır. & mekanik olarak öğrencinin eğitim konularında daha yüksek performans göstermesine yol açan fotoğrafik hafıza becerileri. Aritmetik, gençler için sağlam bir eğitim temeli oluşturmak için olağanüstü derecede hayatidir.

ABSPL YAZ KAMPI

 • Kavramlar öğretilirken katılımcıları aynı anda meşgul etmek ve eğlendirmek için yürütülen birden fazla etkinlik vardır..
 • Kamp, Haydarabad, Somajiguda’daki kayıtlı ofis binasında bulunuyor..

Adres: ABSPL YAZ KAMPI, 6-3-1089/1/2/1, Villa Merry College yanında, Raj Bhavan Rd, Raj Bhavan Quarters Colony, Somajiguda, Hyderabad, Telangana 500082

İletişim Numarası: +91 40 2332 7372

Web sitesi: http://www.icmas.info

6. Bangalore’deki Fire Flys Yaz Kampları:

Bu kamp, ​​çocukluklarını zenginleştirmeye büyük ilgi duyma konusunda tutkulu olanları önemseme eğilimindedir. Bu yüzden buradaki fakülteler çok çeşitli meslek ve alanlardır..

Fire Flys Yaz Kampları @ Bangalore

 • Çocuklara keşfetme, dokunma, hissetme, koklama ve çeşitli şeylerde başarılı olma şansı veren kolay aktiviteler yürütürler. Çocukların yeni şeyler keşfetme merakı olduğu için kamptaki ekip bunu en basit ve en iyi şekilde kullanıyor..
 • Kamp, 3 ila 5 yaş, 5 ila 7 yaş ve 8 ila 12 yaş arası çocukların birden fazla yaş grubu için yürütülmektedir.
 • Kamp, her yıl 09:30 – 12:30 saatleri arasında birden fazla yerde gerçekleştirilir.

Adres: 457, Jayanagar 4. T Blok, 11. B Ana Yol, Koramangala 4 Blok, Koramangala, Bangalore, Karnataka

İletişim No: +91 90368 55400

Web sitesi: http://www.fireflys.in/camps

7. Robotik Yaz Kampı @ Tech Knowledge Education Chennai:

Bilimin geleceği Yapay Zeka’ya aittir. Dünyadaki her şey Robotlar aracılığıyla yapılıyor. Bir robot tarafından veya bir sistem aracılığıyla yapılan herhangi bir iş, daha doğru ve çok hızlı bir şekilde yapılıyor. Teknik bilgi eğitimi, çoğunlukla üniversite öğrencileri için AI koçluğuna dayalı STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) uygulamasında öncüdür. STEM tabanlı çoğunlukla AI öğrenme sistemleri, öğrenme bilimini büyüleyici ve eğlenceli bir şekilde doldurur. Yapıya dayalı çoğunlukla öğrenme sistemi, öğrencilerin otomasyon modelleri oluştururken bilimsel fikirleri kavramalarına yardımcı olur..

Hindistan'da yaz kampları

 • Çocukların robotiği anlamaları ve deneyimlemeleri için çeşitli etkinlikler yürütüyorlar ve eğlence dolu bir ortamda küçük robotlar inşa ediyorlar..
 • Chennai eyaleti genelinde yaz aylarında yürütülen kampın birden fazla partisi var..
 • Bu kamplar, her yıl 16 Mart ile 15 Mayıs arasında 10 gün boyunca her gün yaklaşık 2 ila 3 saattir..
 • Farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik kamplar yapılır ve buna göre görevler verilir..

Adres: 3 / 7, II Ana Yol, İndira Nagar, Adyar, Chennai, Tamil Nadu

İletişim No: +91 44 3221 3000

Web sitesi: www.techknowledge.in

8. Advaitam Çocuk Zenginleştirme Merkezi, HSR düzeni, Bangalore:

Advaitam, çocuğunuzun tüm potansiyelini öğretmenler ve ek bilgi etkinlikleri tarafından fark etmesine yardımcı olmak için en basit okul öğrenme planını sağlar. Ödüllü zenginleştirme programlarımıza yıl boyunca hafta içi (okuldan sonra) ve hafta sonları erişilebilir.

Hindistan'da yaz kampları

 • Yaz kampı için Genç Bilim Adamları, Satranç, Genç bilim adamları ve Hikaye Anlatma, konuşma programı, harika sanatlar: çizim ve boyama, zanaat-o-mania, origami ve quilling, el yazısı atölyesi, Ses bilgisi ve yeni başlayanlar için okuma hızlandırıcı gibi çeşitli programları var. , heceleme şampiyonu, serbest stil dans &Bollywood stili, Math Genius, abaküs başlangıç ​​genç, drama tiyatrosu ve kişilik gelişimi, shloka sınıfları, yürümeye başlayan çocuk oyun zamanı vb..
 • Kamp, Nisan ve Mayıs aylarında, Pazartesi’den Cuma’ya haftada 5 gün yapılır..
 • Genel olarak, bir oturum 14:00 ile 16:00 arasında maksimum 120 dakikadır, ancak bu yine tercih edilen kursa bağlıdır..
 • Kamp, ilk gelen esasına göre tüm yaş gruplarındaki çocuklara açıktır.

Adres: 867, 25th Main Rd, Sektör 1, HSR Düzeni, Bangalore, Karnataka

İletişim Numarası: +91 9880063970

Web sitesi: www.advaitam.in

9. Sangeet Sadhana Müzik ve Sanat Okulu:

20 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle Bhajan dersleri, Karnaval Müzik dersleri, Flüt dersleri, Gitar dersleri ve daha fazlasını sunuyorlar! Onlar Bengaluru’da Hindustani Müziği ve vokal müzik derslerinde uzmandırlar..

Sangeet Sadhana Müzik ve Sanat Okulu

 • Çeşitli yaş grupları için sınıflar düzenlerler. 4 yaşından itibaren bir çocuk burada enstrümantal müziğin yanı sıra vokal de öğrenmeye başlayabilir..
 • Katılımcıların her birinde müzisyeni ortaya çıkarmak için çeşitli atölye çalışmaları ve kamplar düzenlerler. Tanrı vergisi olan kişilere eğitim verilirken, üstün yetenekli olmayan ama müzik öğrenmeye hevesli kişiler için ayrı kurslar vardır..

Adres: Ev No. 720, 9. ana, Koramangala 4. Blok, Landmark- Yakın Maharaja Restaurant, Bangalore, Hindistan- 560034.

İletişim No: +91 91529 03572

Web sitesi: https://www.sangeetsadhana.org/

Bu yaz kampları, siz ve sevdikleriniz için heyecan verici bir yaz geçirmenizi sağlayacak. Çocuklar yaz kamplarının tadını çıkaracak ve yaz tatillerinde mutlaka eğlenerek bir şeyler öğreneceklerdir. Çocuklar, tanıdık çevrenin dışına çıkarak bağımsız olmayı ve kendilerine güven oluşturmayı öğrenecekler. Bangalore’daki çocuklara yönelik bu yaz kampı, onları keşfetmek ve gelecekte farklı fırsatlar bulmak için farklı etkinlikler ve zemin sağlar. Bu, insanın bir şeyler keşfedebileceği, yeni arkadaşlar edinebileceği ve yeni bir çevreyi benimsemek için kendilerine meydan okuyabileceği çağdır. Bu yaz kampları sizi bu yaz ayakta ve hayatta tutacak!

Sıkça Sorulan Soru ve Cevapları:

1. Çocuklar için kamplar için yaş grubu nedir??

Hangi kampı seçtiğinize bağlıdır ve eğer çocuk küçükse, birçok yerde bulunan yerleşim kamplarını seçebilirsiniz ve daha büyük çocuklar için açık hava kampları da vardır. Kampüsün rahatlığına göre tüm kamplar yaş grubuna göre farklılık gösterir, bazıları sadece çocuk kampı sunabilir ve diğerleri yetişkinlere yönelik kamplar sunabilir..

2. İlk yardım çantası sağlıyor musunuz??

Evet, ilk yardım çocuğuna temel ihtiyaçları sağlıyoruz, ancak bir çocuğun herhangi bir şeye alerjisi varsa özel bir ilacımız yok. Ama bir şehir gezisine çıktığımızda, bir çocuğun düzenli yaralanması için ihtiyaç duyabileceği her türlü ilacımız ve yanımızda bir doktor veya hemşire var..

3. Bir çocuk kamp yaparken ne tür kıyafetler giymeli??

Çocuk, kamptan daha fazlasını çıkarabileceği ve eğlenebileceği için kamp yaparken kot pantolon ve t-shirt gibi rahat ve rahat kıyafetler giymelidir. Süslü kıyafetler çocuğu rahatsız edebilir ve kamptan zevk almayabilir ve aktiviteleri düzgün yapabilir..