Macera Bisiklete binme

Macera bisikleti, maceradan hoşlananlar için oldukça canlandırıcı olabilir. Ancak, maceralı bisiklet gezinizin sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlamak için gerekli tüm gereksinimleri karşılamış olmanız gerekir. Macera bisikleti, tamamen bisikletle seyahat etmekle (oldukça doğal olarak) ve kendi kendine destek olmakla ilgilidir; burada, tüm donanımınızı kimsenin yardımı veya desteği olmadan bir varış noktasından diğerine taşımaktan sorumlusunuz. Bu maceralar oldukça bütçe dostudur ve organize edilmesi kolaydır. Ancak bu maceraların gerçekten unutulmaz olması için, seçilen yerin maceralı ve zorlu olmasını sağlamak gerekiyor. İşte dünyanın en iyi macera bisiklet rotalarından bazıları:

1. La Route Verde:

Kanada’da yeni inşa edilen bu rota, doğudan batıya doğru küçük Quebec eyaletini geçiyor. Güzergah, kırsal alanlardan dikkatlice geçerek ve açık bir yolun avantajlarından yararlanılarak inşa edilmiştir. Her pit stopta talimatlar ve işaretler var. Ayrıca, yolda büyük tümsekler olmadan arazide bisiklet sürmek oldukça keyifli..

2. Yeraltı Rotası (ABD/Kanada):

Bu özel rota, onunla ilişkili çok fazla tarihe sahiptir. Özgürlüklerini isteyen köleleri onurlandırmak amacıyla geliştirildi. Bu özel rotanın 5 bölümü vardır ve site kölelerin tarihine saygı gösterir..

3. Ruta Austral, Şili:

Bu özel bisiklet yolu çoğunlukla asfaltsız ve önemli miktarda çakıldan oluşuyor. Önemli bir uzunluk (1300 kilometreden fazla) boyunca uzanan yol boyunca birçok feribot transferi de bulunabilir. Ancak bu rotanın en ilgi çekici noktalarından biri, karşılaşacağınız doğal güzellikler. Milli parklar da güzergah üzerinde yer almaktadır. Ünlü kaplıcalara ek olarak geniş orman alanları da bulunabilir..

4. Munda Biddi Yolu, Avustralya:

Yerli Aborjin dilinde bu ismin anlamı “ormanın içinden geçen yol”dur. Bu nedenle, bu patikanın, görkemli Okaliptüs ağacını görebileceğiniz sık ormanlardan geçmesi bekleniyor. Mevcut uzantılara 2 uzantı eklendi. Bu yolda ilerlediğinizde kangurular, sıçanlar ve hatta bir veya iki valabi ile karşılaşacaksınız..

5. Gran Fondo Campagnolo, İtalya:

Bu rotada maceralı bisiklet sürmeye karar verirseniz, parkurun sunduğu güzel manzaranın tadını çıkaran çok sayıda bisikletçi sizi karşılayacaktır. Kışın ardından biriken karların yolların temizlenmesinin ardından her yıl haziran ayının ortasında kitlesel katılımlı bir bisiklet macerası yaşanıyor. İziniz sizi dört zirveyi geçecek.

6. Luchon’dan Bayonne, Fransa’ya:

Tour de France parkurunun bir parçası olarak bu, bir bisiklet macerası için mükemmel bir yoldur. Gezinmesi gereken dört ana geçiş oldukça zor ve zordur ve sadece deneyimli bisikletçilere yolu yürümeleri tavsiye edilmiştir. Ancak insanın karşılaştığı güzellik ve dağlar oldukça nefes kesici..

7. Route du Comte Jean, Belçika/Fransa:

Belçika, dünyanın en doğal manzaralarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu maceralı bisiklet rotası köy yollarından ve patikalarından geçmektedir. Yolların birçoğu trafiğe kapalı olduğu için engelsiz bir geçişten emin olabilirsiniz. Dağlar görülemez; ancak inatçı kıyı rüzgarları bisikletçiler için tehdit oluşturabilir.

8. Land’s End to John O’Groats, İngiltere:

Arazinin Sonu John O Groats İngiltere

İngiliz kırsalı bisiklet sürmek için mükemmel bir yerdir. İzlenecek kısa ve uzun yollar var. Aslında, çoğu bisikletçi daha az engel oluşturduğu için daha uzun yolu tercih eder..

9. Cape Argus, Güney Afrika:

Bu mekan, 30.000’den fazla katılımcıyla yıllık bir bisiklet yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Rotanın oldukça az iniş ve çıkışları var ve oldukça zorlu olabilir. Sahil manzarası hayran olunacak bir şey.