Bazen hayat planlandığı gibi gitmez! Bikini veya şort giymenizin beklendiği cazip bir plaj tatili veya havuz partisi için doğaçlama davetler olabilir. Bu, eğlenceli çeteye katılmak için 2 gün içinde göbek yağını nasıl kaybedeceğimizi bilmek istediğimiz zamandır. Ancak, sadece birkaç gün içinde yağ yakmak? Bu mümkün mü?

Birçok insan fit bir vücudun önemini ancak böyle zamanlarda anlıyor. Sörf tahtası midesine sahip olmak için çok kısa bir süre olsa da, yine de belirli vücut yağlarını kaybetmeyi ve gözle görülür sonuçlar elde etmeyi “başarabilirsiniz”. Bu yazımızda, uzun süreli bir kilo verme yolculuğunda da size yardımcı olabilecek karın yağlarından iki günde kurtulmanın bazı geçici yöntemlerini öğrenmenize yardımcı olacağız..

2 Günde Göbek Yağını Kaybet

2 Günde Göbek Yağını Kaybetmenin En İyi Yolları:

İşte evde iki gün içinde doğal olarak karın yağlarını yakmanıza yardımcı olabilecek kanıtlanmış bazı ipuçları:

1. Aralıklı Oruç:

Aralıklı oruç, mide yağını almanın en hızlı yollarından biri olarak bilinir. Sabit sürelerde yeme ve oruç tutma döngüsünü içerir. 16/8 gibi bir oruç programı seçebilirsiniz, burada 16 saat oruç tutabilir ve 8 saatlik bir aralıkta yemek yiyebilirsiniz. Bu modelin vücudu detoksifiye ettiği ve metabolizmayı geliştirdiği için sık sık küçük öğünler yemekten daha etkili olduğu iddia ediliyor.

2. Uyku:

Basit gibi görünse de 7-9 saat kaliteli bir uyku kilo vermek için çok önemlidir. Uyku eksikliği sindirim sisteminizi etkileyebilir ve zayıf metabolizmaya neden olabilir. Bu, hacimli bir bel için önemli bir katkıda bulunabilir. Bu nedenle, önümüzdeki iki gün iyi uyuduğunuzdan emin olun..

3. Gün Boyunca Aktif Kalın:

Egzersiz yapmadığınız zamanlarda bile, fazladan kalori yakmak için tüm gün vücudunuzu hareket ettirin. Yemekten sonra şekerleme yapmaktan kaçının ve sindiriminizi artırmak için 5 dakikalık hızlı bir yürüyüşle kendinizi şımartın. Asansörlere hayır deyin ve bunun yerine merdiveni kullanın.

4. C Vitamini Ekleyin:

C vitamini, 2 gün içinde göbek yağınızı azaltmada önemli bir rol oynar. Bu besinden yeterli miktarda tüketmek egzersiz sırasında %30 daha fazla yağ yakabilir. Bu nedenle limon, portakal ve nar gibi meyveleri diyetinize ekleyerek C vitamini alımınızı artırın. Ek olarak, yağı seyreltmek ve vücudunuzu toksinlerden arındırmak için aç karnına sıcak limonlu su da içebilirsiniz..

5. Yavaş Yeme:

Hızlı yemek yediğinizde, farkında olmadan büyük yudumlar alırsınız. Tüm bu fazla hava, sindirim sisteminizde hapsolur ve şişkinliğe neden olur. Yavaş yiyin ve çiğnemek ve yemek için zaman ayırın. Bu, egzersiz yapmadan bağırsak yağını hızlı bir şekilde kaybetmeye yardımcı olacaktır..

6. Karışık Egzersiz Seti:

Farklı egzersiz biçimlerini birleştirmek, size yağ kaybı için farklı türde faydalar sağlayabilir. Bu nedenle, sadece kardiyo veya direnç antrenmanına (ağırlık kaldırma) bağlı kalmayın. Bunun yerine, daha ince bir bel elde etmek için Crunches, Side Crunches, Planks, Push-ups, Beast Holds vb. gibi çeşitli teknikleri karıştırıp eşleştirin.

göbek yağı

7. Şekere Hayır Deyin:

Şeker almak, bilginiz olmadan göbek yağını artırabilir. Uzun vadede bile sağlığınıza zararlıdır ve şeker hastalığı riskini artırır. Bu nedenle gazlı içecekler, tatlılar ve konserve yiyeceklerden kaçınarak şeker seviyenizi azaltın. Meyve suları yerine bütün meyveleri tercih edin, çünkü meyve sularında diyet lifi ve bol miktarda meyve şekeri yoktur..

8. Karbonhidrat Alımını Sınırlayın:

Birçok insan kilo verme diyetinin sıfır karbonhidratlı bir yemek anlamına geldiğini varsayar. Bu hiç doğru değil! Karbonhidratları sistemden atmak, vücudunuzun gelişigüzel gitmesine ve birçok sağlık riski oluşturmasına neden olabilir. Bunun yerine, etkili sonuçlar için karbonhidrat bazlı yiyecekleri azaltın ve diyetinize daha fazla protein ekleyin..

9. Gazlı Gıdalardan Kaçının:

Lahana, fasulye, karnabahar, filiz, enginar gibi bazı yiyecekler bağırsak gazıyla bağlantılıdır. Hassas mideler bunlara kötü tepki verir, bu da hazımsızlığa, şişkinliğe ve midenin şişmesine neden olur. Utançtan kaçınmak için önümüzdeki birkaç gün boyunca onlardan uzak durun..

10. Daha Fazla Su İçin:

Su, yağ kaybetmenize birçok şekilde yardımcı olabilir. Öncelikle sisteminizi temizler ve geçici bir süre için metabolizma hızınızı artırır. İkincisi, yemeklerden önce içildiğinde daha tok hissetmenizi sağlar. Uzmanlar, alt karın bölgesindeki yağların azalmasında gözle görülür iyileşmeyi fark etmek için en az 1-2 litre su içmeyi öneriyorlar..

11. Sağlıklı Yağlara Geçin:

Hidrojene yağlar tüketmek, sadece karın bölgenizde oturmayan aynı zamanda atardamarlarınızı da tıkayan trans yağlarınızı artırabilir. Bu gıdaların alımını sınırlayın ve mümkünse sağlıklı yağların en iyi kaynaklarından biri olarak kabul edilen Hindistan cevizi yağı gibi seçeneklere geçin..

12. Sakin ve Odaklanmış Kalın:

Endişenin seni ele geçirmesine izin verme! Bunun yerine meditasyonu deneyin ve zihninizi huzurlu tutun. Stres ve gerginliğin midenize zarar verebileceğini ve karın yağınızı kötüleştirebileceğini unutmayın. Bazen yemek yeme isteğinizi kontrol edemediğiniz bir durum olan “stres yemeye” yol açabilir..

Öyleyse, bu yöntemleri deneyin ve en iyisini umut edin! Yukarıdaki ipuçlarının sadece basit yaşam tarzı değişiklikleri olduğunu ve 2 günde hızlı karın yağ kaybı sağlamak için mucizeler olmadığını unutmamalısınız. Ancak bunları denemekten zarar gelmez. Ayrıca, belirli bir süre boyunca bu noktalara bağlı kalmak, sonuçlarınızı kalıcı hale getirebilir ve şok diyetlerin travmasını ortadan kaldırabilir.!