Bu günlerde çok fazla abur cubur yediniz mi? Sonunda şişkin bir karın ve belinizin etrafında fazla bagaj mı kaldı? Endişelenme! Basit yaşam tarzı değişiklikleri ve diyet değişiklikleri yaparak göbek yağını 2 haftada nasıl azaltacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyun. Sabır ve azim ile olumlu sonuçlar elde etmek kesinlikle mümkündür..

Ama ondan önce, göbek yağının ne olduğunu ve bununla ilişkili tehlikeleri anlayalım! Tükettiğimiz yiyeceklerden, karın bölgesindeki yağ dokusunda belirli yağlar birikerek göbek oluşumuna neden olur. Buna Kardiyovasküler hastalıklar ve Diyabet gibi birçok sağlık tehlikesine yol açabilen Viseral yağ da denir. Hepsi bu değil! Gevşek bir karın, özgüveninizi kötü bir şekilde kırabilir ve sonunda size depresyona neden olabilir..

Hayatınızın kontrolünü elinize almanın ve bu on beş günlük mücadeleye kaydolmanın zamanı geldi! Hazır mısın?

2 Haftada Karın Yağını Nasıl Kaybedersiniz?

2 Haftada Karın Yağını Nasıl Kaybedersiniz??

Sadece iki hafta içinde ab yağından doğal olarak nasıl kurtulabileceğinizi öğrenmek için şu ipuçlarını izleyin:

1. Bir Egzersiz Planlayın:

Egzersiz herhangi bir kilo verme programının olmazsa olmazıdır. Tek başına doğru egzersiz formunu almak, on beş gün içinde size daha hızlı sonuçlar verebilir. Eğitmeninizle konuşun ve ulaşılabilir hedefler belirleyin. Hem üst karın yağını hem de alt karın yağını hedeflemek için Egzersiz, Pilates, Şınav, Kardiyo, ağırlıklar, Yüzme vb. gibi karma etkinlikler için plan yapın. Odaklanın ve uygun bir egzersiz için en az bir veya iki saat ayırın..

2. Tuz Alımını Azaltın:

Karın yağınızın arkasındaki en önemli sebeplerden biri aşırı tuz tüketimidir. Cips gibi yüksek sodyumlu yiyeceklerin alınması vücutta su tutulmasına ve daha fazla kütleye neden olabilir. Fazla suyu atmak ve daha hafif hissetmek için tuz alımınızı azaltmak önemlidir. Bu, tuzdan tamamen uzak durduğunuz anlamına gelmez, çünkü sodyum seviyelerinde ani bir düşüş vücuda zarar verebilir..

3. Daha Küçük Öğünler Yiyin:

Bütün gün enerjik hissetmek istiyorsanız, sık aralıklarla daha küçük öğünler almak ideal bir yoldur. Bir seferde çok miktarda yiyecekle kendinizi şımartmayın. Bunun yerine öğünü porsiyonlara ayırın ve 2-3 saatte bir yiyin. Bu, metabolizmanızı ve ayrıca sindirim sisteminizin verimliliğini artırabilir. Aralıklı oruç tutmanın da size hızlı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Bu ipucu 2 hafta içinde göbek yağını kaybetmek için verecek

4. Düşük Karbonhidrat, Yüksek Protein:

Karbonhidratlar enerjinizi artırabilir, ancak fazla tüketmek istenmeyen bağırsak yağlarına katkıda bulunabilir. Fazla karbonhidratlar, karın yağı olarak biriken yağ asitlerine dönüştürülür. Bunu önlemek için karbonhidrat bazlı gıdalarınızı azaltın ve bunun yerine proteinli gıdaları artırın. Makarna, unlu mamuller, beyaz pirinç gibi beyaz yiyecekleri mercimek, yumurta, sebze, soya peyniri vb. ile değiştirin, Diyetinize Fındık, Avokado, Somon vb. gibi sağlıklı yağları da ekleyin..

5. Stres ve Kaygıdan Kaçının:

Stres seviyeleriniz arttığında, Coriolis adı verilen belirli bir hormon da fazla üretilir. Bu ajan kilo alımıyla bağlantılıdır ve bu nedenle endişeniz mide yağınız için bir faktör olabilir. Duygularınızı nasıl kontrol edeceğinizi ve meditasyon, yoga veya rahatlatıcı terapiler almayı öğrenin..

6. Kendinizi Aç Bırakmayın:

Öğünlerinizi atlayıp 2 haftada ince ve fit bir vücut bekleyip karın yağlarınızı azaltamazsınız. Açlık diyetleri işe yaramaz çünkü metabolizmanızı yavaşlatırlar. Vücudu gıdalardan tamamen mahrum bırakarak, beslenme seviyeleri düşer, sizi zayıf ve hareketsiz hale getirir. Ayrıca dehidrasyona, düşük tansiyona ve ciddi sağlık komplikasyonlarına yol açabilir. Bunun yerine, düşük kalorili bir diyet planı seçin ve sağlıklı beslenin.

7. Bol Su İçin:

Su, besinleri tüm organlarınıza taşımak için çok önemlidir. Ayrıca vücudunuzun metabolik hızının artmasında ve sindiriminizin hızlandırılmasında çok önemli bir rol oynar. Mevcut vücut ağırlığınıza bağlı olarak, sisteminizi temizlemek ve susuz kalmamak için en az 8-10 bardak su için. Ayrıca, fazla su, açlık isteğinizi bastırmanın yanı sıra su tutulmasını da önleyebilir..

8. Yemekten Sonra Hızlı Yürüyüş:

Yemekten hemen sonra oturmak veya uyumak gibi bir alışkanlığınız varsa, bunu değiştirmenin zamanı geldi. Yemekten sonra kısa ve tempolu bir yürüyüş yapmak sindiriminizi artırabilir ve kalorilerinizi daha hızlı yakabilir. Bu sayede vücutta yağ birikme ihtimali azalır ve fiziğinizi kolayca koruyabilirsiniz..

9. Lif Açısından Zengin Gıdalar Yiyin:

Kabızlık ve hazımsızlık şişkinliğe ve şişkin bir karına neden olabilir. Bu tür problemlerden muzdaripseniz, yemeğinizdeki lif içeriğini artırmanın zamanı geldi. Çözünür ve çözünmeyen lifler, sindirimi iyileştirmek ve ayrıca dışkılarınıza hacim kazandırmak için çok önemlidir. Yulaf ezmesi, kepekli tahıllar, taze meyveler gibi yiyecekleri ekleyin. Sebze salataları, keten tohumu vb..,

10. Bunlara Hayır Deyin:

Alkole, sigaraya, öğün aralarında atıştırmaya, garip saatlerde uyumaya, konserve ve koruyuculu gıdalar tüketmeye kesinlikle hayır demelisiniz. Ne kadar sıkı çalışırsanız çalışın, bu hususlara dikkat etmezseniz hedeflerinizi zamanında okuyamayabilirsiniz..

Başarıya giden kestirme bir yol olmadığını unutmayın! Bu ipuçları 2 hafta içinde göbek yağını azaltmanıza kesinlikle yardımcı olsa da, sonuçlar tamamen kişinin mevcut sağlık durumuna, yaşına ve adanmışlık seviyelerine bağlıdır. Belirtilen süre içinde herhangi bir gelişme görmediyseniz, hayal kırıklığına uğramayın! Gecikmeye neyin neden olduğunu öğrenmek ve bu boşlukları kapatmak için uzman bir beslenme uzmanı veya fitness eğitmeni ile konuşun. Bu zorluğu zaten üstlendiyseniz, deneyimlerinizi bizimle paylaşın.