Kokį maistą turėčiau duoti savo 6 mėnesių kūdikiui? Tai laikas, kai jūsų kūdikis pradėjo savo kelionę su kietu maistu. Taigi, šiame straipsnyje apžvelgiau 9 geriausius maisto produktus, padedančius išsirinkti geriausią jūsų kūdikiui. Jūsų 6 kūdikis bus malonu išbandyti naujus maisto produktus dabar. Atminkite, kad pristatydami naujus maisto produktus savo 6 mėnesių kūdikiui, laikykitės 4 dienų taisyklės.

6 mėnesių kūdikių maistas

Geriausias 6 mėnesių kūdikių maisto sąrašas:

Čia mes įtraukėme keletą geriausių 6 mėnesių kūdikių maisto receptų jūsų vaikui.

1. Trinti vaisiai plius daržovės:

Tai vienas iš pirmųjų maisto receptų. Išvirkite vaisius, taip pat daržoves ir atvėsinę sumaišykite maišytuve ir išvirkite tyrę. Patiekite tai savo kūdikiui.

2. „Congee“ ar pikantiška ryžių košė:

Supilkite nuplautus ryžius į puodą ir vandenį. Uždenkite ir užvirkite. Sumažinkite ugnį ir virkite ant silpnos ugnies 30 minučių, nereguliariai maišydami. Įdėkite mėsą ir sumaišykite, kad suskaidytų į mažus gabalėlius. Neškite virti. Sumažinkite ugnį ir virkite dar 30 minučių. Norint sukurti plonesnę, kitaip tirštesnę košę, galima užpilti papildomai ar mažiau vandens.

3. Daržovės:

Nuplaukite ir nuimkite odą nuo daržovių; pašalinkite sėklas, kitaip duobes. Supjaustykite mažais gabalėliais ir garu virš verdančio vandens. Priešingu atveju nuvalykite daržoves, tada šakute perbraukite odą daugelyje vietų, be to, kaitinkite, kol suminkštės. Pašalinkite odą. Įdėkite virtas daržoves į dubenį, įpilkite šiek tiek vandens ir sutrinkite šakute, kitaip bulvių koše.

4. Ankštiniai augalai:

Ankštiniai yra universalūs ir pilni baltymų Tai maistas, pavyzdžiui, pupelės, žirniai ir lęšiai – juose yra daug baltymų, vitaminų ir mineralų bei puikiai papildo kūdikio mitybą. Bet saugokitės! Mes visi esame susipažinę su vėjo sukeltu diskomfortu – dažnu poveikiu, kurį sukelia tokie maisto produktai. Saugokitės, kad kūdikis nebūtų permaitintas iš šios maisto grupės!

5. Daržovių „Suji Upma“:

Tai vegetariškas patiekalas, taip pat skanus patiekalas ir geriausias baltymų bei vitaminų pagrindas. Išdžiovinę virkite „Suji“ šviežioje sausoje keptuvėje, kol ji taps auksinės rudos spalvos. Virkite ant silpnos ugnies ir nuolat maišykite, kitaip suji sudegs. Į kitą keptuvę įpilkite 1 šaukštą sviesto arba ghee. Kol sviestas ar ghee tirpsta, šalia kepkite daržovių tyrę. Įdėkite vandens ir suji. Mišinį kaitinkite ant silpnos ugnies, kol suji grūdai sugers vandenį. Toliau maišykite, kad neatsirastų gabalėlių. Šį patiekalą geriausia patiekti šiltą.

6. Mėsa:

Visi žinote, kad mėsa yra puikus baltymų šaltinis; tačiau šiame etape beveik visi kūdikiai gauna baltymų iš savo pieno. Pagrindinis mėsos įvedimo privalumas yra papildoma geležis. Geležis yra būtina kraujotakos dalis, perkelianti deguonį į audinius, kad suteiktų vystymuisi reikalingos energijos.

7. Ryžių košė:

Tai vegetaras ir geras kalcio, baltymų, krakmolo ir vitaminų šaltinis. Pirmiausia išvirkite ryžius, apverskite, kad jie būtų prinokę (norėdami išlaikyti laiką, galite naudoti greitpuodį). Ryžius gerai sutrinkite iki vientisos masės. Kartą, kai jūsų kūdikis prisitaikys prie to, galbūt pridėsite šiek tiek dalies ir daržovių sultinio, kad jis taptų skanesnis. Siekiant padidinti jo maistinę vertę, galite pridėti pieno, kitaip varškės, kitaip grynos iš sezoninių daržovių.

8. Tofu:

Jis yra maistingas ir universalus. „Tofu“ yra idealus priedas prie naminio kūdikių maisto, be to, jį galima pristatyti maždaug 8 mėnesių amžiaus.

9. Kepta žuvis:

Įkaitinkite orkaitę iki 190ºC. Padėkite žuvį ant skardos; priklijuoti ir priklijuoti. Kepkite žuvį orkaitėje 20 minučių, kitaip kruopščiai iškeps. Šiuo metu žuvis tiesiog nulups. Nuimkite foliją ir atvėsinkite. Perkelkite žuvies sultis virš ryžių. Pašalinkite odą kartu su žuvų dribsniais per pirštus, kad pašalintumėte kaulus. Patiekite su ryžiais.