Yra populiarus posakis: „Iš Indijos galite išvesti indėną, bet ne iš Indijos“! Yra daug indų, kurie apsigyveno kitose šalyse, pavyzdžiui, Amerikoje, tačiau vis dar lieka įsišakniję mūsų kultūroje ir tradicijose. Ypač kai reikia pavadinti savo kūdikius, NRI labiau mėgsta indų kilmės pavadinimus nei vakarietiškus žodžius. Šiame straipsnyje apžvelgsime 50 geriausių Indijos amerikiečių kūdikių vardų mergaitėms ir berniukams!

Indijos Amerikos kūdikių vardai

Šie unikalūs indėnų vardai, rasti JAV, apima skirtingas religijas ir kultūrines aplinkybes. Skaitykite kartu, kad sužinotumėte daugiau apie kiekvieną iš šių vardų su reikšmėmis, kilme ir simbolika (jei yra).

50 geriausių Indijos amerikiečių kūdikių vardų su reikšmėmis:

Įprasta klaidinga nuomonė, kad Vakarų pasaulyje sunku ištarti ir parašyti indėnų vardus. Tačiau šie indoamerikiečių vardai įrodo, kad viskas neteisinga. Tai yra improvizuotos senamadiškų indėnų vardų versijos, turinčios lengvą tarimo raktą ir įtakingą reikšmę.

15 geriausių Indijos amerikiečių kūdikių vardų:

Čia yra 15 populiarių indoamerikiečių kūdikių berniukų vardų, kurių rašyba ir tarimas yra susiaurinti, nesumažinant pradinės žodžio reikšmės ir simbolikos.

1. Aarav:

Aarav yra garsus amerikiečių induistų berniuko vardas, reiškiantis „taikus“ arba „taikaus žmogaus“. Jis tariamas kaip „ah-rav“ ir yra kilęs iš sanskrito kalbos. Šio žodžio slapyvardžiai gali būti „rav“, „aarvy“ arba „ravvy“, o rašybos variantas yra „Arav“.

2. Kūrėjas:

Dev yra paprastas indoamerikiečių berniukų vardas ir tariamas kaip „Dehv“. Šis sanskrito kilmės žodis reiškia „panašus į dievą“. Dauguma tėvų Indijoje renkasi šį vardą savo vaikams patinams, nes jį lengva ištarti ir perskaityti. Variantų pavadinimai yra „Devan“, „Devin“ ir kt.

3. Neelis:

Žodis „Neel“ įvairiose kultūrose turi daug reikšmių. Indijos kontekste tai reiškia „mėlyną spalvą“. Tai simboliškai simbolizuoja lordą Šivą, kuris dėl nuodų pavaizduotas kaip mėlynkaklis Dievas. „Neel“ yra trumpa „Neelakant“ forma ir taip pat gali būti parašyta kaip „Neil“.

4. Samar:

Samar yra sanskrito kilmės vardas, reiškiantis „karys“. Žodis kilęs iš senovės sanskrito rankraščio „SamaranganaSutradhara“, kuriame kalbama apie įvairias karo detales ir būdus. Amerikietiška šio vardo versija yra „Sam“ arba „Sammy“.

5. Griežtas:

Darshas yra tradicinis Amerikos indėnų berniukų vardas, reiškiantis „Viešpats Krišna“. Žodis kilęs iš sanskrito termino „Darshan“, reiškiančio „pamatyti“. Kadangi Krišna yra visur ir turi galią pamatyti viską pasaulyje, jis vadinamas „drąsiu“.

6. Amitas:

„Amit“ yra Indijos induistų berniuko vardas, reiškiantis „beribis“, „begalinis“ arba „beribis“. Tai modernus sanskrito žodžio „Amitav“ variantas. Tai dar ne viskas! Amitas yra vienas iš daugelio Viešpaties Ganešos, dramblio dievo, vardų.

7. Griežtas:

Griežtas yra Šiaurės Indijos berniukų vardas Amerikoje. Jis yra sanskrito kilmės ir reiškia „laimė“ arba „džiaugsmas“. Varianto pavadinimas yra „Harsha“, o moters brolio ir sesers vardas yra „Harshi“.

8. Jatinas:

Jatin yra induistų vardas berniukams, o tai reiškia „palankus“. Jis kilęs iš pavadinimo „Jatadhari“, reiškiančio „tas, kuris turi matinius plaukus“ arba trumpai tariant, Viešpats Šiva. Kai kurie amerikietiški Jatin slapyvardžiai gali būti „Jaty“, „Jatkin“ ir kt.

9. Ayaan:

Ayaan yra vienas populiariausių Amerikos indėnų vyrų vardų, reiškiančių „Dievo dovana“ arba „ateitis“. Tai urdu kalbos žodis ir naudojamas berniukų musulmonų pavadinimui. Variantų pavadinimai yra „Aayan“ ir „Ahyan“. Įdomu tai, kad tai yra vienas iš populiariausių pavadinimų ir Šiaurės Indijos bendruomenėse.

10. Namiras:

Namiras yra musulmonų berniuko vardas, reiškiantis „pantera“ arba „leopardas“. Jis kilęs iš arabų kalbos ir tinka Amerikos indėnams dėl paprasto tarimo ir rašybos.

11. Manit:

Manitas yra induistų berniuko vardas, reiškiantis „labai gerbiamas“ arba „tas, kuris laimi širdį“. Šis vardas yra populiariausias Amerikos indėnų vardų sąrašo diagramose. Rašybos variantai yra „Maneeth“ ir „Manith“.

12. Om:

Tiesiog negalima suklysti su šiuo vienintelio skiemens indišku berniukų vardu! Jis naudojamas kaip trumpa „Omkara“, švento garso, forma. Pavadinimą naudoja induistai, budistai ir džainistai, tačiau jie turi skirtingas reikšmes ir reikšmes. Variantų pavadinimai yra „Omkar“, „Onkar“.

13. Varūnas:

Varunas naudojamas kaip šiuolaikinė žodžio „Varuna“, induizmo dangaus ir jūrų dievo, versija. Pats tikrasis pavadinimas turi keletą reikšmių, tokių kaip „protingas“, „protingas“, „aukščiausias“ ir tt. Tai yra 3 skiemenų žodis, o variantų pavadinimai yra „Varuna“, „Waruna“ ir „Barun“.

14. Yash:

„Yash“ yra stilingas Indijos kilmės vaikų vardas. Jis kilęs iš sanskrito žodžio „Yashas“, kuris yra susijęs su daugybe reikšmių, tokių kaip „sėkmė“, „prabanga“, „turtingas“, „šlovė“ ir kt. Kitas susijęs Yash pavadinimas yra „Yashwanth“.

15. Jai:

Žodis „Jai“ yra indų kilmės ir kilęs iš sanskrito kalbos. Tai reiškia „pergalė“ arba „pergalė“. Pavadinimas dažnai painiojamas su žodžiu „Jay“- paukštis, dėl panašaus tarimo. Šis žodis gali būti naudojamas kartu su kitais pavadinimais, tokiais kaip „Jaidev“, „Jaideep“ ir kt.

15 geriausių Indo Amerikos kūdikių mergaičių vardų:

Čia yra 15 geriausių Indijos pavadinimų, kurie skamba amerikietiškai ir tinka abiem kultūroms. Jie yra puikūs tradicijų, sumaišytų su modernumu, pavyzdžiai- būtent tai, ko ieškote savo kūdikio vardu:

16. Aanya:

Aanya yra induistų mergaitės vardas, turintis daugybę reikšmių, tokių kaip „maloningas“, „draugiškas“ ir „tas, kuris yra kitoks“. Tai trumpas ir mielas vardas su 2,5 skiemens. Dėl paprastos rašybos ir lengvo skaitomumo tai yra vienas iš populiariausių Indo Amerikos kūdikių mergaičių vardų.

17. Eša:

Žodis „Eesha“ yra kilęs iš induistų deivės vardo „Eeshwari“, kuris reiškia „Viešpaties Šivos sutuoktinis“ arba Parvati. Kitos Eesha reikšmės yra „Dievo dovana“, „Švara“. Dėl religinės asociacijos ir šiuolaikinio šio žodžio rašybos jis tinka Indijos kilmės merginoms.

18. Disha:

Disha yra vienas populiariausių Indijos merginų vardų JAV. Jis kilęs iš sanskrito kalbos, kuri reiškia „kryptis“. Šiame žodyje yra du skiemenys, o vyro brolio / sesers vardas gali būti „nepasitenkinimas“.

19. Džina:

Gina yra angliškai skambantis indiškas vardas mergaitėms. Jis turi keletą reikšmių, tokių kaip „karalienė“, „gryna“, „galinga moteris“ ir tt.

20. Kajalas:

Kajal yra gražus Indijos kilmės merginų vardas. Tai hindi kalbos žodis, išverstas kaip „Kohl“ arba „akių kontūro pieštukas“. Tačiau kalbėdamas apie simboliką, Kajal asocijuojasi su talentu, grožiu ir žavesiu. Šio pavadinimo variantai yra „Kajol“ ir „Kaajal“.

21. Urvi:

Urvi yra dviejų skiemenų indų kilmės žodis, kuris yra vienas iš daugelio „Motinos Žemės“ pavadinimų. Remiantis induistų įsitikinimais, šis vardas teikiamas mergaitėms, gimusioms Vrishabharasi ir KrithikaNakshtram, nes jo pradinė raidė yra „U“.

22. Tiša:

Tisha yra vienas geidžiamiausių Amerikos indėnų mergaičių vardų. Jis turi keletą reikšmių, tokių kaip „džiaugsmas“, „laimė“, „stipri valia“, „išgyvenęs“ ir kt. Įprasti slapyvardžiai yra „Tish“, „Tiya“.

23. Rija:

Žodis „Riya“ yra kilęs iš daugelio kultūrų, turinčių skirtingą reikšmę. Indijos kontekste šis vardas laikomas vienu iš daugelio deivės Parvati vardų. Šio žodžio variantai yra „Ria“ ir „Reya“, o slapyvardis yra „Ri“ arba „Ray“..

24. Nirvi:

„Nirvi“ yra saldžiai skambanti amerikiečių induistų mergaitės pavardė, kuri reiškia „palaima“ arba „išsilaisvinimas“. Jis naudojamas kaip moteriškas sanskrito žodžio „Nirvan“ variantas, turintis tą pačią reikšmę. Šis 3 skiemenų žodis dažnai pasirenkamas mergaitėms, gimusioms Anuradha Nakšatroje.

25. Myra:

Myra yra indiškas kūdikių mergaičių vardas, kilęs iš induistų kalbos. Jis turi keletą reikšmių, tokių kaip „saldus“, „aristokratiška ponia“, „medus“, „žavinga“ ir tt Įdomu tai, kad žodis „Myra“ taip pat randamas graikų kalboje, kuris yra aromatinio krūmo pavadinimas..

26. Keya:

Keya yra bengalų kalbos žodis, reiškiantis „gėlė“. Jis naudojamas kaip Amerikos indėnų kūdikių mergaičių vardas ir turi du skiemenis.

27. Ishita:

Ishita yra iš sanskrito kilęs indiškas merginų vardas, reiškiantis „meistras“, „tas, kuris yra pranašesnis“. Tai taip pat yra vienas iš daugelio Viešpaties Durgos vardų, kilusių iš žodžio „Ishitva“. Kai kurios mielos šio žodžio pravardės yra „Ishu“, „Isha“, „Ish“ ir kt.

28. Tanya:

Žodis „Tanya“ yra sanskrito kilmės žodis, reiškiantis „dukra“. Pavadinimas taip pat turi daug reikšmių įvairiose pasaulio kultūrose. Pavyzdžiui, yra rusiškas vardas „Tanya“, kuris naudojamas kaip trumpa „Tatjana“ forma, reiškianti „pasakų karalienė“. Taigi, jei ieškote indiško vardo su pasauline perspektyva, tai gali būti idealu.

29. Zoja:

Zoya yra musulmoniškas Indo Amerikos merginų vardas. Šio žodžio reikšmė yra „gyvas“, „meilus“, „gražus“ ir pan. Jis kilęs iš persų ir hindi kalbų.

30. Dija:

Diya yra induistų mergaitės vardas, kilęs iš sanskrito kalbos. Šis žodis turi dvi reikšmes – „lempa“ arba „šviečianti šviesa“, o kita – „nusipelno dovanų“, nes jis kilęs iš žodžio „pasidaryk pats“, reiškiančio „duoti“. Kai kurie jo variantų pavadinimai yra „Diyo“, „Divaa“ ir kt.

5 populiariausi Amerikos indėnų kūdikių vardai:

Daugelis tėvų savo vaikams dvyniams renkasi rimuotus vardus. Abu vardai turi skambėti vienodai arba bent jau turi susijusią reikšmę. Žemiau yra 5 indoamerikietiški dvynių pavadinimai:

31. Asha ir Jisha:

Jei turite mergaičių dvynių, pavadinti jas Asha ir Jisha gali skambėti tikrai saldžiai. Abu yra hindi kilmės pavadinimai, turintys panašias reikšmes. Asha reiškia „viltis“, o Jisha – „labai optimistiškas žmogus“ arba „žmogus, turintis viltį ir aistrą gyventi“.

32. Divya ir Navya:

Tai dar vienas „Rhyming“ vardo rinkinys, skirtas Indo Amerikos dvynukėms. „Divya“ ir „Navya“ turi 5 raides, kurių skiemenys yra „v-ya“. Jie kilę iš sanskrito kalbos. Žodis „Divya“ reiškia dievišką ar dangišką blizgesį, o žodis „Navya“ reiškia „jaunas“ ir „pagirtinas“.

33. Adinas ir Adilis:

Adinas ir Adilis yra trumpi ir prasmingi indoamerikiečių dvynių berniukų vardai. Paprastai jiems teikia pirmenybę Šiaurės Indijos ir musulmonų bendruomenių žmonės. Žodis „Adil“ turi daug reikšmių, tokių kaip „nuoširdus“, „sąžiningas“, „teisingas ir teisingas“. Kita vertus, „Adinas“ reiškia „tas, kuris teikia malonumą ir džiaugsmą“.

34. Himiras ir Mihiras:

Jei savo berniukams dvyniams ieškote patrauklių vardų, pabandykite Himirą ir Mihirą. Tai anagraminiai pavadinimai, turintys priešingą reikšmę. „Himiras“ reiškia „šaltas“ arba „ramus“, o Mihiras – „saulė“ arba „asmuo, turintis valdžią ir galią“. Abu žodžiai yra kilę iš hindi kalbos.

35. Amritas ir Amrita:

Daugelis tėvų nori, kad jų dvynių vaikai turėtų panašiai skambančius vardus. Jei turite berniuką ir mergaitę, vardai „Amrit“ ir „Amrita“ veikia gana gerai. Abu žodžiai yra iš sanskrito kalbos ir reiškia „eliksyras“, „nemirtingas“, „ambrozija“ arba „nektaras“.

5 populiariausi unisex indo amerikiečių kūdikių vardai:

Yra daug indiškų vardų, tinkančių tiek berniukams, tiek mergaitėms. Dėl lyčių neutralios reikšmės ir tarimo jie tinka bet kuriai lyčiai. Čia yra mūsų 5 populiariausi pasirinkimai:

36. Arija:

Aarya yra populiariausias Indijos amerikiečių vardas abiem lytims. Jis yra sanskrito kilmės ir reiškia „kilnaus charakterio žmogus“ arba „tas, kuris gerbia kitus“. Variantų pavadinimai yra „Aria“, „Ariya“ arba „Aryo“.

37. Gauti:

„Geet“ yra indiškas Pandžabo ir kitų Šiaurės Indijos bendruomenių mergaičių ir berniukų vardas. Hindi kilmės žodis reiškia „daina“. Jis iš karto tampa populiarus po personažo „Geet“, kurį vaidina Kareena Kapoor filme „Jab We Met“.

38. Kiranas:

„Kiran“ yra unisex vardas, kilęs iš sanskrito žodžio „Kirana“, reiškiančio „šviesos spindulys“. Tai yra induistų vardas. Kai kurios įžymybės ir žinomi žmonės, turintys šį vardą, yra Kiran Bedi, Kiran Kher, Kiran Kumar (vyras), Kiran Powar (vyras).

39. Ishu:

Ishu yra induistų unisex vardas, reiškiantis „šviesos spindulys“, „gražus žmogus“. Tai 2 skiemenų žodis, kilęs iš hindi kalbos ir turintis lyčių atžvilgiu neutralią reikšmę.

40. Jiva:

Jiva yra šiuolaikinis Indijos amerikiečių vardas, reiškiantis „gyvenimas“. Jis kilęs iš sanskrito žodžio „Jeev“, reiškiančio „gyventi“ arba „kvėpuoti“.

10 Amerikos indėnų kūdikių vardų:

Nors mūsų vaikai yra indų kilmės, jie yra labai amerikiečiai. Taigi, visiškai logiška pasirinkti vardą, įkvėptą Amerikos indėnų kultūros. Čia yra 10 geriausių vardų su reikšmėmis:

41. Chenoa:

Chenoa yra aborigenų amerikiečių vardas mergaitėms, o tai reiškia „balandis“.

42. Kimi:

Kimi yra gražus mergaitės vardas, kuris Amerikos indėnų kalba reiškia „paslaptis“.

43. Aponi:

Aponi yra gimtoji amerikiečių kalbos žodis „butterfuly“ ir gali būti naudojamas kaip mergaičių vardas.

44. Vaizdas:

Žodis „Imala“ yra Amerikos indėnų kilmės, o tai reiškia „drausmininkas“ arba „tvirtai mąstantis žmogus“.

45. Doba:

Tai paprasta skambantis vardas mergaitėms, reiškiantis „be karo“. Jis kilęs iš gimtosios Amerikos kalbos ir puikiai tinka šiais laikais!

46. ​​Elsu:

Elsu yra Amerikos indėnų berniuko vardas, reiškiantis „skraidantis sakalas“. Simboliškai tai reiškia siekti dangaus ir pasiekti naujų gyvenimo aukštumų.

47. Jair:

Jair yra stilingai skambantis berniukų vardas, kilęs iš aborigenų amerikiečių kalbos. Tai reiškia „žmogus, kuris spindi savo gyvenime“.

48. Nova:

Nova yra populiarus berniukų vardas, reiškiantis „naujas“. Tai puikiai tinka tiems tėvams, kurie džiaugiasi galėdami atskleisti naują savo gyvenimo skyrių.

49. Powa:

Žodis „Powa“ reiškia „turtingas“ arba „prabanga“. Jei norite, kad jūsų vaikas prabangiai gyventų, tai geriausia jį pavadinti!

50. Tyee:

Tyee, tariamas kaip „Taiee“, yra aborigenų žodis, reiškiantis „viršininkas“. Šis vardas dažniau naudojamas genčių grupėms vadovauti.

Prieš rinkdamiesi vieną iš šių Indijos amerikiečių vardų savo kūdikiui, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos dalykus. Vardas turi būti lengvai ištartas visiems mokykloje, neturėtų turėti neigiamos reikšmės ar skambėti kaip gėdingas terminas ar žodis. Atminkite, kad tai yra jūsų vaiko tapatybė kitoje šalyje, nei buvote užauginta. Taigi įsitikinkite, kad vardas ilgainiui teikia džiaugsmą ir laimę, o ne apgailestauja!

Atsakomybės apribojimas: Kai kurie aukščiau paminėti indoamerikiečių vardai gali netikti Amerikos kontekstui ir gali sukelti skirtingą supratimą ar tarimo būdą. Prieš pasirinkdami vieną iš šių kūdikio vardų savo vaikui, svarbu gerai apsvarstyti visus aspektus.