Milyonlarca insan kepekten muzdarip. Bu, ciddi benlik saygısı sorunlarına yol açar ve bir kişi fırçalarken koyu renkli elbiselerde pullar ortaya çıkar. Bunlar ayrıca oldukça sorunlu olabilir çünkü bunlar genellikle kaşıntıya neden olur. Kaynama ve kesilmeler de zamanında tedavi edilmezse oldukça yaygındır. Bunun arkasında birçok faktör sorumludur. En yaygın olanı, kişinin sebumu veya kiri düzgün bir şekilde yıkamaması nedeniyle hijyenik olmayan bir durumdur..

Aşırı kir ve toz birikmesi bakterilerin şiddetlenmesine yol açabilir ve bu nedenle daha fazla kaşınmaya veya kaynamaya neden olabilir. Küçük sivilceler de yaygındır, bu da bir kişiyi tahriş eder ve onları diken diken yapar. Bunlar genellikle ağrılı döküntülere yol açar. Sorun daha kötüyse bir doktora danışılmalı ve ardından önerilen dozlara göre uygun ilaçlar alınmalıdır..

Kepek Belirtileri ve Belirtileri

Kepek Belirtileri ve Belirtileri:

1. Fırçalarken Aşırı Saç Dökülmesi:

Bu genellikle bir neden olarak görülür ve bu normal bir dökülme olarak kabul edilir. Ancak, kişi normalden daha fazla kırılma ile karşı karşıyaysa, bunlar derhal tedavi edilmeli ve buna neden olan herhangi bir enfeksiyon olup olmadığını anlamak için mikroskop altında bir biyoskop yapılmalıdır. Durum böyle değilse, kişi hormonal dengesizlik olup olmadığını görmek için başka muayeneler yapabilir. Genellikle hormonal veya diğer iç aşırı salgı salgıları aşırı sebum ve ter üretimine yol açabilir ve bunun nedeni olabilir..

2. Kaşıntılı Saç Derisi:

Bu, bir kişinin kepek sorunları yaşadığının çok yaygın bir işaretidir. Bu genellikle bakteriyel enfeksiyonların varlığından kaynaklanır. Çok kaşıntılı olabilen kırmızımsı lekeler olabilir ve mantar önleyici kremlerin kullanılması genellikle yardımcı olur. Bir kişi ayrıca yıkama için nizoral kullanabilir. Bunlar da genellikle ev ilaçları ile tedavi edilir..

Bir kişi, yaprakların düzenli olarak uygulanması gibi bazı bitkisel şeyler yapabilir, aynı zamanda yardımcı olabilir. Doktorlar, durum kötüleşirse uygulanabilecek bazı harici şeyler önerebilir. Bir kişi bunları çizerse aşırı kırmızımsı lekeler ağırlaşabilir. Bunlar şiddetli iltihaplanmaya ve ağrılı bölgelere yol açabilir. Etkilenen alanlar bazı losyonlarla tedavi edilebilir..

3. Kuru ve Kıvırcıklık:

Şaftlar donuk ve kuru ise, bu durum yüzeyin de oldukça kuru olmasının bir nedeni olabilir. Bu nedenle, ölçekler için bir neden olabilir. Yağların kullanımı bununla mücadeleye yardımcı olabilir ve bölümleri daha parlak hale getirebilir..

4. Saç İnceltme:

Bir kişi yavaş yavaş kısmi incelmeye başlıyorsa, bu kişinin pul pul dökülmesinin bir nedeni olabilir..

5. Sivilceler:

Yüzde küçük kızarıklıklar veya çıbanlar burada oluşur. Bunun genellikle yüzün yüzeysel bir bozukluğu olduğuna inanılır, ancak bu çoğunlukla bu insanlarda olur. Ana sebep, buna yol açabilecek aşırı kuruluk olabilir veya bu, mantar olduklarından, yüz derisine düştüğünde pulların enfeksiyona yol açabilmesi olabilir..

İnsanların çoğu zaman bunu kontrol edemeden yaptıkları delindiğinde, bu sorunu daha da ağırlaştırır ve bu nedenle sorun daha da kötüleşir. İnsanların yüz için bile ilaçlı bitki çubukları kullanmaları önerilir. Genellikle çay ağacı yağı çubukları da yardımcı olabilir. Ancak bunlar düzenli olarak kullanılmalı ve durum kötüleşirse doktora danışılmalıdır..

6. Kabızlık:

İrritabl Bağırsak Sendromu genellikle kuruluk ile ilişkilidir. Bunun nedenleri araştırılmamıştır, ancak yanlış beslenme ve uygunsuz lif alımı veya beslenme eksikliği nedeniyle buna bağlı bir şey olabilir. Bu da vücudun ve sistemin yeterince beslenememesine neden olabilir ve bu nedenle çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Buğday, ekmek ve diğerleri gibi daha fazla lif eklemek yardımcı olabilir. Ayrıca taze sebze ve meyveler de dahil olmak üzere gerekli iz mineralleri ve bağırsakları kolaylaştırabilen ve tahrişi bir dereceye kadar azaltabilen diğer aşırı lifli içerik kaynaklarını da sağlayabilir..

Öneriler:-

  • Bir avuç keten tohumunun herhangi bir mantar enfeksiyonunu tedavi etmede oldukça yardımcı olabileceği görülmektedir. Bu yağ veya tohum şeklinde alınabilir. Bu da oldukça etkili.
  • Kişi uygun şekilde susuz kalmalı ve yeterince su içmelidir, çünkü bu, sebum bezlerinin aşırı işlev görmemesine neden olur ve bu, hormonal salgıyı kontrol etmeye yardımcı olur..
  • Buna neden olan iç ve dış faktörlerin bilinmesi için uygun tetkikler yapılmalı ve önerilen ilaçlar alınmalıdır..
  • Bunlar için uygun topikal ilaçlar veya benzerleri kullanılabilir..
  • Doğru beslenme ve ayrıca uygun bir yoga veya esneme, eksiklikleri içeriden tedavi etmek için her zaman yardımcı olur. İyi bir neem temizleyici, bu tür problemlerden muzdarip insanlar için oldukça faydalı olabilir..

Neem ve Yoğurt:

Bu ajanlar, bu tür bir sorunun tedavisinde yardımcı olabilir. Bunlar mantar önleyicidir ve ayrıca her türlü kuruluğu giderebilir..

Limon suyu:

Bu, düzenli kullanım için kullanımı kolay bir çözümdür..

Sıcak Masajlar:

Badem ve hindistancevizi gibi bunları tedavi etmek için çok yardımcı olabilecek çeşitli yağlar vardır. Bu, hidrasyonu sağlar ve şaftları esnek hale getirir. Anksiyete bozukluğu olan kişiler bu sorunlardan muzdarip olabilir, dolaşımı az olan veya stres altında kalan kişiler masaj yaptırabilir. Bunlar yeterince alınıp sıcak su üzerinde ısıtıldığında, bunlar uygun sıcaklıkta olduklarında kullanılabilir. Bunlara yaklaşık 20 dakika masaj yapılabilir ve ardından ısıyı kapatmak için bir türban kullanılabilir. Bunlar daha sonra hafif bir temizleyici ile yıkanabilir. Bu, kepeklerin yumuşamasını sağlar ve bunlar fırçalama ile çıkar. Ayrıca bu yeni saç büyümesini teşvik eder.

Kepek Belirtileri ve Belirtileri