Kepek! can sıkıcı değil mi Şu anda, kepek probleminden muzdarip birçok insan var mı? Birçok insan saçlarındaki beyaz pullardan rahatsızlık duyar, aksi halde omuzlarına yağar. Kepek, kafa derisini rahatsız eden yaygın rahatsızlıkların çoğunluğundan biridir. Kafa derisi tabakasının ölü hücrelerinin aşırı ölçeklenmesinden başka bir şey değildir. Bu, genellikle güvenilir, uzun süredir devam eden bir girişimden yoksun olarak üstesinden gelmeyi sağlamlaştıran kalıcı bir durumdur..

Kronik Kepek Nasıl Tedavi Edilir

Kepek Türleri:

1. Kuru kepek: pullar gümüşi artı beyaz görünür

2. Islak kepek: Taneler hoş olmayan bir kokuyla soluk sarımsı görünür.

Kepek İşareti:

Kepek bir hastalık değil, bir semptomdur. Bazı belirtiler aşağıdaki gibidir;

  •  Pul pul dökülen madde.
  •  Cildin çok fazla ve bariz şekilde ölçeklenmesi.
  •  Beyaz veya gri skalalar,
  •  Kaşıntı ve yağlı cilt,
  •  Altta yatan cildin hayal kırıklığı veya kızarıklığı.

Kronik Kepek Nedeni:

Scurf veya Pityriasis simplex capillitii olarak da bilinen kepeğin kesin kaynağı tanımlanmamıştır. Öte yandan, çoğu uzman bunun nedeninin hijyen eksikliğinden kaynaklanmadığı konusunda hemfikirdir..

Kronik kepek, kafa derisi hastalığı veya hücrelerin hızlı olgunlaşması veya ekstra sebum üretiminin neden olduğu bulaşıcı bir formdur. Dermatite benzer daha sert bir durumun bir sonucu da olabilir. Kepek, güçlü kaşıntıya neden olur ve ayrıca saç derinizdeki sivilcelere yol açar..

Kronik Kepek Tedavisinin En İyi Yolları:

Birkaç ev ilaçları vardır ve bunların sürekli kullanımı bu kronik kepek tedavisine yardımcı olur. Bunlar aşağıdaki gibidir;

♦ Tedaviler:

  •  Her gün 1.000 mg siyah frenk üzümü yağı takviyesi tüketin. Sağlıklı bir saç derisini ve iyi saç büyümesini destekleyen gama-linolenik asit içerir..
  •  Saçınızı düzenli olarak temizleyin, ayrıca selenyum sülfit içeren bir şampuan kullanın, aksi takdirde kepeklenmeyi bekleyen salisilik asit.
  •  B vitaminleri ile birlikte düzenli A vitamini yemenizi artırın. Onları tablet şeklinde alın; aksi takdirde, diyetiniz boyunca alımınızı mantıklı bir şekilde artırın.

Kronik Kepek için Evde Çözümler:

1. Limon Kabuğu:

Bu, düzenli olarak kullanıldığında çok faydalıdır. Bunda limon yıkama kullanımı var. Öncelikle 3 veya 4 limon alın, kabuklarını kaynar suda kaynatın ve ardından solüsyonu soğutun. Bunu kilitlerinize sürün ve bir hafta içinde farkı gözlemleyin..

2. Zencefil ve Pancar:

Yapmanız gereken, bir macun oluşturmak için onları ezmek, her gece aynı şeyi kafa derinize sürmek ve ertesi sabah üstün kaliteli bir şampuanla yıkamak. Farklı hissedebilirsiniz ve kronik kepek geçmişin bir takıntısı olacaktır..

3. Aloe Vera Jeli:

Kronik kepeklerin bir anda iyileşmesini sağlayan antibakteriyel artı mantar önleyici özelliklerin yanı sıra soğutma etkisini de kapsar. Aloe Vera jelini yaklaşık ½ saat saç derinize koyun ve ardından nazik bir şampuanla yıkayın..

4. Neem Yapıştır:

Neem yapraklarını kaynatıp macun kıvamına getirdikten sonra yaklaşık 1 saat saçlarınıza kolayca uygulayın. Su ile yıkayın. Macunun işlevi sadece kronik kepeğin geri gelmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda saçınızın parlak ve zarif olmasını da garanti eder..

5. Reetha:

Kronik kepekleri iyileştiren ve daha belirgin olarak kepeklerin geri dönmesini önleyen inanılmaz bir ajandır. Reetha sabunu uygulayın, aksi takdirde reetha tozundan bir macun oluşturun ve nemli, kepeksiz saçlar elde etmek için buklelerinize sürün..

6. Yoğurt ve Karabiber:

Bu kepek önleyici bir eylemdir. Yoğurt, pullanmanın gücünü azaltır. 2 çay kaşığı karabiber tozunu bir bardak lorda karıştırın ve dikkatlice birleştirin. Daha sonra bu kombinasyonu kepek abartılı saç derisine sürün ve bir saat sonra hafif bir şampuanla temizleyin..