Bir yerden bir yere seyahat etmeniz gerektiğinde, bir plan yapar ve ona göre hareket edersiniz. Tarihlere karar veriyorsunuz ve ardından planınızla ilgilenmek için rezervasyon yaptırıyorsunuz. Benzer şekilde, şişmanlıktan formda olmak için seyahat etmeniz gerektiğinde, uygun bir plana ihtiyacınız olacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu dengeli ve iyi yönetilen bir kilo verme programıdır. İyi bir kilo verme programı sadece kalorileri ve istenmeyen yağları yakmakla kalmaz, aynı zamanda geri gelmesini de engeller. Etkili bir kilo verme programı, beden ve zihnin bir eylem kontrolüdür..

Etkili Kilo Verme Programı

Etkili Kilo Verme Programı:-

1. Ölçeği Planlayın:

Planlama, kilo verme yolculuğunuzun en önemli parçasıdır. Başladığınızda, şimdiki inç ve kilonuzu not ederek yapın. Bir sonraki yapacağınız şey, hem inç hem de kilo olarak ve kaç günde ne kadar kaybetmek istediğinize karar vermek. Kendiniz için belirlediğiniz zaman diliminde gerçekleştirilebilmeleri için hedeflerinizi gerçekçi tutmanız önemlidir. Çabalarınızla kilo vermeniz gerektiğini ve hiçbir mucizenin olmayacağını unutmayın. Çıtayı çok yükseğe ayarlamak planınızı mahvedebilir ve tüm programı kapatabilir. Günlük rutininize bağlı olarak nasıl yapacağınızla ilgili yönergeler belirleyin. Etkili bir kilo verme programı, herhangi bir büyük değişiklik yapmadan günlük programınıza uyan programdır..

2. Doğru Ekipmanı Alın:

Planlama bölümünüzün bir sonraki adımı, kilo verme yolculuğunuz için ihtiyacınız olan araçlarla kendinizi donatmaktır. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için dışarı çıkıp bir şeyler aldığımızda, onlara ulaşma hevesimizin arttığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle kalori rehber kitaplarını, egzersiz ekipmanlarını ve sağlıklı gıda maddelerini satın almak için biraz para harcayın. Bunu yaptığınızda, kilo verme programınız daha ilginç ve tutkulu hale gelir..

3. Kalorileri Say:

Etkili bir kilo verme programı için, gıda alımını kontrol etmek son derece önemlidir. Mevcut yeme alışkanlıklarınızı kapsamlı bir şekilde kontrol edin. Abur cubur ve tatlı yeme alışkanlığınız varsa, kaçının. Salata, yulaf ezmesi ve meyve gibi yüksek lifli ve düşük kalorili yiyeceklerle değiştirin. Egzersiz seanslarımızda kalorileri yakabileceğimizi düşünerek diyet planlarında genellikle yumuşak davranırız. İşte orada yanlış yapıyoruz. Etkili bir kilo verme programı, iyi bir diyet planı ve egzersiz rutininin bir kombinasyonu olmalıdır. Ancak o zaman vücudunuzda biriken ağırlığı yakabilirsiniz..

4. Doğru Egzersizi Yapmak:

Kalori gereksinimlerinizi belirledikten ve yiyecek alımınızı kontrol ettikten sonra, süreci uygun bir egzersizle artırmalısınız. Antrenmanınız, sadece yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek kurtulamayacağınız tüm ekstra yağları yakar. Daha az yorucu ve daha ferahlatıcı bir antrenman planlayın. Nefes egzersizi ile başlayın ve ağırlık çalışması ile devam edin. Programınızı bozabileceğinden fiziksel egzersizinizi aşırıya kaçmayın. Egzersizleri birkaç günde bir değiştirmek ve ilginç ve eğlenceli egzersizler yapmak, heyecanınızı ateşler..

5. Programınızı Günlük Rutininizde Kucaklamak:

Günlük Rutininizde Programlayın

Kilo verme programınız, onu yaşamaya ve günlük yaşamınızda ondan zevk almaya başladığınızda en tatmin edici şekilde çalışır. Çok fazla değişiklik yapmadan rutininize ekleyebileceğiniz herhangi bir fiziksel aktivite için gözlerinizi açık tutun. Örneğin, asansör yerine merdiven kullanabilir ve mümkün olduğunca kısa mesafeler yürüyebilirsiniz. Zihninizi buna göre ayarladığınızda, egzersizinizi günlük rutininizde bulursunuz..

Etkili Kilo Verme Programı