Akupresür nedir? | Kilo Kaybı için Akupresür Noktaları | Kilo Kaybı için Kulak Akupunkturu | SSS

Akupresür Nedir??

Acupressure, artrit, sindirim bozuklukları, kilo kaybı ve hipertansiyon vb. gibi çeşitli bedensel rahatsızlıkları tedavi eden geleneksel bir Çin sağlık sistemidir. Akupresüre göre, hayati enerji, enerji yolları olan belirli meridyenler aracılığıyla tüm vücutta akar. Bu meridyenlerdeki tıkanıklıklar rahatsızlıklara neden olur. Bu Akupresür, bu yolların engelini kaldırmak ve vücudun doğal dengesini eski haline getirmek için vücudun çeşitli bölgelerindeki hedef noktalara baskı uygular..

Kilo Kaybı için Akupunktur Noktaları:

Acupressure, vücudun farklı belirli bölgelerine basınç uygulayarak elde edilen metabolizmayı uyararak kilo kaybını teşvik eder. (1) Etkili kilo vermek ve metabolizmayı hızlandırmak için bazı baskı noktaları aşağıda verilmiştir:

1. Karın Noktası:

Bu basınç noktası göbek deliğinin 3 cm altında bulunur. İki parmağınızı bu noktaya koyun ve kilo kaybı ve uygun sindirim için günde iki kez en az 2 dakika yukarı ve aşağı masaj yapın..

2. Karın Üzüntü Noktası:

Bu nokta, kulak memesi ile aynı hizada, son kaburganın altında bulunur. Parmaklarınızı bükün ve bu noktaya her gün en az 5 dakika masaj yapın..

3. Diz Noktası:

metabolizma için akupunktur noktası

Bu nokta, bacağın dış tarafında diz kapağının 2 inç altında bulunur. Bu noktaya her gün 2 dakika işaret parmağınızla basın..

4. Dirsek Noktası:

dirsek noktası akupunkturu

Bu nokta dirsek kıvrımının iç tarafında bulunur. En iyi sonuçlar için her gün 2 dakika basın.

5. Ayak Bileği Noktası:

ayak bileği noktası

Bu nokta, bacağın iç tarafında ayak bileğinin 2 inç yukarısında bulunur. Her gün yaklaşık 2 dakika basınç uygulayın ve yavaşça bırakın..

6. Üst Dudak:

üst dudak akupresürü

Bu nokta shuigou noktası olarak bilinir ve üst dudak ile burun arasında bulunur. Metabolizmayı canlandırmak ve kilo vermek için bu akupunktur noktasına her gün 3 dakika masaj yapın..

7. Başparmak Noktası:

Metabolizmayı artırmak ve kilo vermeye yardımcı olmak için tiroid bezi işlevini uyarmak için her gün başparmağın alt kısmına akupresür uygulayın..

8. Kulak:

Bu basınç noktası kulak ve şakak arasında bulunur ve metabolizmayı uyarır ve etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur..

  1. Acupressure, vücuttaki toksik atıkların yok edilmesine yardımcı olur ve onu detoksifiye eder..
  2. Stres ve kaygıdan hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlar..
  3. Ve mide bulantısı, artrit, obezite gibi çeşitli bedensel rahatsızlıkları iyileştirebilir..
  4. Neredeyse her türlü vücut ağrısından uzun süreli rahatlama sağlayabilir..
  5. Vücudun ve zihnin en üst düzeyde gevşemesine yardımcı olur..
  6. Acupressure vücudu tamamen gençleştirir ve vücudunuzdaki enerji seviyelerini arttırır..
  7. Yaralanmaların hızlı iyileşmesine yardımcı olur ve ağrı kesici sağlar..
  8. Genel sağlık durumunu koruyarak vücudun tüm bölgelerine kan dolaşımını artırır.
  9. Akupresür doğum sancılarını azalttığı için doğum sırasında son derece faydalıdır..

Kilo Kaybı için Kulak Akupresürü:

Kilo kaybı için kulak akupresürü

Kulak akupresürü kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Kulak, vücudun hemen hemen tüm bölümlerine bağlı bir noktalar ağı içerir. Kulağın farklı bölgelerine basınç uygulanması, iştahı azaltarak ve endorfin salgılayarak farklı şekillerde yardımcı olur. (2) Farklı kulak akupunktur yöntemleri aşağıda verilmiştir:

1. Parmak Sıkma:

İşaret parmağınızı çenenizin en çok hareket ettiği nokta boyunca kulak kanalının önündeki etli çıkıntıya doğru hareket ettirin. İşaret parmağı ve başparmak arasına 8 saniye boyunca hafif bir baskı uygulayın, bırakın ve 10 saniye gevşetin. En iyi sonuçlar için bunu her iki tarafta beş kez tekrarlayın..

2. Kıkırdak Basın:

Etli çıkıntının üzerindeki kulak memesine paralel kıkırdağı bulun ve işaret parmağınızla 10 saniye boyunca bastırın. 10 saniye serbest bırakın ve rahatlayın. İştahı etkili bir şekilde bastırmak için her iki tarafta beş kez tekrarlayın..

3. Boncuk Basın:

Bir boncuk alın ve parmağınız ile baş parmağınız arasında tutun. Lütfen oturun ve bu boncuğu kulağınızın arkasına yerleştirin ve 10 saniye boyunca bastırın. 10 saniye rahatlayın ve hipotalamusunuzu iştahınızı bastırması için kandırmak için her iki kulakta da beşer kez tekrarlayın..

4. Parmak Basın:

Sert noktanın kulak memesine birleştiği kulağın arkasında bir akupunktur noktası vardır. Bu noktaya 8 saniye boyunca hafifçe baskı uygulayın ve 10 saniye rahatlayın. Metabolizmanızı canlandırmak ve kilo vermenize yardımcı olmak için bu egzersizi her iki tarafta beş kez tekrarlayın..

Akupresür, doğal olarak kilo vermenin güvenli bir yoludur ve hiçbir yan etkisi yoktur. Akupresürün sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve sindirimi iyileştirme ve stres atma vb. gibi sayısız fayda sağlar. Akupresürün tek başına önemli kilo kaybına neden olamayacağını ve sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimi ile kombine edilmesi gerektiğini unutmayın. Bir dahaki sefere akupresür ile kilo vermeye çalıştığınızda, kişisel deneyiminizi bizimle paylaşın..

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki makalede verilen bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır. Ağrı kesici veya kilo kaybı için akupresür ile ilgili profesyonel tavsiye için lütfen bir doktora danışın..

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Acupressure ile Ne Kadar Kilo Verebilirsiniz??

Cevap: Kilo kaybı kişiden kişiye değişir, ancak ortalama olarak, akupresürü diyet ve egzersizle birleştiren insanlar 3 ayda 10 kilo verdi..

2. Akupresür Nasıl Gerçekleştirilir?

Cevap: Akupunktur noktasını bulduktan sonra saat yönünde ve saat yönünün tersine dairesel hareketlerle masaj yapın. Basınca odaklanın ve sadece cilde basmayın.

3. Puanlar Erkekler ve Kadınlar İçin Eşit Çalışıyor mu??

Cevap: Evet onlar yapar. Ancak, belirli noktalar erkekler tarafından değil, yalnızca kadınlar tarafından hedeflenmelidir..