Aerobik doğal olarak kilo vermeye yardımcı olur mu? Kilo vermekten bahsettiğimizde yaptığımız ilk şey spor salonuna koşmak. Uzun, yoğun saatlerce koşu bandı ve bisiklete binme ve ardından eve geri dönme ve günlük diyetimizle başlayın. Arkadaşla dışarı çıktığımızda bile vücudunuzu nasıl etkileyeceği endişesiyle bira ve burger ısmarlamayarak eğlenmekten kaçınıyoruz. Çok fazla spor yapan biri değilseniz, kesinlikle bir yoga manyağısınız. Yüksek sesli egzersizi sevmediğiniz için sakin, sessiz yogayı tercih ediyorsunuz. Böylece minderinizi yayarak oturun ve nefes alma hareketini sürdürün. Bütün bunlar monoton geliyor, değil mi? Hem eğlenceli hem de üretken bir şey istiyorum?

Kilo verme egzersizleri için aerobik her zaman birçok insanın hayatında çok önemli bir özellik olmuştur çünkü sonuçlar sadece son derece olumlu olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir zamanda mümkün olan en kolay şekilde kilo vermek için aerobik egzersizleri uygulayabilirsiniz. Aerobikleri herhangi bir sorun yaşamadan günlük hayatınıza dahil ederek kendinizi her zaman sağlıklı tutabilirsiniz..

Aerobik egzersiz birçok şekilde olabilir ve bu nedenle, zaten bir iş yapıyorsanız veya stresli bir yaşam sürüyorsanız, rutininizde herhangi bir şekilde ciddi değişiklikler yapmadan veya hatta vücudunuzu çok fazla zorlamadan günlük yaşamınıza dahil olmanızı kolaylaştırır. . Aerobik egzersizlerle ilgili en iyi şeylerden biri, hem fiziksel hem de zihinsel olarak üzerinizde aşırı stres yaratmaması ve günlük hayatın stresinden kendinizi biraz olsun rahatlatmak için yapmanızı çok kolaylaştırmasıdır..

Kilo Kaybı İçin En İyi Aerobik Egzersizleri

Aerobik Nedir??

Devam eden müziğin vuruşlarıyla ritmik olarak yapılan serbest el kas egzersizlerini içeren bir fitness rejimi. Bu, yapması eğlenceli olan ve spor salonu veya normal yoga ile aynı etkileri yaratan iyi bir fitness egzersizidir. En iyi yanı, herhangi bir yoğunluk veya zorlu terli egzersiz gerektirmemesidir. Aerobik eğlenceli olmalı ve eğlenceli. Vuruş aerobikiyle birlikte gitmek, antrenmanların ücretsiz ve havadar olduğundan daha uzun bir zaman aralığına ihtiyaç duyar. Aerobik’in asıl anlamı havadır ve bu, bu sırada nefes almak için nefes alıp vermemeniz gerektiği anlamına gelir. Hareketlere devam ederken tüm zaman boyunca tamamen hava dolu ve sakin olmalısınız..

Neden Aerobik?

Aerobik, kardiyo egzersizi olarak da adlandırılır. Aerobik temel olarak vücudumuzun kardiyovasküler bölgesine odaklanır. Aslında, insanların onu seçmesinin temel nedeni budur. Bu çalışma ile aerobik, kalbe giden kan ve oksijen akışını artırmayı ve böylece tüm kalp problemlerini kavramasını amaçlar. Bu, ek bir ağırlık azaltma nimetiyle keşfedildiğinde, aerobik ün kazandı. Yorgunluğu ve kas ağrılarını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda yağsız vücut kütlesini arttırırken enerjiyi ve kasları güçlendirir. Ayrıca jimnastik yapmanın artması durumunda olduğu gibi sonunda enerjinizi tüketmek yerine hissedeceksiniz. Ama sadece bu yüzden aerobik yapmalıyız.

Kötü bir gün geçiriyorsanız, belki evde kavga ediyorsanız veya patronunuzun sürekli size bağırmasından bıktıysanız, yoga pantolonunuzu giyin ve sınıfa katılın ve ruh halinizin nasıl yükseldiğini görün. Bu aynı zamanda depresyondan veya günün yorgunluğundan kurtulmanın iyi bir yoludur..

Aerobik Yaparak Nasıl Zayıflarız??

Size hiç evde yalnızken iradenizle dans etmeniz söylendi mi, böylece oradayken biraz kilo verebilirsiniz? Bu da farklı değil. Bu, yürüyebileceğiniz, konuşabileceğiniz ve söyleneni yapabileceğiniz, yani grupla birlikte hareket edebileceğiniz ve sonunda kendinizi taze ve hafif hissedebileceğiniz bir müzik ve geveze arkadaşlarınızın yardımıyla çok daha sakin ve metodik bir dans egzersiz rejimidir. oturum, toplantı, celse. Çalıştığımızda veya herhangi bir fiziksel kas hareketiyle uğraştığımızda, enerji kaybederiz. Bunu telafi etmek için, enerjiye dönüşen ve vücuttan atılan daha fazla kalori yakarız. Aynı şekilde aerobik yoluyla, daha fazla enerjiye ihtiyaç duyan faaliyetleri gerçekleştirmek için vücut enerjimizi kullanırız. Bu şekilde yağ yapan kalorileri yakıyoruz.

Doğru adımların farkındaysanız, evden çalışmak için makinelere yatırım yapmanıza bile gerek yok. Evet! Bir DVD satın alın veya sadece adımları öğrenin ve bunu sadece evde oturarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz..

Kilo Kaybı İçin Etkili Aerobik Egzersizler:

Aşağıda, boş zamanınız olduğunda her gün yapabileceğiniz kilo kaybı için dokuz kolay aerobik egzersiz verilmiştir..

1. Bisiklete binme:

Bisiklete binme, kalbe çok iyi gelen, iyi bilinen bir aerobik egzersizdir. Vücudunuzdaki kan akışını artırmaya yardımcı olur ve ayrıca tüm vücudunuz için ihtiyacınız olan çıplak antrenmanı sağlar. Sırtınızı ve bacaklarınızı çalıştırır, onu güçlü ve sağlıklı kılar ve en iyi yanı, istediğiniz zaman bisiklete binebilmenizdir..

2. Yürüyüş:

Bir parkın etrafında veya mahallenizde canlı bir yürüyüş yapmak kesinlikle işe yaramaz gibi görünebilir, ancak işin gerçeği, yürümek oldukça yararlı olabilir, çünkü yürümek çok iyi bilinen bir aerobik egzersizdir ve çok kesin sonuçları vardır. ve her yaştan insan için iyidir.

3. Koşu:

Koşuya yürümekten biraz daha yükseğe çıkmak biraz daha fazla çaba gerektirir, ancak evde kilo vermek için daha hızlı aerobik egzersiz yolları aradığınızda daha hızlı sonuçlar verir, bu nedenle en etkili sonuçlar için zaman zaman biraz koşu yapmayı deneyin..

4. Kilo Kaybı İçin Dans:

Sizi rahatsız edebilecek fazla enerjinin bir kısmından kurtulmak istiyorsanız, oldukça yorucu ve çok enerji tüketen bir tam vücut egzersizidir, bu yüzden lütfen deneyin. Dans, kilo kaybı için en iyi ve mükemmel aerobiklerden biridir..

5. İp Atlama:

İp atlama ipi çok eski zamanlardan beri çocuklar, sporcular ve hatta rahatsızlıklardan iyileşen insanlar tarafından kullanılmıştır ve kendileri için ciddi bir değişiklik yapmak isteyen herkes için kilo vermek için çok iyi bir aerobiktir..

6. Merdiven Koşusu:

Koşudan bir adım öndedir ve buzağılarınız ve dayanıklılığınız için iyi bir egzersizdir. Uzun bir merdiven uçuşu seçin ve durmadan koşmaya çalışın. İlk gidişinizde yapamıyorsanız, endişelenmeyin oraya varacaksınız. Merdiven koşusu, kilo kaybı için mükemmel aerobik egzersizlerden bir diğeridir..

7. Yüzme:

Yüzme, uzun zamandır harika bir aerobik egzersiz olarak kullanılmıştır ve bugün bile her yaştan insan için çok iyi kullanılan bir egzersiz olarak durmaktadır. Ve yüzme, kilo kaybı için en iyi ve mükemmel aerobik egzersizdir..

8. Kürek:

Suda veya spor salonunda kürek çekmek, sırt kaslarınızı çalıştırmanın iyi bir yoludur ve çok iyi kullanılan bir aerobik egzersizdir..

9. Isınmalar:

Isınma, hızlı kilo kaybı için çok yararlı ve muazzam aerobiktir. Vücudunuzu efor sarf etmeye hazırlamak için bu egzersizlerden herhangi birini yapmadan önce ısınma her zaman gereklidir. Aerobik kilo vermek için iyi mi diye sorulduğunda ne söyleyeceğinizi bileceksiniz..

Bu makale, vücudunuzun gelişimi için günlük olarak yapmayı seçebileceğiniz bazı seçici egzersizlerle birlikte aerobik egzersizlerin faydalarından bahsediyor..