Bir sağlık tutkunuysanız, yeşil çayı zaten biliyor olmalısınız. Ama, hiç yeşil kahve duydunuz mu? Evet! Bunu okudun, doğru! Yeşil kahve, normal kahvenin başka bir çeşididir ve yavaş yavaş ana pazara doğru yol almaktadır. Kilo kaybı için yeşil kahve tüketmek genç nesil arasında son moda oldu ve bu popülerliği desteklemek için birkaç bilimsel neden var..

Bu yazıda yeşil kahve ve kilo verme arasındaki bağlantıyı, hazırlama yöntemi, faydaları, yan etkileri ve piyasadaki en iyi yeşil kahve markaları ile birlikte derinlemesine inceleyeceğiz..

TOK:

 • Yeşil Kahve Kilo Kaybına Gerçekten Faydalı mı??
 • Kilo Kaybı İçin Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır??
 • Günde Tavsiye Edilen Yeşil Kahve Dozu
 • Kilo Kaybı İçin Yeşil Kahve Yapımı
 • Yeşil Kahve Hamile Kadınlar ve Çocuklar İçin İyi mi??
 • Yeşil Kahve ve Yeşil Çay: Kilo Vermek İçin Hangisi Daha İyi??
 • Kilo Kaybı İçin En İyi 5 Yeşil Kahve
 • SSS

Kilo Kaybı İçin Yeşil Kahve

Yeşil Kahve Kilo Kaybına Gerçekten Faydalı mı??

Yeşil kahve, kahve bitkisinin çiğ ve kavrulmamış çekirdeklerinden hazırlanır. Bir araştırmaya göre, Yeşil Kahve Ekstraktları (GCE) iki ana ajan içerir – kafein ve klorojenik asit, yağ emilimini engelleyebilen ve karaciğerde yağ metabolizmasını aktive edebilen (1). Ayrıca fareler üzerinde yapılan bazı deneyler, klorojenik asidin kolesterol ve trigliserit düzeylerini düşürmede oldukça etkili olduğunu ortaya koydu.2).

Ancak bu deneyler, yeşil çay ekstraktının kilo verme aracı olarak kullanılabileceğini iddia etmek için yeterli değildir. Çalışmalar, insanlarda ağırlığı azaltmak için yeşil çay ekstraktının etkinliğini ve güvenliğini doğrulayamayan sınırlı örnekler kullanılarak yürütülmüştür.3).

Kilo Kaybı İçin Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır?

Kilo kaybı için yeşil kahve tüketmenin iki yolu vardır – Yeşil Kahve içeceği ve Yeşil kahve özü takviyeleri.

1. Yeşil Kahve İçeceği

Yeşil kahve çekirdekleri sıcak suda demlenerek hazırlanabilir. Sonuç, aromatik siyah kahvenin aksine benzersiz bir bitkisel kokuya ve tada sahip yeşil renkli berrak bir sıvıdır. Fasulyeler çiğ ve kavrulmamış olduğu için onlardan öğütülmüş toz yapmak zordur. Piyasadan aldığınız fasulyeleri dondurup kurutun, kurutun ve onlardan kaba bir toz yapın..

Yeşil kahve, siyah çeşitten biraz daha yüksek oranda kafein içerir. Yan etkilerinden kaçınmanın yolu, bu içeceğin alımını sınırlamak veya kafeinsiz bir çeşidi tercih etmektir..

2. Yeşil Kahve Takviyeleri

Yeşil kahveyi kilo vermek için kullanmanın bir başka en iyi yolu da takviye almaktır. Yeşil kahve kapsülleri yüksek miktarda klorojenik asit içerir ve sizi çözünür içecek formunun çekici olmayan tadından kurtarır. Ancak, aşırı doz birçok sağlık riskine yol açabileceğinden, bu hapları doktora danışmadan alamazsınız..

Günde Tavsiye Edilen Yeşil Kahve Dozu

Yeşil kahve dozu yaşa, sağlık durumuna ve daha fazlasına bağlıdır, kilo kaybı için önerilen günlük yeşil kahve dozu konusunda net bir tespit yoktur. Ancak bir çalışmada, hastalara günde 400 mg yeşil kahve özü dozu uygulandı ve herhangi bir yan etki yaşamadı.4).

Daha güvenli olmak için yeşil kahve alımınızı günde 200-400 mg ile sınırlayabilirsiniz. Bu, günde 2-3 fincan yeşil kahve içeceği almakla eşdeğer olabilir..

Kilo Kaybı İçin Yeşil Kahve Yapımı?

Yeşil kahve, piyasada bulunan bütün yeşil kahve çekirdekleri, toz veya özü kullanılarak hazırlanabilir. İşte kilo vermek için bir fincan taze yeşil kahve hazırlama adımları:

İçindekiler:

 • Yeşil Kahve Bütün Fasulye veya Toz
 • Suçlu

Hazırlık metodu:

 • Biraz yeşil kahve çekirdeği alın ve bir süre suda bekletin.
 • Yeşil kahve tozu kullanıyorsanız bu adımı atlayın
 • Şimdi biraz su kaynatın ve ıslatılmış tohumları veya tozu ekleyin.
 • 10 dakika kaynatın ve ara sıra karıştırın
 • Alevi kapatın ve sıvıyı bir süre rahatsız etmeden bırakın.
 • Kahveyi süzün ve hemen tüketin

NOT: Yeşil kahve özü kullanıyorsanız, sadece bir bardak sıcak suya ekleyin ve hemen tüketmek için karıştırın..

Sunum Önerisi: Green Coffee’nin kendine has bir tadı yoktur ve içeceğin tadını çıkarmak için biraz bal veya başka bir tatlandırıcı madde eklenmesi tavsiye edilir..

Yeşil Kahve Hamile Kadınlar ve Çocuklar İçin İyi mi??

Yeşil kahvenin hamile kadınlar ve çocuklar üzerindeki güvenliğini anlamak için yapılmış büyük bir klinik çalışma yoktur. Yeşil kahve, genellikle hamilelik sırasında önerilmeyen yüksek miktarda kafein içerir. Ayrıca, çocuklar küçük dozlarda kafein ile olumsuz reaksiyonlar yaşayabilir. Bu nedenle, hamile ve emzikli çocuklar ve kadınlar, istenmeyen riskleri önlemek için yeşil kahveden uzak durmalıdır..

Yeşil Kahve ve Yeşil Çay: Kilo Vermek İçin Hangisi Daha İyi??

Yeşil kahve kilo kaybı için yeşil çaydan daha mı iyi? Her iki içeceğin de kendi sağlık yararları olduğu için bu hiç bitmeyen bir tartışma. Yeşil çay, termojenezi artırarak metabolizmayı hızlandırabilen antioksidanlar ve kafein açısından zengindir. Yeşil çayın egzersiz sırasında yağ oksidasyon oranını artırarak kilo kaybını destekleyebileceğini kanıtlayan çok sayıda çalışma var..

Yeşil kahve söz konusu olduğunda, kilo kaybına nasıl neden olduğu hakkında çok az bilgi mevcuttur. Yaygın bir teori, yeşil kahvenin vücutta yağ kaybını teşvik edebilen klorojenik asit içermesi, yüksek kafein içeriğinin ise kilo vermeyi destekleyebilmesidir..

Böylece hem yeşil çay hem de yeşil kahve kilo vermeyi teşvik edebilir ve kendi yan etkileri de olabilir.!

Kilo Kaybı İçin En İyi 5 Yeşil Kahve

Sabah kahvenizi veya çayınızı yeşil kahve ile değiştirmeyi mi planlıyorsunuz? Hindistan’da kilo kaybı için en güvenilir Yeşil kahve markalarından bazıları:

1. Sinew Beslenme Yeşil Kahve Çekirdekleri Tozu

Sinew Beslenme Yeşil Kahve Çekirdeği Tozu

ŞİMDİ AL

Sinew Arabica Yeşil Kahve Çekirdeği tozu, HealthGenieIndia şirketinden gelen %100 orijinal ve katkısız bir üründür. Fasulyeler organik çiftliklerden temin edilir ve hijyenik koşullarda hazırlanır. Bu yeşil kahve tozu, kilo kaybını desteklemek için maksimum Klorojenik asit miktarını korumak için kafeinsizdir ve kavrulmamıştır..

2. Neuherbs Organik Yeşil Kahve

Neuherbs Organik Yeşil Kahve

ŞİMDİ AL

Neuherbs Green kahve, taze ve kavrulmuş çekirdekler sunan bir diğer en iyi markadır. %100 organiktir ve maksimum miktarda klorojenik asit içerir. Marka ayrıca fitness hedeflerinize ulaşmak için ücretsiz bir diyet danışmanlığı da sağlıyor..

3. Wellona Yeşil Kahve Çekirdekleri Özü

Wellona Yeşil Kahve Çekirdekleri Özü

ŞİMDİ AL

Wellona Yeşil Kahve Çekirdeği özü, kullanım kolaylığı için kapsül şeklinde gelir. Her şişe, normal kahveden farklı olarak sadece 20mg kafein içeren 60 koyu yeşil renkli kapsül içerir. Araştırma ayrıca Wellona yeşil kahve özü kapsüllerinin vücut yağını ve kilo kaybını teşvik etmede etkili olduğunu doğrulamaktadır..

4. GreenBrrew Hazır Yeşil Kahve Tozu

Greenbrrew Hazır Kahve Tozu

ŞİMDİ AL

Bir fincan hazır yeşil kahve arıyorsanız, piyasadaki en iyi ürün budur. GreenBrrew Green Coffee, 20 adet Doğal Hazır Kahve poşeti içeren bir kutu olarak gelir. Her poşetin içindekileri bir bardak sıcak suya boşaltabilir ve dakikalar içinde lezzetli bir demlemenin tadını çıkarabilirsiniz..

5. Vihado Nutrition Yeşil Kahve Çekirdekleri Tozu

Vihado Beslenme Kahve Çekirdekleri Tozu

ŞİMDİ AL

Vihado Green Coffee Beans Powder, kilo yönetimini destekleyen %100 güvenli ve organik bir üründür. Bağışıklığı iyileştirmek ve metabolizmayı hızlandırmak için antioksidan GCA tozu ile güçlendirilmiştir. Hiçbir katkı maddesi içermediği için bu tozdan maksimum faydayı alacağınızdan emin olabilirsiniz..

Yani millet! Kilo kaybı için Yeşil kahve kullanmayı denemeyi planlıyor musunuz? Zaten kullanmaya başladıysanız, deneyimlerinizi ve sonuçları bizimle paylaşın. Ayrıca, daha ilginç ve lezzetli hale getirmek için bizi ilginç Yeşil kahve tarifleri konusunda güncellemeye devam edin.!

SORUMLULUK REDDİ: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlı yazılmıştır ve kilo kaybı için Yeşil kahveyi veya yukarıda belirtilen ürünlerden herhangi birini desteklemez. İçeriğin hiçbir şekilde profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya kilo verme tedavisinin yerini alması amaçlanmamıştır. Kilo kaybı, uygun bir diyet ve yaşam tarzı ile sağlanmalıdır ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları (SSS):

1. Boş Karnına Yeşil Kahve İçebilir miyim?

Yeşil kahve gibi kafein açısından zengin bir içeceği aç karnına tüketmek mide asidinin salınımını tetikleyebilir. Bu, midede yanma hissine, asit reflüsüne ve ülserlere yol açabilir. Bu nedenle uzmanlar, iştahı bastırmak ve kilo yönetimini desteklemek için öğün aralarında yeşil kahve tüketilmesini önermektedir..

2. Yeşil Kahve Tadı Nasıldır??

Yeşil kahve kavrulmamış, çiğ çekirdeklerden hazırlanır ve karakteristik kahve aromasına sahip değildir. Aslında insanlar bunu hazırlama yöntemi ve elde edilen verim nedeniyle bir kahveden çok bir bitki çayı olarak görüyorlar. Yani aromalı bir kahve demleme bekliyorsanız, biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.!

3. Yeşil Kahve İçmenin Başka Faydaları Var Mı??

Yeşil kahvenin iştahı baskılayabildiğini, kan şekeri seviyelerini koruyabildiğini ve ayrıca hipertansiyonu kontrol etmeye yardımcı olduğunu gösteren minimal düzeyde yapılmış bazı çalışmalar var. Ancak, bu ifadeleri destekleyecek yeterli kanıt yok ve aynı şeyi doğrulamak için daha fazla deney bekleyebiliriz.!