Spor salonuna gitmek veya sıkı bir şekilde çalışmak istemeyen biri misiniz? Hiç düşündünüz mü, yürümek kilo vermenize yardımcı olur mu? Ya size evet dersek! Kilo vermek için yürümek, vücudunuza fazla baskı yapmadığından ve rutininize kolayca dahil edilebildiğinden, her yaştan insan için önerilen bir egzersiz rutini olmuştur..

Yürümenin bu fazla kiloları vermenize nasıl yardımcı olduğu ve yürüyüşe nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi gözden geçirelim..

TOK:

Yürüyüş Kilo Vermeye ve Karın Yağını Kaybetmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Kilo Vermek İçin Yürüyüşe Nasıl Başlanır: Başlangıç ​​Kılavuzu

Kilo Vermeye Yeterince Yalnız Yürümek mi

Yürümek Kilo Vermek İçin Koşmaktan Daha İyidir

SSS

kilo vermek için yürüyüş

Yürüyüş Kilo Vermeye ve Karın Yağını Kaybetmeye Nasıl Yardımcı Olur??

1. Kalori Yakmak:

Herhangi bir nedenle spora başlayan kişilerin ilk tercihi yürüyüş olmuştur. Yürüyüşünüzün hızı yaktığınız kalori miktarını belirler. Bu nedenle, düzenli bir oranda kat ettiğiniz daha fazla mesafe, vücudunuzdaki tüm bu gereksiz kalorileri yakmanızı sağlar. Sağlıklı bir diyet planı ile birlikte bir saatlik yürüyüş ekleyerek fazladan sarkmayı kesebilirsiniz. Uygulamalarda yürümek için çeşitli kalori kaybı hesaplayıcıları mevcuttur ve bazı saatler yakılan kalorileri sayabilir.

2. Metabolizmayı İyileştirir:

Vücudunuzu bir egzersiz seansı için kullandığınızda, vücudunuzun metabolik süreci artırarak daha fazla enerjiye ihtiyacı vardır. Yürüyüş, vücudunuz bu süreçte enerji talep ettiğinden metabolizmayı artırmaya yardımcı olur. Metabolizmanızı, bir saatliğine orta dereceli bir yürüyüşe çıkarak veya yokuş yukarı tempolu bir yürüyüş yaparak hızlandırabilirsiniz. Yürüyüş, yalnızca metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda iştahınızı geçici olarak bastırabilen bir kardiyovasküler egzersiz şeklidir..

3. Göbek Yağını Yakar:

Göbek yağını kaybetmenin en iyi ve kolay yollarından biri yürümektir. Viseral yağ veya diğer adıyla iç karın yağı, tempolu yürüyüşle azaltılabilir. Bu tür yağlar sağlığınız için çok zararlı olabilir. Uzun, tempolu bir yürüyüş yardımıyla vücudunuzda depolanan yağların yakılmasına yardımcı olur. Karnınızdaki yağ yakımının yoğunluğu, kilo vermenize yardımcı olan yürüyüşünüzün hızına ve gücüne bağlıdır..

4. Stres Giderme:

Stres hayatımızın her birinin bir parçası ve parçası haline geldi. Herhangi birimizin zihinsel sağlığımızı korumak için her zaman bir havalandırmaya ihtiyacı vardır. Yürüyüş kurtarmaya gelir ve her yaştan insan için en iyi stres gidericilerden biri olarak kabul edilir. Yürüyüş vücudunuzun dolaşımını iyileştirir, hücrelerinize oksijen ve besin sağlar, stres seviyelerini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca sinir sistemi reseptörlerini uyararak stres hormonlarının üretimini azaltır..

5. Kilo Kaybı:

Fiziksel aktivite günlük rutinin önemli bir parçası olmalıdır. Yürüyüş, egzersize başlamanın en iyi yoludur. Her yaştan insan için uygundur ve ağır ekipman olmadan yapılabilir. Yürüyerek kalori kaybı, yürüyüşünüzün yoğunluğuna bağlıdır..

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için motive olmanız için bir yürüyüş arkadaşı da seçebilirsiniz. Tempolu yürüyüşle birlikte sağlıklı bir diyet planı uygulayarak önemli sonuçlar elde edebilirsiniz..

Birçok araştırmacı, obez hastaların başka bir obez hastayla eşleştirildiğinde ortalama 5 pound kaybettiğini öne sürüyor (1).

Kilo vermek için yürüyüşe nasıl başlanır: Başlangıç ​​Kılavuzu

1. Yürüyüşe Hazırlanın:

Kilo kaybı için tempolu yürüyüşe başlamadan önce buna hazırlanmak önemli bir rol oynar. Önceden var olan herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, yeni bir şeye başlamadan önce bir doktora danışın. Yürümeye başlamadan önce kendinizi hazırlamanız için bazı ipuçları.

  • Yürümeye başlamadan önce ısınma hareketleri yapmayı unutmayın..
  • Ayaklarınızın yeterli desteğe sahip olması için uygun ayakkabılar giyin.
  • Uygun hava sirkülasyonu olması için pamuklu giysiler giyin.
  • Susuz kalmamak için yanınıza bir su şişesi alın.
  • İsteğe bağlı olsa da müzik kaynağının olması yürüyüşü keyifli hale getirir..

2. Ne Kadar Yürümeli:

En az yarım saat yürüyüş, etkili bir şekilde kilo vermek için önerilen zamandır. Bu, özellikle yeni başlayan biriyseniz, haftanın çoğu günü yaptığınızda orta düzeyde kabul edilir..

Sürekli otuz dakika yürüyüş yapamıyorsanız, gün boyunca on dakikalık aralıklarla bölebilirsiniz. Hızlı tempoda yürümeyi unutmayın.

3. Ne Kadar Yürüyüş:

Başlangıçta, rutine alışabilmeniz için daha kısa sürelerle başlayın. İlk gününüze kısa süreli bir yürüyüşle başlayabilir ve onu uzun yürüyüşlerle değiştirebilirsiniz. Tutarlılık, yürüyüş yardımı ile kilo vermenin anahtarıdır.

Yeni rutinle tutarlı olduğunuzda, vücudunuz da buna alışır ve metabolizmanızda gelişme göstermeye başlar ve tüm bu ekstra kalorileri yakmanıza yardımcı olur..

Kendinizi çok yorgun hissediyorsanız, bir gün izin alabilirsiniz, ancak momentumu çok sık kırmadığınızdan emin olun..

4. Yürüyüş Hızı:

Yürüdüğünüz hız, fiziksel yeteneğinize bağlıdır. Isınma, herhangi bir fiziksel aktiviteye başlamak için gerekli ve ilk adımdır. Bu süreç, kaslarınızı germenize yardımcı olarak vücudunuzu yürüyüşe hazırlar..

Başlangıçta yavaş bir tempoda yürüyüşe başlayın; ardından hızı kademeli olarak artırabilirsiniz. Asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz ve kısa bir yürüyüş seansında kalorilerin çoğunu kaybetmek istiyorsanız, o zaman tempolu yürüyüş yapmanız gereken yoldur..

Yüksek yoğunluklu egzersizlerin aksine, egzersizi günlük rutininize dahil etmenin en iyi yolu, tutarlı ancak orta yoğunlukta bir yürüyüş yapmaktır..

5. En İyi Yürüyüş Tekniği:

Doğru bir teknik uygulamak, sağlıklı kilo vermede önemli bir rol oynar. Aklınızda bulundurmanız gereken adımlar şunlardır:

  • Duruş: İyi duruş, yürüme adımınızı daha doğal hale getirir ve çekirdek kaslarınızı çalıştırır. Duruşunuz uygun değilse, vücudunuzun her yerinde ağrı ve sızılar olabilir..
  • Kolunuzun Hareketi: Doğru bir kol hareketi ile yüzde 10 daha fazla kalori yakabilirsiniz. Kollarınız ve bacaklarınız arasında bir hareket dengesi olduğundan emin olun. Bu, adımlarınıza hız katacak.
  • Yürüyüş Adımı: Adımlarınıza güç ve hız eklemek istiyorsanız, o zaman arka ayağınızla itmek anahtardır. Aşırıya kaçmadığınızdan emin olun.

Kilo Vermeye Yeterince Yalnız Yürümek mi?

Ne Kadar Yürüdüğünüzü Ölçün

Yürüyüş sizin için tek egzersiz şekli mi? O zaman kilo kaybı, yürüyüşünüzün süresi ve yoğunluğu gibi birçok faktöre bağlıdır..

Ancak tek başınıza yürümek hedef kilonuza ulaşmanız için yeterli olmayabilir. Sağlıklı bir diyet ve tempolu yürüyüş kombinasyonu ile, bu fazla kiloları daha etkili bir şekilde kaybedebilirsiniz..

Günlük rutininize 30 dakikalık basit bir tempolu yürüyüş ekleyerek başlayın ve 150 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Hızı artırarak zaman geçtikçe daha fazla kalori yakabilirsiniz..

Yürümenin yanı sıra sağlıklı ve çok yönlü bir diyet yemek, sadece bu kiloları vermenize değil, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize de yardımcı olacaktır..

Yürümek Kilo Vermek İçin Koşmaktan Daha İyidir?

Kilo vermek için yürüyüş

Yürümenin vücudunuz üzerinde koşmaya kıyasla çok fazla bir etkisi olmadığını düşünüyorsanız, bu gerçeklerden çok uzaktır. Yeni başlayan biriyseniz, yürümek koşmaktan çok daha iyi bir egzersiz rutinidir. Kilo vermeyi bir kenara bırakarak koşmaya başlarsanız, çok hızlı olduğu için kendinize zarar verebilirsiniz..

Sağlığınızı, yaşınızı ve elinizdeki zamanı düşünün; Kilo vermek için bir diyet ve yürüyüş seçebilirsiniz. Bu, özellikle yeni başlayan biriyseniz ve hızınızı artırmak için biraz zamana ihtiyacınız varsa etkilidir..

Bir koşu planı yapmak zorundaymış gibi hissetmenize gerek yok; özellikle yeni başlayan biriyseniz, yürüyerek kilo vermeyi hedefliyorsanız daha erişilebilir ve kullanışlıdır..

Kilo vermek için yürümek, vücudunuzdaki tüm bu istenmeyen kiloları vermenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca vücudunuzu daha tonlu yapar, tüm bu gevşek kısımlardan kurtulur. Yürüyüş, ağır ekipman gerektirmez, bu da onu her yaştan insan için erişilebilir bir seçenek haline getirir. Birçok metropol şehirde yürüyüş parklarını popülerlik kazanmanızın nedeni budur. Peki, ne bekliyorsun? Ayakkabılarınızı alın ve parkta yürüyüş yaparak kilo verme yolculuğunuza başlayın.

Sorumluluk Reddi: Bu makale, araştırmaya dayalı bilgiler sağlar ve web sitesinin kişisel görüşü değildir. Rutininize yeni bir şey eklemeye başlamadan önce doktorunuza danışın..

SSS:

1. Yürümek Verdiğiniz Kiloyu Korumanıza Yardımcı Olur mu??

Cevap: Kaybedilen kiloyu korumak, bu fazla kiloları vermek kadar önemlidir. Hedef kilonuza ulaştıktan sonra yürümeyi bırakmayın, çünkü devam etmek sağlıklı kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Birçok çalışma, düzenli fiziksel aktivitenin insanların kilo vermelerini sürdürmelerine yardımcı olacağını göstermektedir..

2. Yürüyüş Tonunuzu Artırır ve Kaslarınızı Güçlendirir?

Cevap: Kilo vermenin yanı sıra yürüyüş, size tonda bir vücut veren çekirdek kasları güçlendirmeye yardımcı olur. Midriff ve alt vücuttaki kasları sıkılaştırmaya, kas kuvveti oluşturmaya katkıda bulunur. Bu, her zaman yorgun hissetmeden daha fazla aktivite yapmanızı sağlar..

3. Kilo Kaybı İçin Yürümek Ne Kadar Fazla Olabilir??

Cevap: Kilo vermek için yürürken tutarlı olmak, yoğun olmaktan daha önemlidir. Gereken süreden daha fazla yürürseniz, kronik ayak ağrısına neden olarak ağrılı hale gelebilir. Bu nedenle, rahatça yapabileceğiniz bir zaman dilimi seçtiğinizden emin olun..