Kilo vermenin artık sıkıcı bir rutin olması gerekmediğini biliyor muydunuz? Evet! Zumba ile kilo vermek dans etmek kadar eğlenceli olabilir. Kilo kaybı için Zumba, tüm ekstra kalorileri eğlenceli bir şekilde yakmaya yardımcı olan Latin Amerika dans stillerinden ilham alan bir aerobik egzersiz rutinidir..

Genellikle, kaslarınızı esnetmeye yardımcı olmak için bir ısınma ile başlar ve yavaş yavaş vücudunuzun ana antrenmanı olan oluğa girmenizi sağlar. Kilo kaybı için Zumba dans egzersizinin nasıl çalıştığını öğrenmek için bu makaleyi gözden geçirin..

TOK:

 • Zumba nedir?
 • Zumba Dansı Türleri
 • Yeni Başlayanlar İçin Evde Kilo Vermek İçin Zumba Dansı Yapmanın İpuçları
 • Zumba Dansının Faydaları
 • Zumba Dansı İle Kaç Kalori Yakabilirsiniz?
 • Zumba’nın Kilo Vermesi Ne Kadar Sürer?
 • SSS

Zumba Dansı Kilo Kaybına Nasıl Yardımcı Olur?

Zumba nedir?

Zumba, denemek isteyen herkese uygun egzersiz rutinleri olduğu için her yaştan insan arasında popülerlik kazanıyor. Belirgin bir şekilde tango, salsa, beze vb. Latin Amerika danslarını içerir ve Bollywood stili ve bhangra da dahil edilebilir, bu da kardiyovasküler kasınızı oldukça çalıştırır! Akılda kalıcı melodilere ve vuruşlara ayaklarınızı sallamaktan kendinizi alamıyorsunuz..

Zumba Dansı Türleri:

Alberto “Beto” Pérez, doksanların başındaki bu ünlü fitness egzersizinin mucidi. Birkaç yeni dans hareketi öğrenmenin yanı sıra egzersiz yapmanıza yardımcı olan onlarca yıldır popüler olmuştur. Bu dans rutininde farklı ihtiyaçlara sahip her yaş grubuna hitap eden türleri bulunmaktadır. İşte örnekler:

1. Zumba Altını:

Daha yaşlı demografik ve yeni başlayanlar için en uygun türdür..

2. Zumba Adımı:

Latin dans ritimleri, step aerobik ile birlikte alt bedeninizi etkileyen Zumba rutinlerine dahil edilmiştir..

3. Zumba Tonlama:

Bu, insanların uyluk, karın, kol ve diğer kaslarınızı hedef alan tonlama çubukları kullandığı bir Zumba türüdür. Kuvvet antrenmanı ve kardiyo antrenmanı bu antrenmanın konsantre kısımlarıdır..

4. Aqua Zumba:

Adından da anlaşılacağı gibi yüzme havuzunda yapılan bir seanstır..

5. Devrede Zumba:

Bunlar, kuvvet egzersizlerine odaklanan devre eğitimi ve dansı birleştiren 30 dakika süren egzersiz seanslarıdır..

6. Zumba Çocuklar:

7 ila 11 yaşındaki çocuklar bu Zumba antrenmanının ana odak noktasıdır.

7. Zumba Altın Tonlama:

Yaşlı insanlarda koordinasyon, duruş, hareketlilik, güç ve tonlama kaslarına yardımcı olan egzersiz seansı.

8. Zumba Sentaosu:

Bu, bir sandalye kullanarak yapılabilecek vücut ağırlığınızı kullanarak vücudunuzu tonlandıran bir egzersizdir..

9. Zumbini:

Bu, 0 ila 3 yaş arasındaki bakıcılar ve çocuklar için bir egzersiz seansıdır..

Yeni Başlayanlar İçin Evde Kilo Vermek İçin Zumba Dansı Yapmanın İpuçları:

Zumba, egzersizi bir parti gibi gösterebilen yüksek yoğunluklu bir egzersiz seansıdır. Bir grup içinde çalışmaktan çekiniyorsanız veya spor salonuna gitmeye paranız yetmiyorsa, bunu evde yapabilirsiniz..

 • Devam eden tıbbi durumlar için ilaç kullanıyorsanız Zumba’ya başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Bir doktordan onay aldığınızda, yeni başlayanlar için güzel bir egzersiz rutinidir..
 • Zumba’nın nasıl yapıldığını gözlemlemek için spor salonunda ders alabilir ve evde kolayca yapabilirsiniz..
 • Bir şirketiniz varsa Zumba çok daha eğlenceli olabilir. Motive olmak için bir arkadaşınızdan egzersiz yaparken size katılmasını isteyin.
 • Evde Zumba yaparken her şeyi giyebilseniz de, uygun spor ayakkabılarla birlikte bol pamuklu giysiler giymeniz tercih edilir..
 • Her yaş grubundan herkes Zumba yapabilir. Nefes darlığı ile birlikte şiddetli göğüs ağrınız varsa doktora gitmeniz gerekir..
 • Zumba’nın pek çok türü olmasına rağmen, kondisyonunuza uygun olanı seçmeniz ve hareketleri yavaş yavaş değiştirmeniz gerekir..
 • Ayrıca sevdiğiniz ve rahat ettiğiniz müzik ve hareketleri de seçebilirsiniz. Ayrıca eğlenceli ve çeşitli egzersiz seansları için farklı stiller deneyebilirsiniz..
 • Bu çalışmayı haftada altı gün yaklaşık yarım saat boyunca yapabilirsiniz..

Zumba Dansının Faydaları:

Kilo kaybı: Zumba, büyük miktarda kalori yakarak vücudunuzun merkezinden kilo vermenize yardımcı olur. Ağırlıklı olarak aerobik ve kardiyo içeren ve fazla yağın yakılmasına neden olan bir interval antrenmandır. Zumba ayrıca saatte 500 ila 1000 kalori yakmanıza yardımcı olan dans etme, çömelme, kayma ve diğer birçok hareketi içerir..

1. Vücudunuzu Tonlandırın:

Sadece birkaç kilo vermek kolaydır, ancak bu hedef ağırlığı korumak zorlaşır. Kilo vermek için Zumba, kilo vermenize yardımcı olmak için kas gruplarını hedef alan kardiyo ile direnç eğitimini içerdiğinden, kendinizi desteklemenin yanı sıra kaybetmenin de etkili bir yolu olabilir. Başta ağrılar hissedebilirsiniz ama rutine alıştıktan sonra sıkı bir vücuda sahip olacaksınız..

2. Stresten Kurtulmanızı Sağlar:

Birçoğumuz birçok insanın önünde bir şey yapmaktan çekiniriz. Zumba, çekingenliklerinizden kurtulmanıza yardımcı olabilir ve günlük gerginliklerden kurtulmanızı sağlar. Grup halinde yapıldığından, fiziksel egzersiz ve zihinsel keskinlik ile birlikte sosyal becerileriniz de çok gelişir. Zumba, stres atıcı bir aktivitenin yanı sıra güveninizi artırmanıza yardımcı olur.

3. Koordinasyonunuzu Sağlar:

Zumba yaparken koordinasyon önemli bir rol oynar. Gençlerin bir seferde Zumba yapabilmesi oldukça doğaldır, ancak daha yaşlı demografik denge zorlayıcıdır. Ancak tekrarlanan uygulamalarla bu aktiviteden sadece zevk almakla kalmayacak, aynı zamanda vücut koordinasyonunuzda da bir gelişme gözlemleyeceksiniz..

4. Endorfin Salgılar:

Vücudumuzun bizi bilgilendirmek ve mutlu hissettirmek için bir yolu vardır. Zumba, müziğin koordineli dans hareketleriyle birlikte sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmayıp, vücudunuzda endorfin üretmesine, mutlu ve coşkulu hissetmenize yardımcı olduğu bu kategoriye girer..

Zumba Dansı ile Kaç Kalori Yakabilirsiniz:

Zumba dansı tipik olarak bir saatte yaklaşık 500 kalori yakmanıza yardımcı olur. Çeşitli Zumba türleri daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur; daha yoğun olanı seçebilirsiniz. Yoğun bir antrenmandan sonra kalori açığı olacağından, ihtiyacınız olan tüm besinleri alabilmeniz için sağlıklı bir yemek yemek önemlidir. Ancak kilo kaybı miktarı birkaç faktöre bağlıdır. Onlardan bazıları:

 • Ağırlık.
 • Yaş.
 • Mevcut uygunluk.
 • Antrenmanın yoğunluğu.

Zumba’nın Kilo Vermesi Ne Kadar Sürer:

Kilo vermek için günde 60 dakika spor yapmak şart ama eğer bir saatinizi ayıramıyorsanız gün boyunca en az on dakika kilo vermek için Zumba yapabilirsiniz. Zumba’yı haftada üç gün yapabilir ve bunu yüzme, yürüyüş gibi aktivitelerle değiştirebilirsiniz. Bu egzersizi gerçekleştirmenin eğlenceli yolu, o kadar hızlı kalori kaybetmenizi sağlar ki, Zumba 30 günde önemli kilo kaybına yardımcı olur..

Zumba, rutininize aerobik içeren ve her hafta kilo kaybınızı kontrol edebilen eğlenceli bir egzersiz yöntemi olabilir. Etkili sonuçlar için Zumba ile birlikte sağlıklı bir diyet ekleyin. Kilo kaybı için Zumba’ya başlamadan önce, yeni bir egzersiz rutinine başlamadan önce bir doktora danışmanız daha iyidir. Sağladığımız tüm bilgilerle bir Zumba sınıfına katılmaktan heyecan duymalısınız..

Sorumluluk Reddi: Bu makalede verilen bilgiler sadece öneridir. Yeni bir şeye başlamadan önce sağlık durumunuzu kontrol etmek için bir doktora danışmak daha iyidir. Web sitesi herhangi bir yan etkiden sorumlu değildir..

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Zumba ile Göbek Yağını Kaybetmek Kolay mı??

Cevap. Zumba, göbek yağınızı hızlı bir şekilde yakmanıza yardımcı olan kardiyovasküler kaslarınızın zindeliğini artırmaya yardımcı olan yüksek yoğunluklu bir egzersiz seansıdır. Aynı zamanda sağlıklı bir kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olur ve kolesterolü düşürür..

2. Zumba Yan Etkilere Neden Olur mu??

Cevap. Zumba ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz ancak eğer bir tutarlılık olmazsa siz de kilo alabilirsiniz. Uygun ayakkabı ve denge olmadan kayma ve yaralanmaya neden olma olasılığı vardır..

3. Hangisi Daha İyi, Zumba mı Spor Salonu mu?

Cevap. Spor salonu ve Zumba, neredeyse aynı miktarda kalori yakmaya yardımcı olur. Zumba, sağlıklı ve formda bir vücut vermenizi sağlayan eğlenceli bir kalori yakma yöntemidir..