Tapınak mücevherleri temel olarak Hint Kültürünün Tanrı ve Tanrıçasından esinlenmiştir. Yanındaki güzel antik tasarımlar onlara antika bir görünüm kazandırıyor. Bu tür mücevherler, Hindistan’ın güney kısmı tarafından yaygın olarak satın alınmaktadır. Ancak, bu tür ağır mücevherler artık basit Tapınak kolye tasarımlarında da mevcuttur..

tapınak mücevher kolye

Tapınak Kolye Tasarımları:

Kalblerinizi kesinlikle fethedecek bazı güzel tapınak mücevher kolye tasarımlarına bir göz atalım..

1. Kraliyet Kundan Haar:

tapınak-mücevher-kolye-tasarımları-kraliyet-kundan-haar

Bu harika tasarım, gözünüze bir kez baktığında kesinlikle kalbinizi kazanacak. Kundan’dan yapılmış ve kırmızı elmaslarla süslenmiş, asil bir his veriyor. Bu, etnik tasarımcı sarilerine giyildiğinde size zarafetle yeni bir klasik görünüm kazandıracak..

2. Yakut Lalitha Kolye:

tapınak-takı-kolye-tasarımları-yakut-lalitha-kolye

Ağır bir kolye ile sade bir görünüme sahip olmak ister misiniz? Ardından, çeşitli tasarımlarda mevcut olan Lalitha tapınak tasarımlı altın kolyeyi seçin. Tanrıça Lakshmi’nin çeşitli kırmızı yakutlarla tasarlanan kolye ucu sade ve sofistike bir görünüm kazandırıyor. Böyle bir kolye, evliliğe diva görünümü ve ayrıca sarees veya lehengas üzerindeki diğer bu tür küçük dini işlevler verir..

3. İnci Tapınağı Mücevher Seti:

inci-tapınak-mücevher seti

Bu tapınak tasarımlı kolye setleri, güzel küpeler ve bir mang tikka ile birlikte gelir. Set, sonunda bir deniz incisi asılı olan Tanrıça Lakshmi’nin çeşitli tasarımlarını taşır. Bu basit takım, basit etnik giyimle harika görünüyor. Böyle basit ama modaya uygun takımlar bu sezon gençler arasında moda oldu.

4. Pembe Pırlanta Çivili Kolye:

tapınak-takı-kolye-tasarımları-pembe-elmas-çivili-kolye

Bu tapınak kolye tasarımları seti, muhteşem pembe renkli sert yakutlar, Tanrıça Lakshmi’nin altın tasarımı, hoş bir bitiş için inci ve pembe boncuklarla yapılmıştır. Orta boy küpeler, bir Kanjivaram sarees ile zarif görünümünüze bir bonus olarak ortaya çıkıyor.

5. Jhumarlı Yakut Kolye:

tapınak-mücevher-kolye-tasarımları-yakut-kolye-jhumar ile

Bu tür tapınak tasarımlı kolye setleri size sadece antika bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda etnik veya tasarımcı kıyafetleri üzerine giyildiğinde size klasik bir tarz kazandırır. Kolyeye üç şerit verilir. İlki ve sonuncusu altın toplarla süslenmiş, ortadaki ise içinde Kemp yakutları taşıyor. Tanrıça Lakshmi’nin kolyesi, altında güzel deniz incileriyle tasarlanmıştır..

6. Lord Ganesha Nakshi Kolyesi:

lord-ganesha-nakshi-kolye

Her iki tarafında tavus kuşları bulunan ve büyük zümrüt boncuklar, pırlantalar, yakutlar ve incilerle işlenmiş hoş bir Lord Ganesha kolye ucuna sahip bir tapınak mücevher kolye tasarımı göz alıcı bir tasarımdır. Ganapati ile ilgili festivallerde özel olarak takılan kısa bir kolyedir. Sevimli tasarım veren minik nakshi işi ile antik mücevher tasarımına bir bakış verir..

7. Maharani Haar:

maharani-haar

Gelinler artık halk arasında haar olarak bilinen böyle uzun kolyeler takıyorlar. Bu gelinlere göz alıcı bir görünüm verir. Rajwada Queens’in boynunda çok görülen bir tüydür. Kolyenin iki ucu vardır. Tanrıça Lakshmi’den biri ve zincir yerine bundi Mala ile mango tasarımının diğeri.

8. Renkli Tavus Kuşu Ve Mango Kolye Tasarımı:

renkli tavus kuşu ve mango kolye tasarımı

Bu çarpıcı kolye, bir tasarımcı sari veya lehengasına taktığınızda güzelliğinize katkıda bulunur. Bu aynı zamanda küçük işlevler için bir gelinlik kolyesidir. Kolye renkli yakutlarla süslenmiştir, zümrüt ve nakşi tavus kuşu ve mango tasarımı ile işlenmiştir..

9. Antik Haram Tapınağı Kolyesi:

tapınak-mücevher-kolye-tasarımları-antik-haram-tapınak-kolye

Bu, geleneksel nakşi işi, haram tasarım ve tapınak tasarımının gerçek bir birleşimidir. Kolye, Lord Shiva’nın ailesi, Tanrıça Parvati, Ganesha ve Kartikey ile bakışını verir. Kolye birkaç yakut, zümrüt ve kundan ile kabartılmıştır..

Tapınak mücevher kolye tasarımları, festivallerde dini bir görünüm kazandırmak için daha trend hale geldi. Tasarım çeşitliliği ve kolye tasarımları sizi bir an için neyi seçip neyi seçmeyeceğiniz konusunda ikilemde bırakıyor. Öyleyse kendinize kadınsı ve diva bir görünüm vermek için böyle bir tapınak tasarımı deneyin..