Antik kolye, insan toplumunda bir önceki dönemi veya bir dönemi temsil eden bir mücevher türüdür. Bu tür mücevherler nesilden nesile aktarılır ve büyüklerden bir tür nimettir. Bir ailenin duygularını da taşıyan bu kolyeler, bir miras süsü. Antika kolye değerli taşlardan yapılmıştır ve kolyenin işçiliği inanılmazdır ve sizi suskun bırakır.

antik kolye tasarımları

Kolye, altın, pırlanta, zümrüt veya gümüş gibi herhangi bir metale de tasarlanabilir. Antika kolye size asil ve klas bir dokunuş verir. En iyi antika kolye tasarımlarından bazılarını görelim.

En İyi Antik Kolye Tasarımları:

İşte en iyi 9 antika kolye tasarımı:.

1. Saf Altın Antik Kolye:

saf altın-antika-kolye1

Altın, eski çağlardan beri popüler olan bir metaldir. Krallar ve imparatorlar, bir kişinin kraliyetini tasvir etmek için saf altından yapılmış kolyeler takarlardı. Genellikle antika kolyeler saf altından yapılırdı ve kolye üzerinde yapılan işçilik akıllara durgunluk verirdi. Bu tür antika altın kolyeler, düğünlerde veya herhangi bir hayırlı vesileyle giyilebilir, zarif ve şık görünmenizi sağlar..

2. Gelin Antik Kolyeler:

gelin-antika-kolye2

Günümüz gelinleri, düğün günlerinde antika kolye takmayı seviyorlar. Bu kolyeler benzersiz olduğundan ve sizi diğerlerinden farklı ve güzel gösterdiğinden, bu niteliklerinden dolayı gelinler, günlerinde bu kolyeleri takmayı takdir ediyorlar. Bu kolyeler çok ağır ve kırmızı yakut ve içindeki kundan kabartmaları onu dünyanın dışında gösteriyor..

3. Nefes Kesen Antik Kolyeler:

Nefes Kesen Antik Kolyeler

Bu kolye basit görünse de ilk bakışta bu antika kolyeye aşık olabilirsiniz. Yakut, zümrüt, inci, pırlanta ve kundan gibi tüm değerli taşların birleşimi kolyenin harika görünmesini sağlıyor. Bu tür kolyeler, hafif partilerde de giyilebilir, ayrıca havalı ve şık görünmenizi sağlar. Tercih ettiğiniz herhangi bir kıyafetle jelleşebilir.

4. Yakut Ve Tanrıça Kabartmalı Antik Kolye:

Yakut Ve Tanrıça Kabartmalı Antik Kolye

Yakut ve altının uyumu yüzyıllardan beri var ve hatta harika bir kombinasyon. Kolye yaprak şeklinde tasarlanmış olup, doların arasında tanrıça figürü bulunmaktadır. Tasarım konseptinin tamamı diğer kolye türlerinden farklıdır, bu nedenle diğerlerinden benzersiz görünmesini sağlar. En iyi antika altın kolyedir.

5. Manevi Antik Kolyeler:

Manevi Antik Kolyeler

Bazı insanların ruhani düşünceleri vardır ve buna bağlı olarak kolye veya takı takmak isterler. Bu nedenle, bu altın antika kolye, asılı “Lord Krishna” portresini içerdiğinden ve üzerine oyulmuş işçilik dünya dışında olduğundan onlar için mükemmel bir seçimdir. Arzunuza göre başka bir lord portresini bile kazıyabilirsiniz..

6. Kundan Antik Kolye:

Kundan Antik Kolye

Kundan da bir altın şeklidir ve birçok zorluktan sonra yaratılmıştır. Kundan ile hazırlanmış antika kolye, ışıltılı ve asil bir görünüme sahip. Bu kolyede inci ve altın toplar, kolyenin yanı sıra boyun çizginizin de güzelliğini artıran kolyenin etrafına asılmıştır. Kolye arasında kullanılan yakut ve zümrüt mücevherin değerini artırıyor.

7. Tasarımcı Yakut Antik Kolyeler:

Tasarımcı Yakut Antik Kolyeler

Tasarımcılar, benzersiz ve şık bir görünüm veren antika bir kolye hazırladılar. Kolye yıldız şeklinde yapılmıştır; yakutlar çivili, mücevhere ilk bakışta ışıltılı bir görünüm verir. Zincir, güçlü bir zincir oluşturmak için birbirine dolanmış ince altın tellerden yapılmıştır, böylece setin modaya uygun görünmesini sağlar ve modaya uygun görünmenizi sağlar. Popüler altın antika kolye tasarımlarından biridir..

8. İnci Jhumka Antik Kolye:

İnci Jhumka Antik Kolye

Jhumka bir form çanıdır ve Hint kültüründe çok fazla gelenek vardır. Bu sette yakut kullanımı özel bir şekilde işlenmiştir ve bunun altında incinin asılı olduğu jhumka asılmıştır, bu da kolyeyi ekstra sıradan görselleştirir. Kolyenin tüm işçiliği çok güzel ve arzu ettiğiniz her durum için mükemmel olur..

9. Geleneksel Hint Antik Kolyeler:

Geleneksel Hint Antik Kolyeler

İşte size altından yapılmış geleneksel bir Hint antik kolyesi geliyor. Altın, spiral tekerlek deseninde tasarlanmış ve şekillendirilmiştir ve kenarlarda küçük altın boncuklar kullanılmıştır. Aradaki askı, altın çark ve değerli taş yakuttan tasarlanmıştır. Bu tür kolyeler genellikle düğünlerde ve herhangi bir özel günde giyilir ve geleneksel kıyafetlerle güzel görünür. Bu, en iyi antika altın kolye tasarımlarından biridir.

Antika kolyeler diğerlerinden farklı olan ve aynı zamanda değerli olan kolyelerdir. Bu kolyeler değerli taşlardan yapıldığı için ceplerinizi daha yükseğe çıkarabilirler. Ama aynı zamanda sizi zarif, güzel ve diğerlerinden farklı gösterirler. Yorumlar akmaya devam edecek ve böylece kendinizi de özel hissettirecektir. Bu nedenle antika kolye, düğünler ve uğurlu, özel günler için de mükemmel bir seçimdir..