Bugün kadınlar ve kızlar, oldukça trend ve şık görünen gerdanlık kolyeleri, herhangi bir kıyafetle özel ve sevimli görünen havalı boho tarzı süs eşyaları takıyorlar. Gerdanlık kolyeler, göğüs hizasına kadar inen kolyelerin aksine, tene temas edecek şekilde boyna takılır. Ya da boynuna sıkı bir şekilde takıldığını söyleyin. Choker’lar birçok şekilde yapılır ve evde tek başına kolayca yapılabilir. Gerdanlık kolyeler mevcuttur ve herhangi bir metal parça, boncuk, deri, dantel, şerit ve kadife gibi giysilerle yapılabilir ve ayrıca tığ işi veya özellikle gerdanlık yapımı için mevcut olan iplerle yapılabilir..

Evde Gerdanlık Kolye Nasıl Yapılır:

Gelin en güzel gerdanlık kolye yapımına bakalım..

1. Siyah Gül Kolye Dantel Gerdanlık:

Siyah Gül kolye dantel gerdanlık

Ortasında siyah bir pırlanta bulunan siyah bir gül kolye, boyun boyunun uzunluğunda bir kadife şeridin ortasına takılabilir. Sade kadife veya diğer kumaştan kuşaklı gerdanlıklar, herkes için evde gerdanlık yapmanın en kolay yöntemlerinden biridir. Tek yapmanız gereken kadife siyah bir gerdanlık bandı almak ve ortasına siyah bir gül tılsımı takmak. Uçlar için bir kilit zinciri veya kanca kullanabilirsiniz..

2. Dainty Scrolls’lu Kadife Gerdanlık:

Dainty Scrolls ile Kadife Gerdanlık

Bir gerdanlık nasıl yapılır sorusu ortaya çıktığında, en hızlı fikir, kancalar ve kelepçeler ve bazı zincirlerle onları boynun arkasına asmak için zarif bir şekilde kaydırılabilen kurdeleler veya kadife şeritlerden bir gerdanlık yapımı olabilir. Gerdanlığı yapmak için eşit uzunlukta iki kadife şerit kesin. Gümüş bir yüzük alın ve bantları, bandın ortasına kadar ikiye katlayın. Diğer tarafta da açma ve kapama kolaylığı için uçları kancalarla kilitleyin.

3. Büyük İnci Gerdanlık:

Büyük İnci Gerdanlık

Büyük inciler, tıpkı küçükler gibi en çok çeker. Uçlarından kalın gümüş telle bağladığınızda, boyun çizgisinde bir tılsımla bir DIY gerdanlık takılmaya hazır olacaktır. Zarif büyük inciler, kıyafetinizde gösterişli bir stil ile harika görünecek. Bu basit gerdanlık, kapatma uçları olan bir som çelik boyun halkası ve merkeze yerleştirilmiş iki benzer boyutta inci ile yapılır..

4. Bir Kot Gerdanlık:

Bir Kot Gerdanlık

Denim DIY gerdanlık kolyeler daha az çabayla çok kolay bir şekilde yapılabilir. Boyun kot şeridinin doğru boyutunun uçlarına iki kıskaç ekleyin ve bunları pimlerle boynunuza asın. Mavi denim, havalı denim ve üstlerinizle korkak stilinizi aydınlatır. Bu basit gerdanlık, kot pantolonunuzdan boyun ölçünüzden bir boyun parçası kesilerek yapılabilir. Kotları her iki uçtan da pürüzlü hale getirin ve arkaya uygun bağlantı için kancaları dikin.

5. Örgülü Deri Gerdanlık:

Örgülü Deri Gerdanlık

Örgülü deri gerdanlık kolyeler, kıyafetinizi cesur bir görüntüye taşımak için yeterince havalı görünüyor. Siyah deri örgülü gerdanlık kolye DIY fikri, kendi çabalarınızla size kolayca ifadeli bir görünüm verebilir. Bu gerdanlığı yapmak için, kadife boyun parçasına örgülü deri ipi dikmeniz yeterlidir. Giymek için yeterince kaybetmesini sağlayın ve ardından mükemmel bir uyum için bağlanabilir.

6. Kalın Şampanya Gerdanlığı:

Kalın Şampanya Gerdanlığı

Kalın bir şampanya gerdanlık kolye de evde yapılabilecek en kolay sade ve sade gerdanlık kolyelerden biridir. Gümüş şampanya dantelinden bir gerdanlık nasıl yapılır, bizim kadife şerit gerdanlığı yaptığımız kadar kolay ve aynı şekilde. Gerdanlığı yapmak için marketten hazır bir şampanya parçası alın. Boynunuzun boyutunda kesin. Kancaları her iki tarafa da takmanız yeterlidir.

7. Çiçekli Dantel Gerdanlık:

Çiçekli Dantel Gerdanlık

Bağcıklı gerdanlık kolyeler, düğün gibi törenlerde akıllara durgunluk verir. Güzel çiçekli danteller, arkadaki dantel tokalar yardımıyla boynun etrafına sabitlenebilir ve takıya bir kolye etkisi verebilir. Gerdanlık beyaz file malzemeden veya georgette malzemeden kenar işinden kesilerek yapılabilir. Boynunuza göre parçayı kesin. Boyunda sağlam bir tutuş sağlamak için ipleri her iki uca da takın.

8. Gümüş ve Turkuaz Boncuklu Gerdanlık:

Gümüş ve Turkuaz Boncuklu Gerdanlık

Boncuklu gerdanlıklar aynı zamanda evde herkes tarafından yapılabilecek en basit DIY gerdanlıklardır. Boncukları bir telden basit bir şekilde klipsleyin ve sonunda gerekli zincirler ile telin uçlarında bir toka düğümleri verin. Bu gerdanlığı yapmak için gümüş ve mavi renkte bir tel ve birkaç boncuk almanız gerekir. Tüm boncukları tek tek girin ve boyuna kilitlemek için uçlarını kopçalı düğümlerle birleştirin.

9. Süet Sarma Kordon Gerdanlık:

Süet Sarma Kordon Gerdanlık

Süet sarmalı bir kordon gerdanlık, her kızda dinamik ve basit ama havalı görünür. Hatta gerdanlığı DIY gerdanlığın her yerinde kristallerle veya gerdanlıktan sarkan karıncalanmalarla süsleyebilirsiniz. Boynun etrafındaki ipin bükülmesi ve uçlarında karıncalanma olan asılı uçlar harika görünüyor. Bu kadar basit bir gerdanlık yapmak, sadece uçlarında benzer iki tılsım bulunan uzun bir ipe ihtiyaç duyar. Şık bir görünüm için gevşek bir düğüm sarın ve bağlayın.

Gerdanlıklar, boyunda vurgulandıkları için siyah renkli tasarımlarla doğal olarak harika görünürler, ancak altın veya diğer güzel renkler de uyumlu kıyafetlerle muhteşem görünür. Bazı kızlar ayrıca özel tasarımlar yaparak onları düğümlerle bağlayan ipler yardımıyla gerdanlık yapmayı severler. Tığ işi chokers, tığ işi sanatını bilen kızlar için de kolaydır. Tığ işi gerdanlık kolye harika görünüyor ve muhteşem tasarımlarla neredeyse tüm boynu kaplıyor.