Göz altı morlukları sağlık sorunlarının göstergesidir. Erkekler, gözlerinizin altındaki koyu halkalar ve torbalardan endişe duyuyor musunuz? Erkekler için koyu halkalardan nasıl kurtulacağınıza kalıcı bir çözüm ister misiniz? O zaman aşağıda, göz altı morlukları ile başa çıkmak için erkek rehberinin en iyi 9 yönteminden bazıları verilmiştir..

Erkeklerde Göz Altı Morluklarından Nasıl Kurtulursunuz?

Burada kullanılan malzemeler tamamen bitkisel bazlı olup zararlı kimyasallar içermez. Ayrıca, renklendiriciler veya koruyucu maddeler gibi yapay maddelerden de kurtulmuş olursunuz..

Erkeklerde Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Ev Çözümleri:

Erkeklerin göz altındaki koyu halkaları gidermek için bahsi geçen doğal ilaçları burada bulalım..

1. Badem Yağı ile Masaj:

Badem Yağı ile Masaj

Bir kaseye birkaç damla badem yağı alın ve parmak uçlarınızı içine daldırın. Yaklaşık 15 ila 20 dakika boyunca dairesel hareketlerle göz çevrenize nazikçe masaj yapın. Daha sonra badem yağını gece boyunca ciltte bırakın ve ertesi gün sabah yıkayın. 7 gün içinde koyu halkaların kaybolduğunu göreceksiniz..

2. Papatya Çayı Buz Küpleri:

Papatya Çayı Buz Küpleri

Papatya çayı hazırlayın Ekstrakt edin ve buz kalıplarına koyun ve soğutun. Artık göz altı morluklarınızı tedavi etmek için alternatif olarak kullanabileceğiniz bu buz küplerine sahipsiniz. Yaklaşık 2 dakika boyunca göz çevrenize basit bir masajla başlayın. Günde iki veya üç kez yapabilirsiniz.

3. Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi:

Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi

Gerekli miktarda yoğurt alın ve limon suyuyla karıştırın. Bu macunu göz çevresine 10 dakika masaj yaparak uygulayın. Paketi 10 dakika daha kurumaya bırakın. Ilık suyla tamamen yıkayın.

4. Salatalık Dilimleri ve Salatalık Suyu:

Salatalık Dilimleri ve Salatalık Suyu

Taze salatalık suyu hazırlayın ve göz çevrenize toner olarak uygulayın. İki dilim salatalık alın ve gözlerinizin üzerine koyun. Bir gecede bırakın. Ertesi sabah yüzünüzü yıkayın. Erkeklerin bir hafta içinde daha iyi sonuç alabilmesi için göz altındaki koyu halkaları gidermek için her gün yapın..

5. Sütlü Ezilmiş Elma:

Sütlü Ezilmiş Elma

Elmalar, içinde en fazla vitamin takviyesine sahip olanlardır. Ayrıca koyu halkalar için en iyi sonucu verir. Taze Süt ile birlikte az miktarda ezilmiş elma alın. Bu pürüzsüz macunu göz çevresindeki bölgelere uygulayın. Nazik bir masaj yapın. Kuruyunca yıkayın.

6. Domates-Zerdeçal Paketi Limon Suyu Gram Unu:

Domates-Zerdeçal Paketi limon Suyu Gram Un

Eşit ölçülerde domates posası, zerdeçal tozu ve gram un alın. Bir macun oluşturmak için malzemeleri birkaç damla limon suyuyla karıştırın. Karışımı göz altındaki koyu halkalara uygulayın. 10 dakika kurumaya bırakın. Islak pamuklu bir bezle silin. Erkekler için bu karanlık halka tedavisini haftada üç kez tekrarlayın..

7. Yeşil Çay Özü Tedavisi:

Yeşil Çay Özü Tedavisi

Taze Yeşil Çay hazırlayın ve soğumaya bırakın. Korumak için soğutun. Bir pamuğa birkaç damla damlatın ve tüm koyu halkaların üzerine yayın. Bir gecede bırakın. Ertesi gün sabah yıkayın. Ayrıca hafta boyunca günde 2 veya 3 kez tekrarlayabilirsiniz..

8. Patates Suyu Uygulaması:

Patates Suyu Uygulaması

Patates, koyu halkalar üzerindeki bronzlaşma önleyici özelliği ile çok iyi bilinir. Bir miktar patates suyu alın ve göz altındaki koyu halkalara uygulayın. Bir gecede bırakın. Uyuduktan sonra yüzünüzü temizleyin. Koyu göz çemberi tedavinizde en iyi sonucu almak için her gün kullanın..

9. Gül Suyu Arıtma:

Gül Suyu Arıtma

Piyasada kolayca bulunabilen gül suyu ekstraktından gerekli miktarda alın. Pamuk yardımıyla göz altı morluklarına uygulayın. Bir gecede bırakın. Ertesi gün yüzünü yıka. Yaklaşık 2 hafta boyunca tüm gün defalarca kullanabilirsiniz. Erkeklerde pigmentasyon nedeniyle oluşan koyu halkalardan kurtulun.

Ev yapımı paketler ve toner benzeri tedaviler, farklı cilt tipine sahip tüm erkeklerin faydalanabilmesi için kısaca açıklanmıştır. İyi bir diyet ve yaşam tarzının yanı sıra, Men’s Health ile göz altı morluklarından kurtulmak için yukarıda tartışılan uygun tedavilerden birini kullanabilirsiniz. Bu erkek koyu göz çemberi tedavisine düzenli olarak hatasız devam edin. Bundan böyle, en iyi sonuçları gözle görülür bir şekilde görebileceksiniz..