En güzel kadınların çekici yüzleri bile koyu halkalarını makyajla gizlemek zorunda kalıyor. Karanlık dairenin nedeni, kalıtsal, aşırı yorgunluk, sağlık sorunları ve uykusuzluk, stres ve daha pek çok şey dahil olmak üzere birçok olabilir. Zamanında tedavi edilmezse daha kötü olabilir ve görünüşünüzü etkileyebilir. Koyu halkadan kurtulmak için kimyasal bazlı ürünler var, ancak hassas cilde sahip kişilerde işe yaramaz. Onlar için ev ilaçları mevcut tek seçenektir. Koyu halkalar için ev yapımı göz maskesinin hazırlanması kolaydır ve etkilidir.

Göz Altı Morlukları İçin Göz Maskeleri

Göz Altı Morlukları İçin En İyi Göz Maskeleri:

Bazı etkili yüz maskeleri aşağıda verilmiştir..

1. Patates Nane Yaprağı Göz Maskesi:

Patates Nane Yapraklı Göz Maskesi

Nasıl yapılır:

1 patates alın ve kabuğunu çıkarın. Rendeleyin ve 5-6 nane yaprağı ile blenderdan geçirin. İnce bir meyve suyu yapmak için yeterli su ekleyin.

Nasıl Başvurulur:

Bir pamuğu bu meyve suyuna batırın ve fazla meyve suyundan kurtulmak için sıkın. Bu pamuğu buzdolabına koyun. Ne zaman ihtiyacınız olursa buzdolabından çıkarıp gözünüze koyun ve 20 dakika bekletin. Çıkarın ve yüzünüzü yıkayın. En iyi sonucu almak için her gün yapabilirsiniz. Bu, koyu halkalar için en iyi göz maskelerinden biridir..

2. Aloe Vera Havuç Maskesi:

Aloe Vera Havuç Maskesi

Nasıl yapılır:

1 yumurta akı, 1 tatlı kaşığı rendelenmiş havuç ve 1 tatlı kaşığı alın. Aloe Vera. 3 malzemeyi bir kapta birleştirin ve köpük köpük olana kadar karıştırın..

Nasıl Başvurulur:

Bu karışımı bir fırça yardımıyla göz çevrenize uygulayın ve 15-20 dakika orada bırakın. Su ile durulayın ve nemlendirici uygulayın. En iyi sonucu almak için bunu haftada 2 kez kullanabilirsiniz. Göz altı morlukları için etkili ve en iyi göz maskesidir..

3. Kahve Göz Maskesi:

Kahve Göz Maskesi

Nasıl yapılır:

1 çay kaşığı kahve tozu kullanarak bir fincan kahve demleyin ve soğumaya bırakın. Daha sonra üzerine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı E vitamini yağı ekleyin. Bir süre pamuklu pedleri içine batırın. Onları çıkarın ve hafifçe sıkın fazla kahveyi çıkarır. Bu pedleri ayrı ayrı bir sandviç poşetine koyun ve buzdolabında saklayın..

Nasıl Başvurulur:

Ne zaman ihtiyacın olursa onları çıkar ve gözlerinin üzerine koy ve 15 dakika dinlendir. Çıkarın ve yüzünüzü suyla yıkayın. İyi bir sonuç almak için bunu her gün yapabilirsiniz. Koyu halkalar için serinletici bir göz maskesidir..

4. Domates Maskesi:

Koyu halkalar için domates maskesi

Nasıl yapılır:

1 çay kaşığı domates suyu alın ve ½ çay kaşığı limon suyu ile karıştırın..

Nasıl Başvurulur:

Bu karışımı göz çevrenize sürün ve orada bırakın ve 10 dakika dinlendirin. Yüzünüzü suyla yıkayın. Bunu 2 ila 3 hafta boyunca günde 2 kez yapabilirsiniz. Bu, koyu halkalar için en iyi göz altı maskesidir ve en iyi sonuçları bir hafta içinde görebilirsiniz..

5. Hindistan Cevizi ve Süt Maskesi:

Koyu halkalar için hindistan cevizi ve süt maskesi

Nasıl yapılır:

½ çay kaşığı hindistan cevizi tozu alın ve pürüzsüz bir macun yapmak için yeterince sütle karıştırın..

Nasıl Başvurulur:

Bu karışımı göz altlarınıza sürün ve 20 dakika orada bırakın. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha iyi sonuçlar almak için bunu haftada 3 kez yapabilirsiniz. Koyu halkalar için iyi bir göz maskesidir..

Bunlar, koyu halkalar için bazı yararlı ev ilaçlarıdır. Görünüşünüzü etkileyen endişe verici bir sorundur. Bu nedenle, tüm malzemelerin yalnızca evinizde bulunduğu hiçbir yere gitmeyin. Onlar da güvenlidir.