Karanlık Çevreler! Seni yaşlandırıyor mu? genç mi görünmek istiyorsun Şu anda, gençler de dahil olmak üzere birçok insan dünya çapında koyu halkalar sorunuyla karşı karşıya. Koyu halkalar kişinin görünümünü bozar ve hatta solgun görünmenize neden olur. Bazen hasta olduğunuza dair bir fikir verir ki bu doğru değildir. Bu nedenle, koyu halkaların ortaya çıkmaya başladığını anladıktan sonra, derhal buna dikkat etmeli ve tedavi etmek için gerekli önlemleri almalı ve hatta gelecekte oluşmaması için tüm önleyici tedbirleri almalısınız..

Koyu halkaların oluşmasının nedenleri bazı yaşam tarzı hataları, kalıtsal faktörler, beslenme yetersizlikleri, hastalık, uykusuzluk, bilgisayar başında oturma süresinin uzaması, rahatsızlıkların yanı sıra stres de koyu halkaların oluşmasından sorumludur. Gözleri çevreleyen cilt, yüzün neredeyse tüm diğer bölgelerinden çok daha ince ve kırılgandır..

Shahnaz hussain, güzellik ürünleri için bir efsane ve bir kozmetik gurusu. Hem Hindistan’da hem de yurtdışında takdir edilen bitkisel ürünleri icat etti. Onun ideolojisi, herkesin kolayca cilde iyi bakabilmesidir. Koyu halkalar bir kişinin görünümünü bozar ve aynı zamanda endişe nedenidir. Bu nedenle, göz altı morluklarından etkilenen kişiler, göz altı morluklarını azaltmak için kozmetik olarak da tedavi etmelidirler. Bu sadece koyu halkaları azaltmakla kalmaz, aynı zamanda parlak, ışıltılı bir cilt elde etmenize de yardımcı olur..

koyu halkaları gidermek için shahnaz husain ipuçları

Gözlerin altındaki kısım, özen ile birlikte özel dikkat gerektirir. Bu nedenle, bu koyu halkaları tedavi etmek için bu makalede Shahnaz Hussain’in önerdiği bazı ipuçlarını paylaşıyorum. Nasıl göründüğünüz ile karakterize olduğunuz için dış görünüm çok önemlidir..

Shahnaz Husain Koyu Halkaları Kaldırmak İçin İpuçları:

Şimdi, aşağıda koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olacak en iyi güzellik ipuçlarını listeledik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. İnanılmaz Portakal Kabuğu:

Portakal kabuğu, kabuklarda bulunan C vitamini ve meyve asitleriyle doludur. Kabuğu yıkayın ve tamamen kuruyana kadar güneşte kurutun. Daha sonra toz gibi karıştırın. Daha sonra her gün sütlü bir macun yapın ve etkilenen bölgeye uygulayın. 10-15 dakika bekletin, normal suyla yıkayın. Günlük uygulayın ve değişiklikleri görün.

2. Tatlı Badem Yağı ile Masaj:

Tatlı Badem yağı harika bir nemlendiricidir ve göz altındaki koyu halkalar üzerinde çok güzel çalışır. Yağ aynı zamanda doğal bir ağartma maddesidir, göz altındaki pigmentasyonu azaltır. Cilt dokusunu eşit şekilde tonlar ve cilde ışıltı verir..

Hem tatlı badem yağı hem de balı eşit miktarlarda karıştırabilir ve etkilenen bölgeye uygulayabilir, gece boyunca bırakabilirsiniz. Ertesi gün normal suyla yıkayın, 15 gün boyunca her gün uygulayın ve gözle görülür değişiklikler elde edin..

3. Neem Sulu Sandal Ağacı veya Chandan Maskesi:

Neem yüksek oranda antiseptik olduğundan ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan göz altında oluşan lekeleri ve koyu halkaları temizler..

Piyasada bulunan sandal ağacı tozundan veya kolayca bulabileceğiniz bir çubukla macun yapın. Yüze uygulayın ve kurumasını bekleyin, ardından neem ile ıslatılmış ve süzülmüş su çözeltisiyle yıkayın. Haftada üç kez uygulayın ve yatmadan önce yapın ve değişiklikleri bir ay içinde işaretleyin..

4. Gül Suyu Kullanarak:

Koyu halkaları tedavi etmek için pamuk toplarını soğuk gül suyuna batırın. Buna biraz izin verin ve düzenli kullanımla koyu halkaların kaybolduğunu göreceksiniz..

5. Domates Salçası:

Shahnaz husain koyu halka tedavisi söz konusu olduğunda, taze ve küçük bir domates alın ve bir miktar limon suyu ile karıştırın. Bunu göz çevrenize pürüzsüzce sürün. 10 ila 15 dakika sonra, temiz suyla hafifçe yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez uygulayın. Bu sayede göz altı ten renginiz tamamen kaybolacak şekilde daha açık hale gelir..

6. Portakal Suyu ve Gliserin:

1 ölçü portakal suyunu gliserinle birleştirin ve her gün gözlerinize sürün. Koyu halkaları atmak için başarılı bir tekniktir. Ayrıca cildinizin parlamasına yardımcı olur ve göz çevresindeki cildinizi eskisinden daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirir..

7. Patates Dilimleri ve Salatalık:

Koyu halkalar için en iyi tedavi taze patates veya salatalık dilimleri koymaktır. Bölgedeki koyu lekelerin sıklığını daha da önleyen gözlerinize sakinleştirici bir dokunuş sağlamaya yardımcı olur..

8. Nane Yaprakları:

Ezilmiş nane yapraklarını gözlerinizin üstüne ve çevresine sürmek hem rahatlatıcı bir etki sağlar hem de koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Amaçlanan macunun 5 ila 10 dakika olmasına izin verin. Ardından, taze ve soğuk bir bezle sessizce temizleyin. Bu sadece rahatlamış hissetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda göz altı halkalarını da azaltır..

11. Doğal Yağlar:

Yatmadan önce gözlerinizin altına hint yağı veya badem yağı sürün. Sabahları soğuk suyla yıkayın. Bunu 1 ay boyunca düzenli olarak yaparsanız, iyi sonucu göreceksiniz..

Shahnaz Hussain Koyu Halkalar İçin Güzellik Ürünleri:

Shahnaz Hussain ürünlerini kullanın ve koyu halkaları kolayca çıkarın ve parlak bir cilde kavuşun..

1. Shahnaz Hussain Shasmooth-Badem Göz Kremi Altında:

Bu krem, organik maddelerle birleştirilmiş saf badem özü içerir. Koyu halkaları, şişkinlikleri ve ince kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Cildi derinlemesine besler ve genç bir görünüm kazandırır..

Shahnaz Hussain Shasmooth-Badem Göz Altı Kremi

Bu kremi parmaklarınızla etkilenen bölgeye uygulayın ve 15-20 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın veya temiz bir pamukla silin. Haftada iki kez uygulayın ve değişiklikleri görün.

Yaklaşık 773 Rs’ye mal oluyor ve kullanıcılar tarafından 3.5 /5 olarak derecelendiriliyor..

2. Shamilk Göz Altı Gündüz Losyonu:

Bu losyon, göz çevresindeki koyu halkaları ve kırışıklıkları etkili bir şekilde azaltan sandal ağacı, badem yağı ve zeytinyağı içerir. Cildi derinlemesine besler ve pürüzsüz bir görünüm ve his verir..

Shamilk Göz Altı Gündüz Losyonu

Losyonu gün içinde etkilenen bölgeye parmaklarınızla uygulayın ve 15-20 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın veya temiz bir pamukla silin. Günlük uygulayın, dikkate değer değişiklikler elde edin.

Yaklaşık 735 Rs’ye mal oluyor ve kullanıcılar tarafından 4/5 olarak derecelendiriliyor..

3. Shanaz Hussain Shahweeds Plus Deniz Yosunu Göz Altı Maskesi:

Bu ürün, koyu halkaları etkili bir şekilde azaltan Yosun, Hint kamışı ve bal içerir. İnce çizgileri en aza indiren ve pigmentasyonu azaltan tam bir nemlendirici maskedir..

Shanaz Hussain Shahweeds Plus Deniz Yosunu Göz Altı Maskesi

Maskeyi göz altlarına ve tüm yüze uygulayın ve kuruması için bırakın. Daha sonra normal suyla yıkayın ve etkili sonuçlar için haftada üç kez uygulayın..

708 Rs / – civarında maliyeti ve kullanıcılar tarafından 3.4 / 5 olarak derecelendiriliyor.

Bakım için Ekstra İpuçları:-

Yogadan Yardım:

Koyu halkalar için shahnaz husain ipuçlarından bir parça olarak Yoga, Zihni ve vücudu stresten uzak tutmak ve cilt ışıltısını iyileştirmek için yoga ve meditasyon yapın. Ayrıca koyu halkaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Koyu halkaları azaltmak için en iyi yoga ilaçları Sarvangasana, sutra neti ve jal neti’dir..

Dengeli beslenme:

Dengeli ve besleyici beslenme, koyu halkaların azaltılmasında önemli bir rol oynar. Bu nedenle, yağsız süt, fasulye, süzme peynir veya pane, mercimek ve işlenmemiş tahıllar ile birlikte düzenli diyetinize yoğurt, taze meyveler, filizler, yeşil sebzeler ve salatalar ekleyin..

Taze Meyve Suları:

Yumuşak pamuk topları kullanarak taze salatalık veya patates suyunu göz çevrenize sürmeyi deneyin. Daha hızlı ve daha etkili sonuçlar için tüm gece boyunca meyve suları da uygulayabilirsiniz..

İçme suyu:

Koyu halkaları gidermek istiyorsanız, her gün bol su almak hayati önem taşır. Bu nedenle günde 8-10 bardak su için..

Kremler Kullanarak:

Nemli pamukla temizleme sütü veya rehidrate jel ile göz çevresindeki cildi temizlemek çok gereklidir. Daha sonra göz altı kremi sürün. Bu krem ​​lanolin artı badem içermelidir çünkü badem koyu halkalardan kurtulmaya yardımcı olur çünkü doğal ağartıcıdır. 10 dakikadan sonra ıslak pamukla kremi alınız..

Artık güzellik uzmanı Shahnaz Hussain’in hazırladığı göz koyu halkalarını giderici kremler ve püf noktaları listeniz var. Bunları belirtildiği gibi düzenli olarak uygulayın ve koyu halkalardan ve pigmentasyondan arınmış parlak bir cilt elde edin..