Hamilelik, bir kadının vücudunda hem içeride hem de dışarıda birçok değişiklik getirir. Vücudumuzda bu sefer çok fazla hormonal değişiklik oluyor. Her kadın farklı değişiklikler yaşar. Kilo almaktan, daha koyu cilt almaktan, zayıf sindirimden ve daha pek çok şeyden olabilir. Vitaminler, demir ve folik asit cilt onarımında ve gençleşmesinde kilit rol oynar. Bu yüzden doktorlar hamile bir kadına takviye reçete ediyor.

Hamilelikte Koyu Halkalar İçin Ev Yapımı Çözümler

Hamilelik sırasında koyu halkalar en yaygın sorundur. Bazen takviye alıyor olsanız bile, koyu halkalar alabilirsiniz. Bu çok önemli bir zamandır ve cildiniz hassaslaşabilir. Bu nedenle hamilelikte koyu halkalar için piyasada bulunan ürünleri kullanmak cildinize zarar verebilir..

Hamilelikte Koyu Halkalar İçin Ev Yapımı Yüz Paketleri:

Bu yüzden cildinizin doğal bir yüz maskesi kullanması en iyisidir. Deneyebileceğiniz bazı etkili ev yapımı yüz maskeleri aşağıda verilmiştir.,

1. Salatalık Yüz Maskesi:

Salatalık Yüz Maskesi

Salatalık cildinizi yatıştırmaya yardımcı olur ve cildinizin daha hafif olmasını sağlar. Limon suyu da gözlerinizin altındaki koyuluğu gidermek için iyidir..

Nasıl yapılır:

Salatalığı rendeleyip suyunu sıkın ve 1 tatlı kaşığı limon suyuyla karıştırın..

Nasıl kullanılır:

Bir pamuğu bu karışıma batırın ve bunu gözlerinize uygulayın ve 15 dakika orada bırakın. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Hamilelik sırasında göz altındaki koyu halkaları gidermek için bunu her gün yapabilirsiniz..

2. Papaya Yüz Maskesi:

Papaya Yüz Maskesi

Papaya çok faydalıdır ve cildinizin pigmentasyonunu azaltmaya yardımcı olur. Bu paketi hazırlamak için papaya, bal ve aloe küspesine ihtiyacınız var..

Nasıl yapılır:

2 yemek kaşığı papaya alın ve 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı ile karıştırın. aloe vera yavrusu. İnce bir macun elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın.

Nasıl kullanılır:

Bu macunu göz çevrenize uygulayın ve 20 dakika orada bırakın. Size serinletici bir etki verir ve rahatlamanıza yardımcı olur. Ardından yüzünüzü suyla yıkayın ve kurulayın. Hızlı bir sonuç almak için bunu günlük olarak yapabilirsiniz. Aksi takdirde, haftada 3 kez yapın. Hamileliğin erken döneminde göz altındaki koyu halkaları gidermek için ilk üç aylık dönemde yapmaya başlayın..

3. Sandal Ağacı Zerdeçal Yüz Paketi:

Sandal Ağacı Zerdeçal Yüz Paketi

Bu yüzün ana bileşenleri sandal ağacı tozu, zerdeçal ve bal. Sandal ağacı ve zerdeçal antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Bu yüzden bronzluğu gidermek en iyisidir ve yüzünüze parlaklık getirir. Bal, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliği ile bilinir..

Nasıl yapılır:

1 yemek kaşığı sandal ağacı tozunu ½ yemek kaşığı zerdeçal tozu ile karıştırın ve bu karışıma 2 ila 3 yemek kaşığı bal ekleyin. İnce bir macun yapmak için iyice karıştırın. Hoş bir koku alacaksınız ve tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz..

Nasıl kullanılır:

Bu sandal ağacı hamurunu etkilenen bölgelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. En az 20 dakika orada bırakın ve yüzünüzü suyla yıkayın, yüzünüzü kurulayın ve ardından nemlendirici uygulayın. Hamileyken göz altı morluklarından kurtulmak için bunu her gün yapabilirsiniz..

Göz altı morlukları hamilelik döneminde birçok kadının ortak sorunudur. Onları hamileliğin erken bir aşamasında alabilirsiniz. Hamileyken göz altındaki bu koyu halkalardan kurtulmak için bu ilaçları deneyin. Tüm bu malzemeler mutfağınızda kolayca bulunur. Bu yüzden bu paketleri hazırlamak kolaydır. Hamileyken kullanmak güvenlidir. Ancak bazen hassas bir cildiniz varsa, hamileliğiniz sırasında yeni bir şey denemeden önce bir dermatoloğa danışmak daha iyidir..