Kurta, kurtilerin kısa versiyonudur. Kurti’nin uzunluğu kalçalara kadar veya diz üstüne kadar kısaltıldığında buna kurta denir. Kurtaş, rutin giyimden parti giyimine kadar bu günlerde oldukça moda oldu. Yaka tasarımları, kumaş, nakış, kol tasarımları vb. kişiye özel bir dokunuşla moda severlere yeni bir giyinme anlayışı kazandırdı. Bu makale sayesinde herkes basit ve şık bir şekilde kurta yapmayı öğrenebilir..

Kolay Bir Şekilde Kurta Nasıl Yapılır, Adım Adım:

En iyi görünümü elde etmenize kesinlikle yardımcı olacak kurtaların nasıl yapılacağına dair bazı teknikler..

1. Doğru Kumaşı Seçin:

Doğru Kumaşı Seçin

Kurta yapmanın en önemli adımı, giyeceğiniz duruma ve iklime bağlı olarak kumaşı seçmektir. Uzun, bol ve geleneksel bir elbise ya da dar, şık ve kısa elbise tercih edebilirsiniz. hangisi sana uygunsa. Sağlıklı bayanlar için şifon, georgette, avize danteli gibi hafif ve ince malzemeleri tercih etmek en doğrusu olacaktır. Kumaş koleksiyonu, kurtanızı giymek veya satmak için daha iyi hale getirmenin ilk adımıdır..

2. Vücut Ölçüleri Alın:

Vücut Ölçüleri Alın

Bir parça kağıt alın ve ölçümlerinizi not edin. Ölçümler arasında boyun çizgisi genişliği ve diyagonal, omuz genişliği, kol deliği çevresi, üst ve alt kol çevresi, kol uzunluğu, bilek, büst, bel, kalça çevresi, omuzdan göğüse uzunluk omuzdan kalçaya uzunluk, kurta uzunluğu vb. bulunur. Ölçümlerinizi yaptığınızdan emin olun. sizin için rahatlar. Ağır bedenli bir kişiyseniz, kurta kumaşınıza göre tüm ölçümlerinizden emin olun, daha sonra rahatınıza göre ayarlamak için birkaç küçük yüksek ölçüm alın..

3. Ön ve Arka için Modelinizi seçin:

Ön ve Arka için Deseninizi Seçin

Bir kağıt yaprağı alın ve üzerindeki tüm ölçümleri işaretleyin. Uygun ölçüleri alarak kağıda uygun daireler ve diğer düz çizgiler vb. yapın. Sonunda bir tasarımcı kurti yaparken, önden ve arkadan boyun kalıbı oluşturmak için son ölçümleri yapın. Kumaşı ikiye katlayın ve üzerine desenler yapın. Bu, her iki tarafta da eşit ölçülerde düzgün kesim yapmanızı sağlar. Partnerinizden yardım alabilir veya başka bir dikiş dikmeyi planlıyorsanız, işiniz kolaylaşacaktır..

4. Kumaşın Kesilmesi:

Kumaşın Kesilmesi

Tasarımcı kurti yapımında bir sonraki adım, kumaşı kağıt levha üzerinde tasarladığınız desene göre kesmektir. Hem ön hem de arka boyun çizgilerine mükemmel bir şekil vermek için kesim yaparken kağıdı düzgün bir şekilde ortasına yerleştirdiğinizden emin olun. Herhangi bir kumaşı kesmek için zamandan tasarruf etmek için doğru kesme makinesine ihtiyacınız var.

5. Kolların Tasarlanması ve Kesilmesi:

Kolları Tasarlamak ve Kesmek

Kurti yapmanın bir sonraki adımı kol kesimidir. Tıpkı elbisenin ölçüsünü almış olduğunuz gibi, kollarının ölçüsünü alıp önce kağıt kağıda tasarlamanız gerekir. Ancak kol kesimi yapılırken dikkat edilmesi gereken asıl şey kol deliğidir. Keserken, ön ve arka kurti için yaptığınız gibi kumaşı ikiye katlayın ve S harfi oluşturarak kesin..

Tasarımcı kurti yapma sürecindeki son adım, kollar, yaka, elbise vb. Kesilen tüm parçaları bir araya getirmektir. Çift bağlamayı önlemek için yaka ve kollarda çalışırken bunları katlayarak birleştirdiğinizden emin olun. Fazla şeritleri kesin ve şimdiye kadarki en iyi tasarımı oluşturan kenarları düzgün bir şekilde bitirin. Ayrıca, kurtaya uygun şekilde oturması için gerçek boyuttan küçük bir boşluk bıraktığınızdan emin olun..