“Kurta” kelimesi Urdu dilinden gelmektedir. Afganistan’da perahan, Keşmir’de phiran ve Nepal’de daura gibi farklı yerlerde farklı isimler ve stiller vardır. Kadınların giydiği Kurta’ya Kurti denir. Trendy Kurtas ve Kurtis bugünlerde kolayca bulunabiliyor ve aynı zamanda oldukça ucuzlar..

Erkekler ve Kadınlar İçin En İyi Mavi Renk Kurta Tasarımları:

İşte bugünlerde moda olan birkaç ilk 15 mavi kurta ve kurtis,

1. Mavi Denim Düz Kurti:

Mavi Denim Düz Kurti

Bu düz, koyu mavi kot Kurti. Çin tasması var. Bir çift jeggings veya beyaz chudidhars ve hatta salwars ile eşleştirilebilen Straight Fit koyu mavi kurtadır. Bu, sizi uzak görünmek için hoş ve benzersiz bir görünüme sahip normal bir ofis kıyafeti için en iyisidir..

2. Mavi Düz Asimetrik Kurti:

Mavi Düz Asimetrik Kurti

Hafif asimetrik çok şık düz mavi kurti. Bu asimetrik desen, düz kurta’yı oldukça zarif kılar. Kumaş Poli Pamuktur. Siyah tayt ile kombinlenebilir. Akşam buluşmaları ve gündelik akşam yemeği partileri için uygun gündelik giyim elbisesidir..

3. Gök Mavisi Kurta Tasarımı:

Gök Mavisi Kurta Tasarım

Bu gök mavisi kurti şık ve klas. Bir terzilik zarafet giyen kişiye verme eğilimindedir. Uzun kollar katlanıp iliklenerek dirsek boyuna döndürülebilir. Yanlarda ve önde birer yırtmaç vardır. Bu gösterişli kurta ile Mavi kot kot pantolon ve düz takunya birleştiğinde, harika iltifatlar alacağınızdan emin olabilirsiniz..

4. Kraliyet Mavi Jakarlı İpek Kurta:

Kraliyet Mavisi Jakarlı İpek Kurta

Erkek için bu kraliyet mavisi kurta göz alıcıdır. Malzeme Jakarlı İpek ve Pamuk kombinasyonudur. Kolları uzundur ve kurtanın yan yırtmaçları vardır. Ana çarpıcı ve göze çarpan kısım, düğmeli kısa bir pata sahip mandalina yakasıdır. Kahverengi sandaletler veya kolhapuris ile birlikte beyaz bir chudidhar veya şalvar bu kraliyet mavisi kurtiyi iyi tamamlar.

5. Lacivert Kurta:

Lacivert Kurta

Show Stopper olmaya hazırlanın. Kestane rengi bir Dhoti ile eşleştirilmiş erkekler için bu sağlam lacivert kurta, kesinlikle tüm kadınların sizi etkilemesini sağlayacaktır. Mandalina yakalı uzun kolludur. Mojar veya kolhapur giyin, tipik bir geleneksel ve etnik görünüm kazandırmaktır..

6. Mavi Dijital Baskı Krep Kurti:

Mavi Dijital Baskı Krep Kurti

Bu krep gök mavisi kurta tasarımı, keyifli bir dijital baskıya sahiptir. Kurti’nin basit bir yuvarlak boynu ve kep kolları vardır. Uzun ve düz kesimi gerçekten muhteşem. Özellikle tipik bir ofis giyim kıyafetidir. Eşleşen takunya veya balerin ayakkabısı ile koyu mavi gök mavisi tozluk ile giyilebilir..

7. Allık İndigo Mavi Elbise Stili Kurti:

Allık İndigo Mavi Elbise Stili Kurti

Bu, her kadının gardırobunda olması gereken elbiselerden biridir. Anahtar deliği boyuna ve uzun kolludur. Bu kurti, Cüppe Stili ve kıyafeti göz alıcı. Mavi, pembe veya turuncu kalem dipleri, bir çift damıtma ayakkabısı veya kedi yavrusu topuklu ayakkabılarla birleşen uzun küpeler ile giydiğiniz ve hepiniz kasabayı kırmızıya boyamaya hazırsınız..

8. Saadgi Lucknow Chikankari İşlemeli Kurta:

Saadgi Lucknow Chikankari İşlemeli Kurta

Bu, Lucknowichikan nakışı olan bir Diz boyu mavi kurta. Kolları tam diz hizasına kadar kısadır. Küçük bir V yakası ve kurtanın her yerine işlenmiş beyaz çiçekleri ve boynunda harika narin nakışları vardır. Taytlar, şalvarlar, Patiala’lar ile kombinleyebilirsiniz. Eşleşen şalvar, küpeler ve düz ayakkabılarla birlikte kullanıldığında etnik bir görünüm verir..

9. Şenlikli & Parti Baskılı Kadın Kurti:

şenlikli & Parti Baskılı Kadın Kurti

Bir anarkalı türü kurti, pamuklu bir malzemedir. V yakalı ve kısa kolludur. Tipik bir bayramlık elbisedir. Muhteşem bir görünüm vermek için geniş tabanlı palazzolar ve uzun küpelerle birleştirin. Biraz farklı kıyafet arayan kızlar o zaman bu senin olacak.

10. Katı Teal Mavi Pamuk Kurta:

Solid Teal Mavi Pamuk Kurta

Erkekleri herhangi bir işlevi Rock yapmak için mükemmel bir Kurta. Bu, pathani tarzında bir deniz mavisi pamuklu kurta. Pamuklu malzeme, Uzun kollu ve gömlek yakalıdır. Şıklığı yükseltmek için kapaklı ve hindistan cevizi kabuğu düğmeli iki göğüs cebi.

11. Turkuaz Mavi Yün Kurti:

Turkuaz Mavi Yün Kurti

Kışları neden kuru bırakalım? Kışlar için güzel bir Turkuaz Mavisi Kurti. Uzun kollu ve bantlı yaka boyuna sahiptir. Kot pantolonlar, yünlü taytlarla kombinlenebilir. Daha renkli görünmesi için ön ve arkada el işlemesi.

12. Resmi Hayvan Baskılı Kadın Kurti:

Resmi Hayvan Baskılı Kadın Kurti

Superior pamuktan üretilen bu mavi renkli kurti size zarif bir görünüm kazandırır. Kollarında hoş bir görünüm vermek için harika bir baskı var. Kollar 3/4’tür ve mandalina yakalıdır. Mod bir görünüm vermek için kot pantolon ve Kolhapur’s ile birlikte kullanılabilir.

13. Turkuaz Kalidar Açık Mavi Kurti:

Turkuaz Kalidar Açık Mavi Kurti

Bu çok rahat bir Kurta ve kaygısız bir görünüm veriyor. Palazzo pantolonlar veya kalem dipli churidarlar ile giyebilirsiniz. Yaka kısmı bantlı olup 3/4 kol uzunluğuna sahiptir. Bu açık mavi kurta deseni, rahat bir görünüm veren farklı bir tarza sahiptir..

14. Pamuklu İpek Dar Kesim Uzun Kurta:

Pamuklu İpek Dar Kesim Uzun Kurta

Bu Slim Fit Uzun Kurti’nin V yakası vardır. Korse, önde ve arkada parlak renkli çiçeklerle işlenmiştir. Kollarda ayrıca zarif bir görünüm kazandırmak için biraz nakış vardır. Uzun kolludur. Önünde kumaş düğmeler ile süslenmiştir..

15. Günlük Baskılı Kadın Mavi Kurti:

Günlük Baskılı Kadın Mavi Kurti

Bu pamuklu Blazing blue Kurti, gardırobunuz için kesin bir zorunluluktur. Özel bir gündelik giyim ve bir çift kot pantolon ve düz şallarla iyi gider. Yuvarlak yakalı kısa bir üst, ayrıca altın blok baskı boyun paneli var. Kurta’ya A-çizgisi bir siluet veren benzersiz ve özel bir kesim var. Kollar 3/4’tür ve aynı altın blok baskı şeritlerinin çift astarıyla çevrelenmiştir..

Erkek ya da kadın olsun – kurta gardıropta bir zorunluluktur. Mavi kurta, bir araya gelme veya aile işlevi olsun, her durum için iyi gider. Kadınlar için kurtalar, ofis, ev, alışveriş vb. Günlük bir giyim kıyafetidir. Mavi kurtalar / kurtiler, parlak renkli oldukları ve birçok işleve uygun oldukları için şiddetle tavsiye edilir. Uygun aksesuarlarla bir araya geldiklerinde etnik bir görünüme sahip olurlar..