Kuru ciltten muzdarip olmak kolay bir iş değildir. Oldukça göz korkutucu olabilir ve çeşitli cilt sorunları ve lekeleri ile tamamen karışabilir. Kuru cilt, cildin daha az nem ve hidrasyona sahip olduğu zamandır. Bu durumda ciltte sebum üretimi oldukça azdır ve çeşitli faktörlerin sonucu olabilir. Bu yüzden burada kuru ciltler için güzellik ipuçlarıyla birlikteyiz. Bu cilt bakım yöntemleri cilt kuruluğunun kolaylıkla tedavi edilmesine yardımcı olacak ve cildinizin nemlenmesine ve nemlenmesine yardımcı olacaktır. Bu endişenin hızlı bir şekilde tedavi edilmesine izin vermek kolay olmasa da, evde kendi başımıza daha hızlı sonuçlar elde etmek için yöntemlerimiz de var. Burada bunun nasıl çalıştığını görelim.

Yüzdeki Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları

Evde Kuru Ciltler İçin Güzellik İpuçları:

Kuru ciltler evde birkaç yöntemle kolayca tedavi edilebilir. Bu durumu tedavi etmek için endişelenmenize ve mutfağımızda hazır bulunan tüm malzemeleri almanıza gerek yoktur. Kuru ciltler için bu güzellik ipuçları cildin tonlanmasına, iyice temizlenmesine ve nemlenmesine yardımcı olacaktır. İşte evde kuru ciltler için doğal ve ev yapımı güzellik ipuçlarımız.

1. Vücudun Temizlenmesi:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 1

Bu, kuru ciltler için doğal güzellik ipuçlarından biridir. Kuru cilde sahip olanlar, duşlarını daha uzun süreler boyunca uzatmamalıdırlar. Bunun yerine, çok sıcak su yerine ılık suyla daha kısa duşlar alınmalıdır. Ayrıca vücut yağı, nemlendirme mutlaka hatasız yapılmalıdır. Yüzünüze sızma zeytinyağı gibi her zaman banyodan önce biraz uçucu yağ uygulayın. Daha fazla kullanım sadece kuru ciltler için özel olarak yapılmış yüz yıkama ve kremler. Bunların hafif olduğu bilinmektedir ve cildinizi daha fazla kurutmada çok az etkisi olabilir..

[ Daha fazla gör: Yüzdeki Kuru Ciltten Nasıl Kurtulur ]

2. Temizledikten Sonra:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 2

Kuru ciltler için evde güzellik ipuçlarından sonra sadece kuru havlu kullanın. Asla nemli havlu kullanmayın ve fazla suyu çıkarmak için daima kurulayın. Her türlü sert temastan ve cilt tahrişinden kaçının. Hafif bir nemlendirici uygulayın ve ne pahasına olursa olsun bu adımı asla atlamayın. Bu zamanda cildinizin ihtiyacı olan tek şey iyi bir nemlendirme ve beslenmedir ve cildin tüm bunları alabilmesi gerekir. Kişi cildi daha fazla kurutmamaya çalışmalı, bu nedenle banyodan hemen sonra nemlendirme yardımcı olur..

3. Nemlendiriciler:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 3

Kuru ciltler için güzellik rutininin ilk adımı nemlendirmektir. Bu adım hakkında yeterince vurgu yapılamaz. Özellikle kuru cilde sahip kişiler için kullanılan kremleri kullanmanız gerekir. Dimetikon adı verilen özel bir silikonlu nemlendiriciler nemin korunmasına yardımcı olur. Diğer bileşenler mineral yağ, petrol jölesi vb olabilir. Yoğurt laktik asit görevi görür ve yüzünüzü ve boynunuzu yumuşatır ve yatıştırır. İyi bir nemlendirme ve beslenme için tüm yüze, ellere, boyna nazikçe uygulayın.

[ Daha fazla gör: Boyun İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları ]

4. Uygun Tıraş:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 4

Tıraş, cildi çok kuru ve tahriş hissettirdiği için kuru cilde sahip kişiler için zararlıdır. Cildin üst tabakasını daha da kuru hale getirir. İstenmeyen tüyleri tıraş ederken aslında doğal yağı deriden çıkarırsınız. Tıraş için en iyi zaman, saçlar daha yumuşak ve kolay temizlenebilir olduğundan duş sonrasıdır. Tıraş için uygun bir tıraş kremi veya jeli kullanın, sabun veya cildi kurutan başka bir malzeme kullanmayın. Cildinize uygun ekipman olmadan asla tıraş olmayın çünkü bu cildinizi daha sert hale getirebilir..

5. Yaşlanma Karşıtı Kremlere Hayır Deyin:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 5

Yaşlanma karşıtı ürünler kuru cilde uygulanmamalıdır. Bu tür kremler ayrıca cildinizin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Cilt ayrıca kırmızı görünebilir ve bazıları bu kremlerle kaşınabilir. Çok gerekliyse, içinde retinol bulunmadığından emin olun. Bunlar kuru cilt için kötü bir tahriş edicidir. En iyi tavsiye için, aşırı kuru cilde sahip olanlar için sadece doktor veya tıp pratisyenlerinin tavsiyesi altındaki kremleri kullanmak daha iyidir..

[ Daha fazla gör: Kuru Ciltler İçin Hangi Yüz Bakımı İyidir ]

6. Dudaklarınızı Nemlendirin:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 6

Kuru cilt sadece yüz, eller veya bacaklar için değil dudaklar için de geçerlidir. Dudaklar çatlamaya eğilimlidir ve pul pul dökülür. Aşırı derecede pul pul, kuru görünebilirler ve bazen uygun nem ve beslenme olmadan kanayabilirler. Uygun dudak balsamları ile dudaklarınızı düzenli olarak beslemeniz gerekir. Dudaklarınızı şeker ve limonla ovmak iyidir. Dudaklar kirlilikten ve kış rüzgarlarından korunmalıdır. Beslenmiş dudaklar için ballı, şekerli ve tereyağlı ev yapımı peelingleri de kullanabilirsiniz..

7. Yüzünüzü Eksfoliye Edin:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 7

Kuru ciltler için evde yapılan güzellik ipuçları, iyi bir ovma olmadan asla başlayamaz veya bitemez. Haftada iki kez fırçalamak yeterlidir. Hassas bir cildiniz varsa, haftada bir ovma yeterlidir. Yüzünüzün pul pul dökülmesine izin verin, ölü derinin soyulmasına izin verin, çünkü sadece yeni cilt parlak ve güzel görünecektir. Herhangi bir kötü ve ölü cilt hücresi, siyah nokta veya beyaz kafa ovma ile kolayca çıkarılabilir. Ayrıca, cildinizi iyi bir şekilde temizler ve kolayca parlak ve genç görünmenize yardımcı olur. Bu, birçok kuru cilt insanının görmezden geldiği bir adımdır. Peelingin cildin daha kuru görünmesini sağlayacağını düşünüyorsanız, bu bir efsanedir.!

8. Güneşten koruyucular:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 8

Kuru cilt kırışmaya ve yaşlanmaya çok yatkındır ve en kötü yanı güneş ışınlarının el ele tutuşup cilde daha fazla zarar vermesidir. Dışarı çıkmadan önce uygun bir güneş kremi sürmelisiniz. Doğru SPF’yi seçtiğinizden emin olmanız ve doğru olanı kullanmak için doktor yardımı almanız da önemlidir. Vücudunuzu mümkün olduğunca kapalı tutun. Güneş kremi kullanarak cildi güneş yanığından koruyabilirsiniz ve ayrıca cildinizi yoğun güneş ışınlarına maruz kalmaktan da korumuş olursunuz. Evinizden güneşe çıkmadan önce yüzünüze nemlendiriciyi ve ardından güneş kremini sürün..

Daha fazla gör: Kuru Ciltler İçin Sabunlar

9. Balık Yağı Hapları:

Kuru Ciltler İçin Güzellik İpuçları 9

Sağlıklı bir diyetin yanı sıra, vücudunuzu iyi nemli tutacak bazı yağları bile deneyebilirsiniz. Birçoğumuz yüzdeki uçucu yağların gerekliliğini tahmin ediyoruz. Kuru cilt, çoğunlukla iyi yağ ile eşitlenebilen yüzdeki uçucu yağlar ve sebum eksikliğinden kaynaklanır. Morina karaciğeri yağı gibi balık yağları kuru ciltler için yumuşak ve yatıştırıcı olabilir. Bunlar cildi beslemek, parlak ve son derece pürüzsüz görünmesini sağlamak için son derece faydalıdır. Kuru ve pul pul dökülen ciltlerden muzdarip olanlar, en iyi sonuçları elde etmek için kesinlikle bu yağı denemelidir..

[ Daha fazla gör: Kuru Ciltler İçin MultaniMitti Nasıl Kullanılır ]

10. Evde Tedavi Yöntemleri:

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları 10

Kuru cildi çok fazla zorluk ve çaba harcamadan tedavi etmek için daha fazla ev ilaçları mevcuttur. Bunlar, hazır bulunan tüm malzemelerle yapılabilir. Bunlar iç ışıltıyı getirecek ve cildin içinden parlayacaktır. Bunu bir deneyin.

Aloe Vera karışımı kuru tenli insanlar için çok nemlendirici ve besleyici olabilir. İşte nasıl kullanılabileceği:

  • İlk önce bir Aloe Vera bitkisinin sapını kesin.
  • Sapın üstünden ve altından kesmek için keskin bir bıçak kullanın ve içinde bulunan jeli çıkarın..
  • Bir kaşık bal ve lor alın
  • AloeVera hamurunu bir kaşık bal ve ev yapımı lor ile pürüzsüz bir macun elde edene kadar karıştırın..
  • Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10 ila 15 dakika bekletin ve iyice durulayın..
  • Etkili ve hazırlaması kolay olacağı için papaya küspesinden yüz maskesi de kullanabilirsiniz. Bu kuru cilt için en iyi evde çare.

Kuru ciltler için bu güzellik ipuçlarının sizin için oldukça yararlı olacağını umuyoruz. Aşırı kuru cilde sahip olanlar arasındaysanız, bunlar kesinlikle sizin için olanlardır. Bu konuyu ve kuru cilt endişesini asla ihmal etmeyin. Bu, pek çok kişinin göz ardı etme eğiliminde olduğu oldukça yaygın bir endişedir, ancak ciltteki tüm sebumu ve nemi aldığı için son derece tehlikelidir. Tüm sır ve güzellik, ciltteki nemi en iyi nasıl tutabileceğiniz ve onu iyi bir şekilde nemlendirebileceğinizde yatmaktadır. Bu nedenle, bu ipuçlarını kaçırmayın ve deneyin. Yukarıda bahsedilen cilt bakımı ile kesinlikle harikalara şahit olacaksınız..