Doğal buklelere sahip olmak oldukça şaşırtıcı ve moda. Bunlar yeni bir tarz, ancak çoğu zaman bukleleri sadece güzel görünmek için ait sanıyoruz. Eh, kısa kıvırcık saç modelleri hakkında bu kılavuzla yanıldığınızı kanıtlıyoruz. Doğal bukleleriniz iyiyse, bu kısa kıvırcık kadın saç modelleri ile harika görünebilirsiniz. Etrafınızdaki şık titreşimlerle çekici, göz alıcı ve sinirli görünmek için ihtiyacınız olan şey bunlar. Ayrıca, gerçek hayatta bukleleri yönetmenin ne kadar kolay olmadığını hepimizin bildiği gibi, daha kısa saç uzunluğuna sahip bu sevimli kısa kıvırcık saç modellerini yapmak artık sizin için zor değil. Sizin için seçilmiş kısa kıvırcık saçlar için basit ve farklı saç modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuzu okumaya devam edin.!

2021’de Kadınlar İçin 9 Kolay Kısa Kıvırcık Saç Kesimi:

İşte kıvırcık saçlar için birkaç kısa saç modeli, özellikle kısa giymeyi sevenler ve genel görünümü çok kadınsı tutmak isteyenler için. Kısa kıvırcık saçlar için bu sıcak ve hareketli saç kesimleri için okumaya devam edin.

1. Kısa Sıkı Bukleler Saç:

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 1

Kesin bir kesimde sıkı bukleleri yönetmek zordur. Bu, sıkıca kıvrılmış saçları her taraftan kısa tutularak şekillendirmenin güzel bir yoludur. Kesim, görünümünü kesinlikle buklelerin verdiği muhteşem dokudan alıyor. Doğru saç renklerinin kullanılması da genel görünüme çok fazla derinlik katar. Bu, kısa kıvırcık saçlar için en iyi saç modelleri arasında yer alır ve sizi sadece rahat hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda oldukça şık ve zahmetsizce kolayca sinirli hissetmenizi sağlar..

 • İdeal Yaş Grubu: Sadece 20’li yaşlardaysanız bu stili giyin.
 • Denenecek En İyi Sezon: Bu sevimli stili denemek için her mevsim iyidir.
 • Uygun Yüz Şekli: Yuvarlak ve oval yüzlü kadınlar bu stili deneyebilir..
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Kadınlar, koleje gitmek veya arkadaşlarıyla gezmek için bu çok yönlü görünüm için gündelik kot pantolon ve üstler giyebilirler..

2. Kısa Kıvırcık Bob:

Kısa Kıvırcık Bob

Bob kesim uzun zamandır moda olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Dalgalı buklelere sahip bu A-line kesim, saçın çok hacimli görünmesini sağlar ve hiçbir durumda yerinden çıkmaz. Bu en yeni kısa kıvırcık saç modelleri, kıvırcık saçlarınız olsa bile bob kısa görünümün hiçbir şeyin olamayacağının kanıtıdır, hiçbir çaba harcamadan kolayca oldukça sinirli ve şık görünebilirsiniz..

 • Denenecek En İyi Sezon: En iyi görünüm için bu stili yaz aylarında giyin.
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınlar bu görünümü deneyebilir.
 • Uygun Yüz Şekli: Yuvarlak, oval ve elmas yüz şeklindeki kadınlar bu görünümü deneyebilir.
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Düzenli geziler için bu saç stilini rahat kıyafetlerle deneyin.

3. Kıvırcık Saçlar İçin Kısa Künt Stil:

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 3

Küntler genellikle yüzü daha ince gösterir, ancak kıvırcık saçlar için yapıldığında ince bir yüzü daha dolgun gösterebilir. Her yaş grubundan bayanlar için çok uygundur ve bakımı da çok kolaydır. Bu, bayanların favorisi oldu ve kısa saça çok hacim katıyor. Bu yine orta yaş grubundaki veya daha büyük yaş grubundaki kadınlar için en iyi kısa kıvırcık saç modelleridir. Bu, yaşın sadece bir sayı olduğunu ve bu tarzın onlara mükemmel şekilde uyduğunu gösterir..

 • İdeal Yaş Grubu: 50’li ve 60’lı yaşlardaki kadınlar için bu stili giyin.
 • Denenecek En İyi Sezon: Yazlar ve musonlar bu stili denemek için en iyisidir.
 • Uygun Yüz Şekli: Herhangi bir yüz şekli kadın bu saç stilini tamamen deneyebilir..
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Partiler için güzel bir elbise ile bu modaya uygun kısa kıvırcık saç modellerini deneyin..

4. Sonuna Kadar Tiner:

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Aynı zamanda hacimli ve kıvırcık olan saçların bakımı çok zordur ve birden fazla olayda sorun yaratabilir. Bu tarz gerçek bir kurtarıcıdır. Saç, tepede çok hacim gösterecek şekilde kesilir, ancak sonunda hacim düşük tutularak düzgün ve düzensiz bir şekilde kesilir. Kızlar için bu kısa kıvırcık saç modeli, çok cesur bir görünüm istemiyorsanız, ancak yine de devam etmek için sinirli bir hava ve modern bir stil istiyorsanız ihtiyacınız olan şey..

 • Uygun Yüz Şekli: Oval ve dikdörtgen yüzler en iyi buraya gidebilir.
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li yaşlardaki kadın bu tarzda burada mükemmel görünebilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: Mükemmel uyum için bu stili kışları ve musonları giyin.
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Güzel elbise bu görünümde kokteyl etkinlikleri ve partiler için iyi gidebilir.

5. Doğal Kıvırcık Saç Görünümü:

Doğal Kıvırcık Saç Görünümü

Bu kesim kıvırcık saçlar için en iyilerinden biridir. Tacınızı daha dolgun tutar ve uzunluğu kısa tutulur. Bu çok zor bir kesimdir, çünkü tüm yüz şekillerine ve boyutlarına uymayabilir ve az saçlı olanlar için hayır-hayırdır. Bu, kalın kıvırcık saçlar için denemek için favori kısa saç modellerimiz arasında. Etrafınızda yoğun ve canlı bukleler varsa bu stil iyidir..

 • Denenecek En İyi Sezon: Bu kesimde kışlar ve musonlar iyi geçebilir.
 • Uygun Yüz Şekli: Herhangi bir yüz şeklindeki kadın bu çok yönlü stili deneyebilir..
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li ve 30’lu yaş grubundaki kadınlar bu stili mükemmel bir şekilde deneyebilir..
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Arkadaşlarınızla veya ailenizle yapacağınız geziler için bu kısa sarı kıvırcık saç modellerini gündelik giyim ile deneyin..

6. Dikenli Kısa Kıvırcık Saç Kesimi:

Dikenli Kısa Saç

Sivri uçlar çok kıvırcık saçlarda işe yaramaz ama yumuşak bukleler ile dalgalı saçlara çok farklı bir görünüm verebilir. Kesim kısa tutulur ve her yöne eşit olmayan sivri uçlar verecek şekilde jel ile şekillendirilir. Bu, bob varyantında kıvırcık saçlar için kısa katmanlı saç kesimleri arasındadır. Bu, hala çok sinirli olan ve büyük moda hedeflerini kolaylıkla sağlayan benzersiz bir görünüm. Bunu sürdürmek de kolay olsa da, bu şık trend şu anda popüler.

 • Denenecek En İyi Sezon: Summers burada mükemmel bir seçimdir.
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınlar buraya sadece iyi gider.
 • Uygun Yüz Şekli: Oval ve kalp şeklindeki kadın, benzersiz ve şık görünmek için en iyisini burada deneyebilir..
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Kadınlar, partilere gitmek için güzel şort veya eteklerle bu kısa kıvırcık katmanlı saç kesimlerini deneyebilir..

7. Funky Yan Kilitler:

Funky Yan Kilitler

Görünüm bir rock yıldızınınki gibidir. Saçlar çoğunlukla bir tarafta şekillendirilir ve uzunluk enseye kadar tutulur. Bu tarz denemeyi sevenler içindir ve taç üzerinde hacimli saçlara sahip olanlar için daha uygun olacaktır. Bu, kıvırcık kıvırcık saçların tereddüt etmeden denemesi için kısa bir saç modeli. Bu sadece saçtaki pürüzleri ve kabarmayı kapatmakla kalmaz, aynı zamanda iyi görünür..

 • Denenecek En İyi Sezon: Summers bunu denemek için iyi bir zaman.
 • İdeal Yaş Grubu: 35 yaşın altındaki kadınlar için bu stili giyin.
 • Uygun Yüz Şekli: Herhangi bir yüz şeklindeki kadın bu stili tamamen deneyebilir..
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Arkadaşlarla düzenli geziler için bu stili günlük bir üst ve kot pantolon ile deneyin.

8. Mor Balayaj Kısa Kıvırcık Saç Modeli:

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 5

Kısa, hafif kıvırcık saç modelleriniz varsa, bunu denemek harika ve çarpıcı bir saç modeli. Bu tarz, şimdi her yerde mor renkli vurgulayıcı göz önüne alındığında tamamen trend. Sıradan bir görünüm istemeyen kadın bu stili deneyebilir. Mevcut moda ve trend ile çok rahat uyum sağlar. Bu denemek için yüksek sesle bir stil. Bunu kısa kahküllü saç modelleri olarak da deneyebilirsiniz..

 • Denenecek En İyi Sezon: Winters, bu stili denemek için mükemmel bir zaman..
 • Uygun Yüz Şekli: Oval ve uzun yüz şekli burada iyi gidebilir.
 • İdeal Yaş Grubu: En iyi görünüm için 30’lu yaşlardaki kadınlar için bu saç stilini deneyin.
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Güzel ve ilginç önlüklerle partiler ve kokteyl etkinlikleri için bu stili giyin.

9. Siyah Kıvırcık Kısa Saç Modeli:

Siyah Kıvırcık Kısa Saç Modeli

İşte siyah kısa kıvırcık saç modeli çeşitleri. Bu stil şu anda oldukça benzersiz ve moda ve burada alnına düşen serbest doğal bukleleri görebiliyoruz. Saç seyrelmesi sorunu olan bayanlar da bu saç modeli ile taç çevresindeki kabarık saçları göstereceği için bu stili deneyebilir. Güzel ve sevimli zarif bir görünüm istiyorsanız deneyin.

 • İdeal Yaş Grubu: 20’li yaş grubundakiler bu saç kesimi için en iyisi.
 • Denenecek En İyi Sezon: Kadınlar bunu istedikleri mevsimde deneyebilirler..
 • Uygun Yüz Şekli: Yuvarlak ve kare yüz şeklindeki kadınlar bu stili deneyebilir.
 • Mükemmel Durum ve Kıyafet: Gündelik üst ve kot pantolon sadece burada iyi görünüyor. Bu, üniversite zamanlarına veya arkadaşlarla gezilere gitmek için iyidir..

Ek İpuçları:

 1. Burada kıvırcık saçların korunmasına ilişkin ek önerilerle geliyoruz..
 2. Kıvırcık saçlar için hacim veren veya nemlendirici şampuan kullanın, çünkü saçlar genellikle nem kaybetmeye ve kurumaya eğilimlidir..
 3. Kuru saçlar ve kıvırcık saçlar, kıvırcık saçlı kadınların ortak sorunudur. Doğal yağları kaybedebileceğinden şampuanı aşmadığınızdan emin olun..
 4. Şampuandan sonra ıslak saça serum uygulayın.
 5. Saçın iyi ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için her seferinde saç yıkama ile saçı iyi durumda tutun.
 6. Saçın yeterince nem ve beslenmesini sağlamak için her hafta saç yağı uygulaması kaçırılmamalıdır..

Bukleler de seksi ve şık olabilir ve işte size bunu kanıtlıyoruz. En iyi görünüm ve trendler için bu kısa kıvırcık saç modellerini hemen şimdi deneyin. Bunlar sadece şık veya trend görünmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda size hem modern bir hava hem de zarif bir görünüm kazandıracaktır. Bunları elinizdeki duruma ve olaylara göre deneyin, kesinlikle kalabalığın arasından sıyrılacak ve dikkat çekeceksiniz. Bunların bakımı oldukça kolaydır, stil ve gösteriş için zahmetsizdir..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Kıvırcık saç ne sıklıkla yıkanır?

Cevap: Bu, saçınızın yapısına bağlıdır. Kıvırcık saçlarınız çok kuruyorsa haftada daha az kez yıkayın. Bu, sadece saçınızı ıslatmanız, daha az şampuanlamanız gerektiği anlamına gelmez, aynı zamanda iyice durulayıp bakım yapmanız gerektiği anlamına gelmez..

S2. Kısa doğal buklelere sahip olanlar için saç duşu ipuçları nelerdir??

Cevap: Saçınızı yıkarken bile kıvırcık saçlara iyi davranılmalıdır. Saçları çok sık yıkamayın çünkü kuruyabilir, sülfatsız şampuan tercih edin, duş alırken bukleleri fırçalayın, saçlarınızı çok fazla durulamayın ve saçlarınızı derinlemesine temizlemeyi unutmayın..

S3. Kıvırcık saçların iyi nemlendirildiğinden en iyi nasıl emin olunur??

Cevap: Kıvırcık saçlar genellikle kuru ve kıvırcık görünebilir. Kıvırcık saçlara iyi beslenme ve nemlendirme elde etmek için bazı ipuçları. Elma sirkesi ile durulama, mükemmel ve en popüler ipucudur. Diğer zeytinyağı maskesi, aloe vera saç maskesi, bal, beslenme için bira, çiğ yumurta, kıvırcık saçları nemlendirmenin doğal yollarıdır..