Ekvator iklimi, nemle dolu cildi yakıp kuruttuğu için cildinize zarar verir, bu da gereksiz bronzlaşmaya, bronzlaşma lekelerine, koyu lekelerin oluşumuna ve genellikle ciltte ortaya çıkan küçük kusurlara neden olur. Bu öncelikle, ön kollarınızın parlak ve sağlıklı bir renge sahip olduğu ve dirsek aşağısının koyu ve açık renk örnekleriyle dolu olduğu düzensiz cilt teninin nedenidir..

Güneş Koruyucu Losyon Nasıl Uygulanır

Bununla birlikte, genellikle güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmak, bronzlaşmaktan daha fazlasına neden olabilir. Günlerce güneşe maruz kalmak, olası en kötü faktör olan cilt kanseri de dahil olmak üzere ciddi cilt hastalıklarına neden olabilir. Ancak, geç saatlere kadar güneş kreminizden oldukça emin değilsiniz. Güneş kremi artık işe yaramıyor gibi geliyor ve hala kimi suçlayacağınızı bilmiyorsunuz, kozmetik tüpünüzü veya kendinizi. Bu nedenle bu yazımızda sizlere daha parlak, uzun ömürlü, sağlıklı bir cilt için güneş kremini ne kadar doğru seçip uygulayabileceğinizi göstereceğiz..

Vücut ve Yüze Güneş Koruyucu Losyon Nasıl Uygulanır:

Hangi Ekipmanla Çalışacağınızı Bilin:

cilt güneş kremi

1. Maceramıza çıkmadan önce, cilt gereksinimlerimize uygun güneş koruyucu türünü bilmemiz çok önemlidir. Dikkat etmemiz gereken ilk şey cilt tipidir. Genellikle dört cilt çeşidi vardır, yağlı, normal, kuru ve karma cilt tipi. Her zaman, modern ticari pazar sayesinde, tüm cilt tipleri için özel bir güneş kremi vardır. Tek yapmanız gereken hangi cilt tipiniz olduğunu bilmek ve ona göre ürünü seçmek..

2. Sırada, gerçekten zorunlu olmayan ancak yine bir tercih konusu olan tercih edilen marka var. Çoğu zaman, birçok kişi, muhtemelen kimyasal içeriğinin çok fazla olması veya kullanılan organik ürünlerin size alerjisi olması nedeniyle belirli bir markanın cildiyle iyi jelleşmediğinden şikayet eder..

3. Bilmeniz gereken son fakat en az önemli olmayan silah, güneş koruma faktörünün kısaltması olan SPF’dir. SPF ne kadar yüksek olursa, cildinizde o kadar iyi çalışır. SPF 30, SPF15’e kıyasla otuz kat daha fazla koruma anlamına gelir.

4. SPF’leri seçerken, sadece UVA’dan ziyade UVB ışınlarından korunmaya izin veren Geniş Spektrum’u seçtiğinizden emin olun..

5. Son olarak, suya veya tere dayanıklı bir güneş koruyucuyu tercih ettiğinizden emin olun..

Güneş Koruyucu Losyon Yönteminin Uygulanması:

güneş kremi

1. Güneşten koruyucular genellikle temel ürün olarak uygulanır, bu nedenle kremi uygulamaya başlamadan önce yüzünüzün temiz olduğundan ve herhangi bir kozmetik kusur bulunmadığından emin olun..

2. Güneş kremleri sadece yüzünüz için değildir, bu nedenle her zamanki maruz kalan yerleri, sırt ve boyun, kollar ve hatta bacakları asla unutmayın..

3. Güneş kreminizden bir avuç dolusu alın ve krem ​​lekesini eşitlemek için ellerinizi birlikte durulayarak başlayın. Şimdi kremi parmak uçlarınızla yüzünüze veya sırtınıza masaj yaparak başlayın, kremin cilde kolayca karışmasını sağlayacak dairesel hareketler kullanın..

4. Yüzünüzden başlayın ve yavaş yavaş ellere, sırta ve son olarak bacaklara doğru ilerleyin, hepsi dairesel hareketlerle masaj yapın, güneş koruyucu jelin cilde temas ettiğinden emin olun..

5. Bu işlem evden çıkmadan otuz dakika önce yapılmalıdır. Hemen uygulama ve maruz kalma, güneş korumanızın etkinliğinin başlaması için zamana ihtiyaç duyduğundan, cilt için gerçekten işe yaramaz..

Güneş Koruyucu Nasıl Uygulanır

6. Genellikle güneş koruyucunuzu yanınızda taşımanız ve SPF’nizin ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak belirli aralıklarla tekrar uygulamanız önerilir. Güneş kreminin yeniden uygulanması genellikle yararlıdır, çünkü alt katman zaten çalışır durumdayken üst katman sadece bir yararlanıcı görevi görür..

7. Günün sonunda, yatmadan önce güneş koruyucunuzu makyaj temizleyici ve pamuklu ped ile çıkardığınızdan emin olun..