Madalyon kolye bir zamanlar herhangi bir kadının en sevdiği hediyeydi. Eskiden bir erkeğe ‘bayan aşkı’ vereceği en değerli hediyeydi. Bu madalyonlar, sevdiklerinin en özel hatırası olarak düşündükleri portreler, saç tutamları, yüzükler ve bazı küçük şeyleri saklamak için kullanılıyordu. Bu madalyonlar bazen bir sonraki nesle de aktarıldı..

Günümüzde bile madalyon kolyeler, bir kızın aşkından alabileceği en sevilen ve özel hediyedir. Piyasada birçok stil, model, malzeme ve şekil mevcuttur. Hatta bazı erkekler ‘hayat aşkları’ için özel bir madalyon tasarlarlar..

En Son ve En İyi Madalyon Kolye Tasarımları:

Giyen kişiye harika bir görünüm kazandıracak kızlar için gösterilen farklı madalyon kolye çeşitlerini burada bulalım..

1. Hatıra Madalyon Kolye:

Hatıra Madalyon Kolye

Bunlar piyasadaki eski ve geleneksel madalyonlardır. Portre madalyonları, yalnızca bir kişinin veya evcil hayvanın portresini içeride saklamak için yapılır. Bazen bir aile portresi madalyonun içinde saklanır ve bir sonraki nesle ‘miras’ olarak aktarılır..

2. Çocuklara Özel Madalyon Kolye:

Çocuklara Özel Madalyon Kolye

Adından da anlaşılacağı gibi, bu madalyon kolyeler sevdiklerinize ‘şans tılsımı’ olarak hediye edilir. Kolye madalyonu küçük kristaller, şekilli kolyeler, yıldızlar, deniz kabukları vb. ile doldurulur ve onu takan kişi için uğurlu bir tılsım olarak kabul edilir. Bunlar ayrıca ‘Yüzen tılsım madalyonları’ olarak da bilinir. Bunlar ayrıca isimlerin, hatıraların, tarihlerin ve alıntıların yazıları veya yazıtlarıyla doldurulur..

3. Tasarımcı Madalyon Kolye:

Tasarımcı Madalyon Kolye

Eşsiz madalyon kolye, benzersiz olan bir altın madalyon kolyedir. Bunlar, katmandaki benzersiz tasarımlar ve oymalar ile özenle yapılmıştır. Bunlar küçük eşyaları, hatta bir anahtarı saklamak için kullanılır. Her şekle göre tasarlanır ve sevdiklerinize ‘benzersiz’ bir hediyedir. Bunlar ayrıca antika görünüm verir.

4. Zehir Desenli Madalyon Kolye:

Zehir Desenli Madalyon Kolye:

Daha önceki sadık savaşçılar, yanlarında zehirle dolu gümüş madalyon kolye taşırlardı. Şimdi bile bu madalyonlar insanlar tarafından seviliyor ancak gerçekçi bir görünüm vermek için çoğunlukla ‘renkli’ sıvılarla dolduruluyor. Bunlar artık özel mesajlar için bir parşömen içinde özel mesajı saklamak için de kullanılıyor..

5. Vintage Stil ‘Madalya Kolye:

Vintage Stil Madalyon Kolye

Vintage tarzı kolye tasarımları çoğunlukla kalp madalyon kolyedir. Bunlar, kadının kalbini, erkeğin kalbinin anahtarını tuttuğu çift için bir ‘kilit ve anahtar’ olarak mevcuttur. Bu madalyonlar aynı zamanda bir portre veya hatıra saklamak için de kullanılır..

6. Gündelik Madalyon Kolye:

Günlük Madalyon Kolye

Kendini savunma madalyonu, normal bir beyaz altın madalyon kolye gibi göründüğü için trend olan kolyedir, ancak aslında keskin nesne silahlarını saklamak için kullanılırlar. Bunlar çoğunlukla gençler tarafından kendini savunma ve stil için kullanılır..

7. Özel Sevgililer Madalyon Kolye:

Sevgililer Gününe Özel Madalyon Kolye

Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar yalnızca Sevgililer Günü için yapılmış altın kalpli madalyon kolye veya gümüş kalpli madalyon kolyedir. Bu kalpler özel tasarımlarla oyulmuştur ve yüzükler dahil özel mesajları saklamak için kullanılır..

8. Kızlar Özel Madalyon Kolye:

Kızlara Özel Madalyon Kolye

Bunlar tılsım kolyesine benzer, ancak bunlar özel melek tasarımlarıdır. Bunlar İncil’den, koruyucu melek heykelinden veya özelden oyulmuştur. Bunlar sadece çocuklar ve yaşlılar için yapılmıştır.

9. Kişiselleştirilmiş Madalyon Kolye:

Kişiselleştirilmiş Madalyon Kolye

Kişiselleştirilmiş madalyon kolyeler, kişiselleştirilmiş bir anıyı saklamak için yapılmıştır. Bunlar çoğunlukla gümüş madalyondur ve kişiselleştirilmiş bir mesajla işlenmiştir. Bunlar birçok durumda kullanılır. Çoğunlukla çift, madalyonun içine isimlerini ve özel tarihini kazır..

Madalyon kolyeler sadece bir süs modeli değildir. Anılarla dolular ve bir ailenin hatıraları.