Size belirli bir görünüm kazandıracak uygun makyaj ürünlerinin bir listesine sahip olmak isteyeceğiniz birçok zaman vardır. Örneğin, aradığınız bir günlük görünümse, onu gri bir astarla eşleştirmek istiyor olabilirsiniz, ancak onunla hangi ruj yelpazesini alacağınızı ve size yakışıp yakışmadığını düşünerek bunu yapmaktan emin olamayabilirsiniz. . Bu nedenle, daha iyi rehberlik için genellikle tüm aralıkların ve fiyatların bir listesinin olması gerekir..

Aşağıda, daha iyi bir kapsama alanı ve renk tonu için deneyebileceğiniz iyi bilinen ve uygun fiyatlı ürünlerin ilk 15 listesi bulunmaktadır. Bunlar, perakendecilerden makul bir fiyata kolayca satın alınabilir. Bunlara bir göz atın ve hala bunlardan bazılarına sahip değilseniz, bunları satın almayı ve kitinizde tutmayı denemelisiniz..

1. Face Primer-L’Oreal Paris Base Magique ve Colorbar Perfect Match:

Yüz Astarı LOreal Paris

Bu, görünümünüzün daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur ve ayrıca teri kontrol eder. Bu nedenle, çok yağlı bir yüzeye sahipseniz veya fondöteniniz veya kapatıcınız kolayca çıkıyorsa, bunlardan birini kullanmalısınız, bu da tabanı koruyacak ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Bunlar kolayca temin edilebilir ve bunu size en yakın perakendeciden veya eczaneden satın alabilirsiniz. Diğer serileri de satın alabilseniz de, bunların size uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar genellikle maliyetlidir ve yaklaşık 800 INR ila 2000 INR arasındadır..

2. Kapatıcı – Colorbar Tam Kapsama ve Lakme Mutlak:

Renk Çubuğu Lakme

Hepimizin bildiği gibi bu adımın işi, yüzeydeki herhangi bir lekeyi veya lekeyi gizlemek. Bunu mavimsi damarları veya gözlerin altındaki koyu lekeleri kapatmak için kullanabilirsiniz. Bu, herhangi bir donukluk kapsamı için kullanılabilir. Size uygun olan herhangi bir aralığı satın alabilir veya bu iki iyi bilinen varyanttan satın alabilirsiniz. Bunlar 650 INR ile 800 INR arasında değişecektir..

3. Foundation-  Lakme Nine to Five ve Revlon Natural Ocher Colorstay Krem Şanti:

Vakıf Lakme Dokuzdan Beşe

Bu şey, tabanı yumuşatma işini yapıyor. Bunu kullanarak yüzeyi kaplayabilir ve düzleştirebilirsiniz. Çeşitli aralıklar tarafından sunulan çeşitli türleri ve çeşitleri satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, en uygun fiyatlı ve iyi bilinen iki varyant yukarıda belirtilmiştir ve bunlar yaklaşık 450 INR ila 1500 INR arasındadır..

4. Kompakt-  Revlon Fotoğrafa Hazır ve Lakme Mutlak:

Kompakt Revlon Fotoğraf Hazır

Bunlar temeli oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca teri kontrol eder. İyi kalitede ve markalı bir pudra almalısınız ki, erüpsiyon yapmamalı, gözenekleri tıkamamalı ve kızarıklıklara neden olmamalısınız. Genellikle bunlar çok maliyetli değildir. Farklı tonları da satın alabilirsiniz. Bunlar 150 INR’den 1000 INR’ye kadar gelir.

5. Allık- Coloressence Saten Pürüzsüz Fosforlu Kalem, MUA ve Colorbar Pembe Tutam:

Blusher Coloressence Saten Pürüzsüz Fosforlu Kalem

Bunları yanak çukurlarında kullanabilir ve pembemsi veya kırmızımsı bir renk verebilirsiniz. Bunlar toz, jel veya krem ​​gibi çeşitli şekillerde olabilir. Bunları, satın aldığınız aralığa bağlı olarak 400 INR’den 3000 INR’ye veya daha fazla satın alabilirsiniz..

6. Bronzer- Oriflame Giordani Gold ve Colorbar Cheekillusion:

Bronzlaştırıcı Oriflame Giordani Altın

Yukarıdaki kırmızımsı renk tonunun etkisini daha net hale getirmek için bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Bunları, menzile ve varyanta bağlı olarak 600 INR’den 4000 INR’ye kadar yüksek bir fiyat aralığında satın alabilirsiniz..

7. Dudak Balsamı – Maybelline Bebek Dudakları ve Nivea:

Dudak Balsamı - Maybelline Bebek Dudakları ve Nivea

Bu, çatlamışsa ve herhangi bir renk veya kenarlık uygulamadan önce yüzeyin yumuşamasına yardımcı olur. Bunları 30 INR’den 300 INR’ye kadar satın alabilirsiniz. Kuruluk varsa bunlar her zaman kitinizde olmalıdır..

8. Liner- Lakme Mutlak ve Colorbar:

Liner Lakme Mutlak ve Colorbar

Bunlar, şekli daha orantılı hale getirmek için bir kenarlık vermeye yardımcı olur. Bunları, menzile ve varyanta bağlı olarak 160 INR’den 500 INR’ye kadar satın alabilirsiniz..

9. Lip Stick- Lakme Absolute, Satins Enrich, Maybelline Liquid Shine ve Revlon:

Lip Stick Lakme Mutlak

Farklı iyi bilinen aralıklar tarafından sunulan çeşitli renkler ve tonlar vardır. Cebinize uygun olduğunu düşündüğünüz her şeyi ve ayrıca satın almak istediğiniz rengi elde ettiğinizde satın alabilirsiniz. Bunlar 250 INR’den 1000 INR’ye kadar çeşitli fiyatlara sahip olabilir ve 2000 veya 3000 INR’ye kadar çıkabilir..

10. Gloss- Lotus Bitkileri ve Renk Çubuğu:

Parlak Lotus Bitkileri ve Renk Çubuğu

Bunlar, partiler için sahip olmayı sevdiğiniz parlaklık efektini verir. Bunları 200 INR’den 1000 INR’ye kadar satın alabilirsiniz..

Daha Fazlasını Gör:  En İyi Victoria Secret Dudak Parlatıcısı

11. Göz farı- Maybelline Color Tattoo ve Colorbar Shades:

Göz farı Maybelline Color Tattoo ve Colorbar Shades

Bunlar gece partisi için siyahtan seçilebilir ve gündüz giyimi için açık deniz mavisi veya turuncu renkte bir şey seçebilirsiniz. Bunları 400 INR’den 1000 INR’ye kadar satın alabilir ve kitler için 2000 INR’ye veya 4000 INR’ye kadar çıkabilirsiniz..

12. Yüksek çakmak- Maybelline Renkli dövme:

Yüksek çakmak Maybelline Renkli dövme

Vurgulamak için gümüş rengindeki hemen hemen her gölgeyi kullanabilirsiniz. Ancak Maybelline, satın alabileceğiniz uygun fiyatlı bir şeydir. Bunlar, satın almak istediğiniz aralığa ve varyanta bağlı olarak 350 INR ile 600 INR arasında değişir..

Daha Fazlasını Gör:  En İyi Turuncu Dudak Parlatıcısı

13. Eyeliner- Lotus Herbals ve Loreal Paris Su Geçirmez Jel Astar:

Eyeliner Lotus Herbals ve Loreal Paris Su Geçirmez Jel Astar

Bunlar uygun fiyatlı ve her ikisi de satın alabileceğiniz iyi bilinen şeyler. Bunlar 250 INR’den 500 INR’ye kadar gelir.

14. Maskara- Maybelline ve Lakme Eyeconic Maskara:

Maskara Maybelline ve Lakme Eyeconic Maskara

Her ikisinin de uzun kirpik görünümü verdiği iyi bilinmektedir. Bunları 450 INR’den 700 INR’ye kadar satın alabilirsiniz..

Daha Fazlasını Gör:  Hindistan’da Dudak Dolgunlaştırıcı

15. Kajal- Lotus Bitkileri ve Lakme Eyeconic:

Kajal Lotus Bitkileri ve Lakme Eyeconic

Her ikisinin de iyi olduğu bilinir ve birçok kadın tarafından sevilir. Bunları gündüz ve gece için giyebilirsiniz. Bunları yaklaşık 300 INR ila 600 INR arasında satın alabilirsiniz. Bazıları bileme başlığıyla gelir, bazıları ise rulo kalemlerle gelir. Keskinleştirmenin her zaman körleştiğinden hoşlanmıyorsanız, ruloları satın alabilirsiniz. Sade bir görünüm için kapaklar için nude bir renk seçebilir ve efekt yaratmak için sadece kajal kullanabilirsiniz. Bunlar genellikle tüm kadınların kitlerinde en kolay bulunan şeylerdir..