Kadınlar, çift arasındaki güçlü bağı ve sağlığı simgeleyen geleneksel olarak tasarlanmış bir mücevher takıyor. Maharashtrians Mangalsutra tasarımı gibi benzer bir tasarıma sahip Kannadigas tarafından adlandırılan Mangalsutra veya Maangalaya sutra. Arkası oyuk düz veya tasarımlı iki vati ile uzun veya kısa siyah boncuk veya altın zincir takma geleneği, Karnataka Mangalsutra tasarımlarının çarpıcı desenidir. İki fincan şeklindeki tasarım, Lord Shiva ve Shakti’yi ifade eder..

Yeni bir görünüme sahip eski moda mangalsutra tasarımını düşünen bayanlar ve Büyük gün için altın alışverişi çılgınlığı olan genç bayanlar için, aşağıda Karnataka mangalsutra tasarımlarının iyi koleksiyonunu bulabilirsiniz..

Trend Kadınlar İçin Güzel Karnataka Mangalsutra Tasarımları:

Resimlerle ilk 9 karnataka mangalsutra tasarımına bakalım.

1. Düz İçi Boş Altın Kupa Kolye Mangalsutra:

Düz Oyuk Altın Kupa Kolye Mangalsutra

Maharashtrians ve Karnataka hanımları aynı Mangalsutra modelini giyerler. Kannadigas, gümüş veya zincirle birleştirilen düz altın iki oyuk dairesel şekilli Altın mücevhere sahiptir. Günümüzde Siyah boncuklu altın zincir, normal kalın altın zincirden daha ünlüdür..

2. Mercan İçi Boş Vati Mangalsutra:

Mercan İçi Boş Vati Mangalsutra

Mercan boncuk veya silindirik şekilli mercan boncuk kombinasyonu, iki içi boş vati ile birlikte altın düz zincir veya siyah boncuk ve altın boncuk zincir kombinasyonunda birleştirilir. Zincirin uzunluğu kişinin kararıdır. Siyah boncuklu altın Zincir, negatif enerjiyi yok etmeye yardımcı olur.

3. Karthamani ve Altın Pathak Mangalsutra:

Karthamani ve Altın Pathak Mangalsutra

Karthamani Pathak, Karnataka’daki Coorg eyaletindeki geleneksel mangalsutradır. Karthamani, gümüş veya pamuk ipliğine dikilmiş siyah küçük boncuktan yapılır. Küçük boncuk ipliği, bükülmüş bir zincir halinde oluşturulur ve merkezde Lakshmi kolye takılır. Lord Lakshmi, ailenin iyiliğini ve refahını ifade eder. Kodava hanımları bu tip mangalsutrayı bağlar ve düğünden bir gün önce gelinin annesi tarafından bağlanır..

4. Çiçek Tasarımı Vati Mangalsutra:

Çiçek Tasarım Vati Mangalsutra

Bu mangalsutra türünde, vati adı verilen ortadaki oyuk parça, mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilen çiçek tasarımına sahiptir. Çiçek tasarımı, lazer kesim makinelerinden yapılmıştır ve hassas ve temiz bir altın parçası verir..

5. Siyah Boncuk Ekli Mangalsutra:

Siyah Boncuk Ekli Mangalsutra

İçi boş vati, yarı dairesel altın parçanın alt ucuna bağlı siyah boncuk askılarına sahiptir. Mangalsutra’nın merkezi de siyah taşla tasarlanmıştır ve tüm orta parça siyah boncuk zinciriyle birleştirilmiştir. Bu tasarım türü genç nesiller arasında en popüler olanıdır..

6. Elmas Çivili Vati Mangalsutra:

Elmas Çivili Vati Mangalsutra

Sıralı parlak elmaslardan yapılan bu lüks mücevher parçası, zengin bir görünüm sağlar. Elmaslar, yarı dairesel içi boş altın parçanın her tarafına çivilenmiştir. Orta ek parçasının yanında ayrıca siyah boncuk altın zincire bağlı elmas işlemesi vardır..

7. Emaye Kabuk Tasarımı Mangalsutra:

Emaye-Kabuk Tasarımı Mangalsutra

Mangalsutra’ya, kendine özgü bir desen veren bir kabuğun şekli ve tasarımı verilmiştir. Kabuk tasarımı, merkezde görülen emaye işi ile mangalsutra’nın tepesinde çalışan çizgilere sahiptir. Emaye kaplama renkli bir bitiş sağlar.

8. İnci Çivili Mangalsutra:

İnci Çivili Mangalsutra

Vatis’in merkezi, farklı bir şekil ve renk verilerek çevreden farklı hale getirilmiştir. Böyle bir tasarım inci saplama tasarımıdır. Beyaz inci, inciyi çevreleyen altın rengi ile merkeze sabitlenmiştir. İnci boyutu, Mangalsutra’nın boyutuna bağlıdır..

9. Yakut Çivili Yarı Dairesel Vati Mangalsutra:

Ruby Çivili Yarı Dairesel Vati Mangalsutra

Vati’nin köşeleri, renkli taş eki ile elde edilen renkli bir görünüm verilerek vurgulanmıştır. Böyle ünlü bir taş Ruby’dir. Ruby, Prana veya Chi’yi artırmaya yardımcı olur. Bu düşünceyi geliştirmek için birçok bayan, düz Mangalsutra yerine yakut çivili thali giymeyi tercih ediyor..

Evli kadınları idolleştiren Mangalsutra, boynuna takıldığında birçok olumlu gerçeğe sahiptir. Bu modern çağda kadınlar, ince bir orta uzunlukta zincirle minyon Mangalsutra’yı tercih ediyor. Ahlaki ve geleneksel değerlerimizi korumak için iyi bir gelişme. Erkekler, kadınların boynuna taktığı ve onun tarafından bağlanan mücevherin o parçasını takarak aşkını sergilemesinden hoşlanır..