Anapanasati meditacija arba kvėpavimo meditacija yra savotiška meditacija, sutelkianti jūsų mintis kvėpavimo pagalba. Jis naudojamas ne tik nuraminti protą ir išvalyti jį nuo bet kokios nenaudingos netvarkos, kuri ten galėjo susikaupti, bet taip pat padeda skatinti sąmoningumą ir sąmoningumo jausmą. Tai pirmasis meditacijos dalykas, kurį Buda paaiškino Maha-satipatthana Sutta, Didysis diskursas apie sąmoningumo pagrindus..

Tačiau tam reikia daug dėmesio, nuoseklumo ir kruopštumo, nes protui nėra lengva ilgą laiką per daug susikoncentruoti į savo kvėpavimą.

Anapanasati meditacijos metodai

Ši meditacija yra labai svarbi budistų vienuoliams, nes Buda labai pabrėžė šios meditacijos svarbą siekiant nušvitimo. Sakoma, kad kai Buda sėdėjo po Boddhisatva medžiu ir laukė nušvitimo, jis praktikavo Anapana sati arba kvėpavimo meditaciją. Taigi ši meditacija padėjo išvalyti jo protą ir sutelkti dėmesį į tai, kad gautų tą vienintelį atsakymą į visuotinį klausimą.

Šios meditacijos žingsniai yra paprasti ir lengvai sekami. Pirmasis žingsnis yra susirasti patogią ir ramią vietą, kurioje galėtumėte sėdėti ir praktikuoti savo meditaciją, nebijodami būti sutrikdyti prieš baigdami procedūrą. Atsikratykite savo mobiliųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių, nes jie trukdo.

Apsigyvenę vietoje nuspręskite, kokia laikysena. Galite pasirinkti vaikščiojimo ar gulėjimo pozą, tačiau nerekomenduojama. Laikytis pagrindų kartais yra geriausia, todėl geriausia sėdėti laikant nugarą, kūną atsipalaidavus ir rankas ant kelių laikant..

Kitas žingsnis yra pradėti kvėpavimo procedūrą. Pradėkite nuo kvėpavimo ir palaipsniui jį sulėtinkite. Su kiekvienu įkvėpimu pajuskite visą savo kūną ir su kiekvienu iškvėpimu pajuskite savo egzistavimą. Atleiskite visus savo blaškymosi dalykus ir pajuskite, kad jūsų protas tampa tuščias. Kai jūsų protas nusiramina ar nusistovi, pradėkite sutelkti dėmesį į tam tikrą veido tašką – akį, nosį, ausį ar burną. Norėdami sustiprinti savo dėmesį, toliau susikoncentruokite į kvėpavimo srautą. Jūs netgi galite pradėti skaičiuoti savo įkvėpimus įkvėpdami ir iškvėpdami.

Pasiekę susikaupimą ar proto ramybę, galite jį panaudoti siekdami savo tikslo už meditacijos. Kvalifikuoti meditatoriai dažnai sutelkia dėmesį į kvėpavimą, kad pajustų mūsų kūno energijos pusiausvyrą ir srautą bei jo sąveiką su aplinkiniais. Tada jie pradeda kontroliuoti šį gyvybės energijos srautą ir gydo žaizdas, palengvina skausmą ir pan.

Galite atkakliai pratęsti kvėpavimą ir nuraminti protą, jei jis susijaudinęs, galite apmąstyti klausimus, kuriuos jums reikia išsiaiškinti, arba patikti Budai, galite sėdėti ir laukti nušvitimo. Visą savo meditacijos laiką sutelkite dėmesį į vieną dalyką. Tai gali būti bet kas, bet neleiskite sutelkti dėmesio.

Kvėpavimo sąmoningumą sunku išsiugdyti. Dažnai praktikai pasiekia galutinį susikaupimo etapą, kai jaučia malonumą, kuris paprastai vadinamas paėmimu. Paėmimas pasitaiko skirtingiems meditatoriams skirtingomis formomis. Vieniems tai padidėjęs spalvos ar charakterio pojūtis, kitiems – tarsi fizinis pojūtis.

Pasiekę tą tašką, turite sutelkti visą dėmesį į savo tašką ir nesiblaškyti bandydami analizuoti šį susižavėjimą. Norint išlaikyti jo koncentraciją ir padėti jūsų protui eiti giliau nei šis taškas, reikalingas subalansuotas ir tolygus dėmesys. Tačiau retai meditatoriai, ypač pradedantieji, gali pasiekti šį galutinio dėmesio tašką.

Meditacija yra puiki praktika, padedanti sau tapti sąmoningesniam ir suvokti viską, kas vyksta aplinkui. Tai gali padėti visiškai pakeisti savo gyvenimą.