Deepakas Chopra parašė daugiau nei 70 knygų, iš kurių 21 buvo perkamiausia „New York Times“. Jis yra „Chopra Wellness Center“ įkūrėjas ir neseniai buvo susijęs su Oprah Winfrey 21 dienos meditacijos patirtimi. Tai buvo internetinė programa, į kurią susirinko milijonai žmonių iš įvairių šalių ir turėjo taikos bei atsipalaidavimo patirties. Pirmiausia žmonės turi pašalinti kliūtis, kurios, jų manymu, galėtų trukdyti jiems medituoti. Deepak Chopra nustato 7 meditacijos mitus, kuriuos turite įveikti prieš pradėdami medituoti.

Čia yra visas Deepak Chopra meditacijos vadovas.

1. Meditacija yra sunki:

deepak-chopra meditacija

Pirmoji kliūtis yra žmonių supratimas apie meditaciją. Jie mano, kad tai sunku ir skirta tik šventiesiems ir dvasingiems žmonėms. Turėdami tinkamą vadovą suprastumėte, kad meditacija yra smagu. Iš pradžių jūs tiesiog turite sutelkti dėmesį į objektą ar žavėti mantrą arba tiesiog giliai įkvėpti. Meditacija atrodo sunki, nes turime susikaupti ir kartais nežinome, ar tai, ką darome, yra neteisinga.

2. Norėdami tinkamai medituoti, turite turėti tylų protą:

Žmonės dažnai nusivilia, kai negali išlaikyti koncentracijos meditacijos metu. Jiems pradeda kilti minčių, kurios juos nukreipia, bet tai visiškai gerai. Jūs privalote gauti minčių ir neturėtumėte jų atstumti, bet lėtai grįžkite prie objekto, mantros ar kvėpavimo, nesvarbu, kokią įtampą medituosite.

3. Norint gauti naudos iš meditacijos, reikia daug metų praktikos:

Žmonės mano, kad meditacija būtų lėtas procesas ir dėl to reikia daug laiko. Jie mano, kad rezultatai būtų gana vėlyvi, todėl jie net nebando! Tiesa ta, kad skirtumą galite pajusti nuo pirmos meditacijos dienos ar per pirmąsias kelias dienas. Jūs pradėsite jausti mažiau streso, mažiau nerimo ir pagerės jūsų koncentracija.

4. Meditacija yra eskapizmas:

Daugelis žmonių leidžiasi į meditaciją manydami, kad kuriam laikui galėtų pabėgti nuo savo asmeninių problemų, tačiau tiesa ta, kad meditacija neapsiriboja nuolat besikeičiančiomis išorinėmis gyvenimo aplinkybėmis. Tai momentas, kai jūs galvojate apie praeities prisiminimus ir ateities baimes, ir tada jūs vis labiau suvokiate save. Šiomis mintimis jūs išpirksite savo giliausią save ir tai padės susitvarkyti jūsų gyvenimą.

5. Nepakanka laiko meditacijai:

Užimčiausi vadovai ir savininkai nepraleidžia savo meditacijų, tačiau kai kurie iš mūsų jaučia, kad negalime skirti laiko meditacijai. Na, net kelios minutės meditacijos yra geriau nei visai nemedituoti. Kai mes medituojame, mūsų širdis plaka lėčiau, mūsų protas supranta, mūsų kraujospūdis sumažėja, o kūnas sumažina stresą, todėl mes suprantame, kad kitais laikais mes patiriame jausmą, kad mums visada pritrūksta laiko.

6. Meditacijai reikalingi religiniai įsitikinimai:

Meditacijai nereikia tikėti tam tikra religija. Tai neapsiriboja religiniais konfliktais ir net ateistai praktikuoja meditaciją. Tai tik ramiai praleisti laiką su savimi, atrasti savo vidų ir priversti jus suprasti gyvenimą geresniu ir didesniu aspektu. Daugelis žmonių taip pat medituoja siekdami geresnės savijautos ir pasižymėti tuo, ką daro kasdieniame gyvenime.

7. Transcendentinės patirties tikėjimasis:

Žmonės yra nusiminę, kai nesulaukia nepaprastų meditacijos rezultatų, tokių kaip vizijos, angelų choras, spalvų vizualizavimas ir tt Mes jaučiame palaimos ir tylos jausmą, tačiau tai nėra pagrindinis meditacijos motyvas. Svarbi dalis yra tai, kaip jūsų kasdienis gyvenimas keičiamas meditacijos pagalba. Jūs linkę suprasti, kad tampate kūrybingi, užjaučiantys, susitelkę ir mylintys.