Kundalini meditacija yra meditacijos technika, padedanti suvienyti kūną ir protą. Pagal jogo šastras, geriausias būdas pasiekti tikrąją meditacijos būseną yra pirmiausia pažadinti Kundalini energiją. Kai tai atsitiks, meditacijos procesas tampa lengvas. 1935 metais Sivananda Saraswati išpopuliarino Kundalini per savo knygą „Kundalini joga“. Pagrindinis šios meditacijos formos aspektas yra pakelti energiją aplink stuburą per čakras. Kai šis pabudimas įvyksta, energija padeda išgydyti kūną. Šiame straipsnyje mes daugiau sužinosime apie Kundalini meditacijos metodus ir naudą.

Kundalini meditacija

Kas yra Kundalini meditacija?

Kundalini yra neveikianti energija, esanti mūsų stuburo pagrinde. Tai yra pagrindinė energijos forma, kuri pabudusi gali padėti išgydyti ir subalansuoti mūsų kūno čakras. Pažadinus Kundalini, energija teka iš vienos čakros į kitą, kol pasiekia viršutinę čakrą arba Sahasrarą. Kundalini meditacija yra galutinis kelias į savirealizaciją ir vidinę sąmonę.

Kaip atlikti Kundalini meditaciją:

Norint pasiekti maksimalią naudą, Kundalini meditacija turi būti atliekama teisingai:

  • Pirmiausia turite paruošti savo mintis atlikti Kundalini meditaciją.
  • Labai svarbu pasirinkti teisingą laikyseną, kad čakros būtų tinkamoje padėtyje.
  • Jūs taip pat turite jausti kvėpavimą viduje, įkvėpdami be tarpų.
  • Kundalini meditacija atliekama suaktyvinant žvaigždę, skriejančią aplink Kundalini energiją, ir tada medituojant su Šamhavi Mudra apie mūsų viduje esančią šviesą.
  • Sėdint Shambhavi meditacijoje, šviesa į mus patenka dar labiau.

Kundalini čakrų meditacijos veiksmai:

Šie veiksmai padės suprasti Kundalini meditacijos pradedantiesiems procedūrą:

1 žingsnis: Turite įsivaizduoti ryškią žvaigždę. Įsivaizduokite tą žemę po jumis ir yra apskritimas su žvaigžde pasaulyje. Naudokite žodį „žemė“ kaip mantrą ir apskritimą, kol jūsų žvaigždė yra žemėje. Ateis laikas, kai įsivaizduosite visą šviesią žemę. Sutrinkite kojas ant žemės.

2 žingsnis: Dabar pažvelk į gražią saulę danguje. Spinduliai krenta ant jūsų ir jūs gaunate jo energiją. Pripildykite visą savo kūną spindulių šviesa, tai atvertų jūsų protą ir jausitės dar labiau atsipalaidavę. Jums reikia giedoti mantrą „Saulė“ ir pamažu judinti kojas ir kojų pirštus.

3 žingsnis: Eikite su žvaigžde ir leiskite jai apeiti visą kūną. Giedokite mantrą „kūnas“ ir tai padėtų jums sumažinti visus rūpesčius ir nerimą. Uždenkite save šviesa ir masažuokite kūną, kad suteiktumėte gydomąjį prisilietimą.

4 žingsnis: Apsukite ratą su žvaigžde savo kūne ir leiskite jai iš eilės išvalyti visas kūno vietas. Leiskite įtampai, nerimui, rūpesčiams nuplauti, kai kartojate „šviesos“ mantrą. Apsukite ratą su žvaigžde ant galvos, krūtinės, pilvo, kojų ir pėdų, tada atitinkamai masažuokite kūno dalis.

5 veiksmas: Užsidėkite ranką sau ir palaiminkite save sakydami: „Aš siunčiu šviesą (vardas)“. Linkiu visiems laimės ir džiaugsmo, linkiu, kad pasaulis būtų sveikas ir laimingas.

6 žingsnis: Padėkite rankas ant pilvo ir įtempkite dubens, pilvo ir krūtinės raumenis. Kurį laiką palaikykite įtampą, tada atsipalaiduokite, pakartokite tai ir kelis kartus giliai įkvėpkite iš skrandžio. Įkvėpdami pagalvokite apie žodį OM ir iškvėpdami pasakykite „Shanti“. Ši mantra pritrauks jus į vidinę ramybę ir jūsų mintys nurims.

7 žingsnis: Shambhavi yra Viešpaties Šivos mudra, kuri yra pagrindinė meditacijos poza. Apskritus žvaigždę, jūsų energija pasisuko į vidų. Nugara tiesi, galva vertikali, pilvas atsipalaidavęs. Dabar galite šiek tiek atmerkti akis ir sutelkti dėmesį į šviesą ar čakrą, kuri yra Kundalini kanalas jūsų kūno viduryje. Akių energija teka tavyje ir stabilizuoja tavo meditaciją. Tai sustabdo jūsų nukreiptą mintį ir leidžia sutelkti dėmesį tik į Kundalini kanalą. Norėdami grįžti atgal, turite būti lėti, nes matyt grįžtate iš kito pasaulio. Ramiai medituokite ir grįžkite į savo kasdienį gyvenimą.

Privalumai:

  • Tai gydo jūsų vidinį „aš“ ir padeda ar gali pašalinti defektus dėl nervų degeneracijos.
  • Tai sumažina senėjimo procesą ir leidžia jaustis lengviau
  • Tai priverčia jus suvokti, pasiekdama savo sąmonę į aukštumas.
  • Tai išsklaido pyktį, nerimą, ego ir pan..

Kundalini joga yra senovės praktika, suformuota jogos guru Patandžali laikais, kuris suprato jos svarbą. Kundalini yra motiniška energija, jungianti kūną su dieviškumu. Nepabudus Kundalini, praktikuoti vien asanas ar kvėpavimo būdus nebus daug naudos. Jei norite pasiekti dvasinę discipliną, Kundalini meditacija yra būtina. Reikia suprasti, kad Kundalini pabudimas gali būti potencialiai pavojingas, jei netinkamai atliekamas. Imdamiesi būtinų atsargumo priemonių, užtikrinsite spindintį veidą ir šlovingą gyvenimą.