Meditasyon zihninizi sakinleştiren ve ruhunuzu temizleyen bir sanattır. Her gün özenle uygulanırsa, hayatınızda daha yüksek noktalara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Kendine daha iyi bir insan bulacaksın. Hem kendi ruhunu hem de etrafındaki insanların ruhunu daha iyi tanıyan biri. Brahma Kumaris meditasyonu, Hindu öğretilerine ve kutsal yazılarına dayanan özel bir meditasyon türüdür. Kökeni Hindular olmasına rağmen, daha küresel bir amacı vardır. Bugün dini bir hareket olarak değil, manevi bir hareket olarak görülüyor..

Brahma Kumaris Meditasyon Teknikleri:

Prajapita Brahma Kumaris Brahma Kumaris olarak bilinen Ishwariya Vishwa Vidyalaya, Rajasthan’ın Abu Dağı’nda bulunan bir üniversitedir. Manevi ve felsefi çalışmalar için tasarlanmış bir üniversitedir. Özellikleri, eski zamanların büyük Nalanda Üniversitesi’nin özelliklerine benzer. Dünyanın her yerinden öğrencileri kaydeder ve onlara Tanrı’nın ebeveynliğinin ve insanın kardeşliğinin önemini öğretmeyi vurgular..

Brahma Kumaris meditasyonu

Bu Vishwa Vidyalaya şimdi Raj Yoga Eğitim ve Araştırma Vakfı ve Daha İyi Bir Dünya için Brahma Kumaris Akademisi olmak üzere iki merkez daha kurdu. Orijinal üniversite gibi bu iki merkez de barış ve kardeşlik müjdelerini her yere yayarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlıyor..

Enstitünün amacı, insanlara dürüstlük, samimiyet, iyi niyet ve yüksek yurttaşlık duygusu gibi erdemlerin önemini öğreterek dünyayı daha yaşanılır bir yer haline getirmektir. Öğrencilerini hem manevi hem de ahlaki dünyada daha güçlü bir yer edinmelerine yardımcı olan Rajyoga meditasyon sanatında eğitirler. Meditasyon, kişinin zihnini ve bakış açısını temizlemeye yardımcı olur ve Brahma Kumaris, öğrencilerini gerginlik, önyargı, önyargı, ikiyüzlülük, kıskançlık, nefret, açgözlülük, ego ve diğer olumsuz eğilimler gibi dünyevi hatalardan vazgeçecek şekilde eğitmek için meditasyonun bu yönünü kullanır..

Brahma Kumaris, dünyayı gerçekte olduğu gibi tanımanıza yardımcı olur. Ayrıca kendinizi ve bu dünyadaki rolünüzü daha iyi tanımanıza yardımcı olurlar. Hedefinizi belirlemenize yardımcı olduklarında, bu hedefe ulaşmanız için sizi eğitmenize yardımcı olurlar. Brahma Kumaris hayattaki iyi olan her şeye odaklanır. İnsanlardaki en iyiyi ve ayrıca dünyadaki en iyiyi görmenize yardımcı olurlar. Onları bugün bu kadar başarılı yapan şey, hayatın gerçeğini yaymak için hiç bitmeyen coşkularıdır..

brahmakumaris tarafından meditasyon

Tüm insanların kalplerini sert gerçeklere katılaştırdığı günümüz dünyası için bakış açılarının ve ilkelerinin fazla iyimser olduğu söylenebilir. Ancak gerçek şu ki, günümüz dünyasının değişen dinamiklerinde, Brahma Kumaris ve benzeri kurumların ilkeleri, insanlığımızdan bir şeyleri korumamıza yardımcı oldu. Bugün insanlar, dünyanın onları yaptıkları şeyi yapmaya zorladığını ilan ederek insan doğalarındaki kendi doğalarını savunuyorlar. Ancak Brahma Kumaris, bu tür tehlikeli durumları çekenin dünya değil, kendiniz olduğunu anlamanıza yardımcı olur..

Uluslararası bir kurum olan Brahma Kumaris, öğrencilerin doğuştan gelen benliklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için bir dizi farklı eğitim programı, kurs ve öğrenme kaynağı sunar. Bu öğrencileri, yaşamla ve problemleriyle doğrudan ve sakin bir zihinle yüzleşmek için ekipmanla güçlendirirler. Kalbinizdeki umut, iyimserlik ve en önemlisi insanlık ruhunu yeniden alevlendirmeye yardımcı olurlar..

Kadınlar tarafından yönetilen Brahmakumari, tüm değerlerini bir bütün olarak toplumun refahı için bir özveri, bağlılık, feragat ve fedakarlık ruhuyla somutlaştırır. Irk, kast, inanç farkı gözetmeksizin kapısına yaklaşan herkese hiçbir ücret ödemeden eğitim, barınma ve barış sunar..