Stres, günümüzün moda sözcüğüdür. Yetişkinlerden çocuklara kadar, stres her yaştan ve gruptan insanı mağdur etmiştir. Olumsuz duygu ve düşüncelerle dolu bir zihin, fiziksel beden üzerindeki etkilerini yavaş yavaş gösterecektir. Tıpkı güneş ışığına izin vermek için evimizden istenmeyen şeyleri temizleme şeklimiz gibi, zihnimizi de tıkamak ve detoksifiye etmek zorundayız. Meditasyon, kaotik bir zihni sakinleştirebilecek ve rahatlamasına yardımcı olabilecek en etkili tekniklerden biridir. Vishvas meditasyonu, Gurudev Shri Swami Vishvas Ji tarafından geliştirilen bir tekniktir. Ona göre Meditasyon, nefes almak veya bir nesneyi izlemek kadar zahmetsiz olan doğal bir süreçtir. Bu yazımızda bu konuyu detaylı olarak ele alacağız.

Vishvas Meditasyonu Nedir??

Vishvas Meditasyonu, meditasyonu doğal bir süreç haline getirme sanatıdır. Meditasyonu basitleştirmek için kolay bir metodoloji geliştiren Gurudev Shri Swami Vishvas Ji tarafından geliştirilmiştir. Vishvas meditasyonu, özel bir eğitim veya sıkıcı bir süreç gerektirmez. Vishvas Meditasyonu yapmak için özel bir eğitime veya talimata ihtiyaç yoktur..

Vishvas Meditasyonu Nasıl Yapılır??

İşte Yeni Başlayanlar İçin En İyi Vishvas Meditasyon Teknikleri.

 • Oturtulmak:

Vishvas Meditasyonu uygulamak için yapmanız gereken ilk şey çok rahat bir duruşta oturmak. Omurganızın şimdi düz olduğundan emin olun. Hareketsiz kalın ve gözlerinizi nazikçe kapatın. Gözlerinize ve alın bölgenize farkındalık getirin. Etrafınızda olup bitenlere yumuşak bir şekilde bakın; bunu yaparken herhangi bir baskı hissetme.

 • Düşünmek:

Şimdi yavaşça kendi başınıza bir şeyler hayal etmeye veya görselleştirmeye başlayın. İçeride olan her şeyi gözlemlemeye ve izlemeye çalışın. Şimdi düşünceler gelmeye başlayacak. Onları dikkatlice izleyin ve arzularınız ve endişelerinizle uzlaşın. Yavaş yavaş düşüncelerinizi uzaktan izlemeye başlayabilirsiniz. bir süre sonra kendini toparla.

 • Daha derine inin:

Düşüncelerinizin derinliklerine inmeyi öğrenin. Etrafınızda olup bitenleri izlemeye devam edin. Kendinize ait bir dünyada kaybolmayın. Sadece zihninizin içerdiği sihrin farkında olmayı öğrenin. Derin nefes alın ve kendinizi rahatlatın.

 • Tanık Olun:

Vishvas Meditasyonu tanık olmakla ilgilidir. Aklından uzak durmaya çalış. Kendinizi zihninizden ne kadar uzaklaştırırsanız, o kadar mutlu ve rahatlamış hissedeceksiniz. Sinirlenmenize veya gergin olmanıza izin vermeyin. Bu, Vishvas’ın tüm amacını ortadan kaldıracak.

 • İyi eğlenceler:

Ne tür bir meditasyon yapıyor olursanız olun, yeterince keyif almıyorsanız, muhtemelen yanlış şekilde yapıyorsunuzdur. İçinizde olanları kabul edin ve hiçbir şeyi değiştirmeye çalışmayın. Cesaretinizi koruyun ve şimdiki anın tadını çıkarın. Zihninizden biraz uzak durmayı unutmayın. Bu aynı zamanda gerçek bir tanık olmanıza da yardım edecek..

 • Zihninizin Doğası:

Zihninizle özdeşleşmeye veya onun doğasını değiştirmeye çalışmayın. Zihninizin geleceğe gitme ve geri gelme yeteneği de vardır. Zihin koşulları kesinlikle sizin koşullarınıza benzemez. Bu nedenle sadece oturun ve izleyin. Bunun dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok. Bu, Vishvas Meditasyonunun önemli bir parçasıdır..

 • Merak etme:

vishvas meditasyonu Endişelenme

Meditasyon yaparken, düşüncelerinizin oradan oraya zıpladığını fark edeceksiniz. Endişeli hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama mesele şu ki, yapmamalısın. O sadece doğal. Endişelenmeye gerek yok. Bu, zihninizin sinirlendiği, değiştiği, sıkıldığı ve normale döndüğü işinde tanık olabileceğiniz sürecin bir parçasıdır..

 • Vazgeçme:

vishavas meditasyonu Vazgeçme

Vishvas meditasyonu yaparken hatırlamanız gereken en önemli şeylerden bazıları, vazgeçmenin veya yargılayıcı olmanın kesinlikle kabul edilemez olduğudur. Sabırlı olmayı öğrenin. Meditasyon bununla ilgili. Kendinizi pratik ve zamanla geliştirmeniz gerekir. bu yüzden elinden gelenin en iyisini yap.

Yapmamanız Gerekenler:

Vishvas Meditasyonu uygularken, bazı şeyleri yapmanız tavsiye edilir:

vishavas meditasyonu Yapmamanız Gerekenler

 • İlk etapta sırtınızı kambur tutmayın.
 • İkinci olarak meditasyona harcamanız gereken miktarı sınırlayın.
 • Uykuya dalarsanız ve çok fazla çaba sarf etmezseniz hayal kırıklığına uğramayın..
 • Bu uygulama bunu hiç gerektirmez.
 • Gözleriniz kapalı gördüğünüz nesnelere zihinsel olarak bağlanmayın.

Vishvas Meditasyonunun Faydaları:

 • Vishvas Meditasyonu, düzenli olarak uygulandığında aşağıdaki faydaları sağlar:
 • Vishvas Meditasyonu, başıboş bir zihnin parçalarını bir araya getirmeye yardımcı olur.
 • Zihniniz üzerinde daha iyi kontrol elde etmek için düşüncelerinizi bütünleştirmenize yardımcı olur.
 • Vishvas meditasyonu, ıstırap, acı, öfke, depresyon, endişe, korku vb. düşünceler dahil olmak üzere her türlü olumsuz düşüncenin giderilmesine yardımcı olur..,
 • İçinize bakmanızı ve öz farkındalık yaratmanızı sağlar..
 • Düzenli Vishvas Meditasyon uygulaması, sağlıklı bir beden ve zihnin keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir..

Vishvas Meditasyonu, nihai amacın iç huzuru sağlamak olduğu diğer meditasyon biçimlerine benzer. Ancak, bunu başarmanın yolu farklıdır. Vishvas Yoga ilkelerine göre meditasyon, kendinizi yeniden keşfetme sanatıdır. Harici araştırma veya eğitim gerektirmez. Kişinin sadece gözlerini kapatması ve içindeki karanlığın tadını çıkarması gerekir. Bir nesneyi her gördüğünüzde, onu aklınızdan çıkarmalısınız. Bunu düzenli olarak uygulamak, her yerde ve her zaman meditasyon yapmanıza yardımcı olabilir. Vishwas Meditasyonu ile nihai mutluluğa ulaşın.